ebook Dusze w niewoli
0 / 5.00 (liczba ocen: 0) Ilość stron (szacowana): 166

Dusze w niewoli
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  SAGA Egmont
Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 7.90
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
7.90 złpremium: 5.09 zł Lub 5.09 zł
9.29 złpremium: 5.99 zł Lub 5.99 zł
8.49 zł
8.49 zł Lub 7.64 zł
9.99 zł
7.39 zł
8.45 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (13)
Inne proponowane
Nie od dziś wiadomo, jak trudny jest los artysty. Młody malarz Ludwik Lachowicz doświadcza tego dwójnasób. Nie dość, że samemu ciężko mu się wiedzie, to na utrzymaniu ma jeszcze młodszą siostrę Zosię oraz ojca, który nie wylewa za kołnierz. W trudnej sytuacji finansowej może liczyć na pomoc swojego zamożnego przyjaciela Sielskiego. Wsparcie kończy się, gdy bohaterowie popadają w konflikt. Ludwik musi wymyślić nowy sposób na pozyskanie niezbędnych funduszy…


„Dusze w niewoli” to debiut powieściowy jednego z najwybitniejszych polskich prozaików – Bolesława Prusa.

Bolesław Prus, właściwie Aleksander Głowacki (1847-1912) – polski pisarz pozytywistyczny. Autor powieści, noweli, a także tekstów publicystycznych. Uważany za współtwórcę polskiego realizmu. Popularyzator wiedzy i działacz społeczny. Za jeden z najcenniejszych utworów Prusa uznaje się „Lalkę”, która nie tylko podejmuje wielowymiarową problematykę społeczno-obyczajową, ale także jest znakomitym zapisem kronikarskim Warszawy końca XIX wieku. Spośród innych utworów warto wymienić powieści: „Faraon”, „Emancypantki”, „Placówka”, „Dzieci” oraz nowele: „Kamizelka”, „Antek”, „Katarynka”, „Sen”.

Dusze w niewoli od Bolesław Prus możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć