ebook Dzieci
3.4 / 5.00 (liczba ocen: 5) Ilość stron (szacowana): 234

Dzieci
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  SAGA Egmont
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 8.49
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
11.62 złpremium: 7.49 zł Lub 7.49 zł
12.08 złpremium: 7.79 zł Lub 7.79 zł
8.49 zł Lub 7.64 zł
12.49 zł
12.99 zł
10.45 zł
10.78 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (15)
Inne proponowane
Kazio Świrski, jak wielu młodych ludzi, pragnie zmieniać świat na lepsze. W środowisku znajomych wypracował sobie pozycję lidera, jest szanowany i lubiany. Postanawia zaangażować się w walkę o niepodległość ojczyzny, zakładając związek Rycerzy Wolności. Na drodze do realizacji patriotycznych zamierzeń los stawia przed nim wiele przeszkód. Czy Kaziowi starczy odwagi i wytrwałości, by osiągnąć swój cel?


„Dzieci” to ostatnia ukończona powieść Bolesława Prusa. Przenosi czytelników w czasy rewolucji z 1905 r. w zaborze rosyjskim. Na tle politycznych zawirowań, pokazuje historie młodych ludzi, walczących o wolność i ideały.

Bolesław Prus, właściwie Aleksander Głowacki (1847-1912) – polski pisarz pozytywistyczny. Autor powieści, noweli, a także tekstów publicystycznych. Uważany za współtwórcę polskiego realizmu. Popularyzator wiedzy i działacz społeczny. Za jeden z najcenniejszych utworów Prusa uznaje się „Lalkę”, która nie tylko podejmuje wielowymiarową problematykę społeczno-obyczajową, ale także jest znakomitym zapisem kronikarskim Warszawy końca XIX wieku. Spośród innych utworów warto wymienić powieści: „Faraon”, „Emancypantki”, „Placówka”, „Dzieci” oraz nowele: „Kamizelka”, „Antek”, „Katarynka”, „Sen”.

Dzieci od Bolesław Prus możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć