ebook Polscy terroryści i zamachowcy: Od powstania styczniowego do III RP
3.25 / 5.00 (liczba ocen: 16)

Polscy terroryści i zamachowcy: Od powstania styczniowego do III RP
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.93
29.99 złpremium: 17.99 zł Lub 17.99 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
26.99 zł Lub 24.29 zł
23.92 zł
24.98 zł
25.49 zł
25.49 zł
27.00 zł
29.99 zł
Inne proponowane

Książka, która „wprowadza w szczegóły mało znanych zamachów […]. Sławomir Koper udowadnia, pokazując źródła konfliktów, że terroryzm, to nie wymysł dzisiejszych czasów. To metoda walki politycznej obecna zawsze w dziejach ludzkości i, co najciekawsze, obie strony zamachów czy aktów terroru niezmiennie mówią, że walczą o wolność. I tu w świecie współczesnym nic się nie zmieniło. Ta książka odważnie pokazuje, że my – Polacy – nie byliśmy wolni od stosowania takich metod przy rozwiązywaniu konfliktów”.

Sławomir Koper w „Polskich terrorystach i zamachowcach” porusza temat aktualny, znany nie tylko ze współczesnych filmów i książek sensacyjnych. Opowiada o terroryzmie w historii Polski, poczynając od sztyletników z okresu powstania styczniowego, a kończąc na Januszu Walusiu, który w kwietniu 1993 roku zamordował szefa południowoafrykańskich komunistów, Chrisa Haniego. Na kartach książki przewijają się skrytobójcy i zamachowcy, działający w imię wielkich idei i z niskich pobudek. Są terroryści spod znaku PPS-u, także kobiety takie jak Wanda Krachelska, późniejsza współorganizatorka Żegoty, Ignacy Hryniewiecki, zabójca cara Aleksandra II, i morderca prezydenta Narutowicza – Eligiusz Niewiadomski. Autor nie zapomina o głośnej sprawie braci Kowalczyków z Opola, którą relacjonuje korzystając z archiwum IPN-u, ani o Polakach dokonujących zamachów w USA, w tym o George’u Metesky’m. „Szalony Bombiarz ” przez 16 lat terroryzował Nowy Jork zamachami bombowymi i od jego przypadku rozpoczęła się historia profilowania przestępców.

Polscy terroryści i zamachowcy: Od powstania styczniowego do III RP od Sławomir Koper możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć