ebook Zbrodnia w błękicie
3.98 / 5.00 (liczba ocen: 248) Ilość stron (szacowana): 380

Zbrodnia w błękicie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

E-book - polecana oferta: 13.86
ebookpoint#ebookpoint
18.00 złpremium: 10.80 zł Lub 10.80 zł
13.86 zł Lub 12.47 zł
15.30 zł
18.00 zł
18.00 zł Lub 15.30 zł
13.07 zł
13.68 zł
15.30 zł
16.20 zł
16.20 zł
16.50 zł
18.00 zł
18.00 zł
19.00 zł z kodem: 14.90 zł
Inne proponowane

Świetny debiut Katarzyny Kwiatkowskiej. Kryminał retro osadzony w realiach XIX-wiecznej Wielkopolski. Czy młody detektyw amator zdoła rozwikłać zagadkę tajemniczego zabójstwa?

Młody podróżnik i detektyw hobbysta Jan Morawski przybywa podczas śnieżnej zadymki do pałacu w Tarnowicach. Pierwszy wspólny posiłek z gospodarzami i ich gośćmi niespodziewanie ujawnia zadawnione urazy, konflikty i żale. Wyjątkowo niemiłe spotkanie ma tragiczny finał. Następnego ranka w błękitnej sypialni pokojówka znajduje zwłoki kobiety. Do akcji wkracza Morawski. Przytłacza go jednak ogrom wykluczających się poszlak i sprzecznych zeznań, skrywanych grzeszków, animozji i zdrad. Co gorsza niemal wszyscy mieli motyw, by popełnić zbrodnię. Ale czy to na pewno koniec morderstw? Czy ktoś jeszcze zginie w tarnowickiej posiadłości?
Schyłek XIX wieku. Wyraziście zarysowane postaci na tle wysmakowanych pałacowych wnętrz, pełnych barw, zapachów i dźwięków. Skuteczna walka z pruskim zaborcą, znakomicie wplecione wątki historyczne, literackie i obyczajowe. I intryga rodem z powieści Agathy Christie z morderstwem w tle, osadzona w mroźnej ziemiańskiej Wielkopolsce.
„Zbrodnia w błękicie” – doskonały debiut Katarzyny Kwiatkowskiej – to trzymający w napięciu aż do ostatniej strony polski kryminał retro.

Zbrodnia w błękicie od Katarzyna Kwiatkowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Bo my, Polacy, za bohaterów uważamy spiskowców czy emigrantów. A knuć po kątach albo uciekać jest najprościej. Trudniej zostać na miejscu, zacisnąć zęby i wziąć się do pracy.
Czytając wprowadzenie tej powieści oczyma wyobraźni widziałem otuloną śniegiem krainę gdzieś na końcu świata, w której rozegra się zbrodnia.
Pojawiał się obraz, który przykuwał uwagę, dawał do myślenia, intrygował. Po kilku pierwszych stronach wiedziałem, że to będzie właśnie coś, na co warto było czekać.
Katarzyna Kwiatkowska stworzyła powieść, której nie powstydziłaby się sama Agatha Christie. Napisała książkę, która jako debiut daje jej doskonały start na rynku wydawniczym, a jednocześnie równie doskonałe otwarcie ku temu, aby już myśleć o kolejnej powieści. Gdyż z pisaniem radzi sobie wyjątkowo dobrze.
Doskonale oddana epoka XIX wieku z wielką dbałością o szczegóły, narracja, która nie pozwala oderwać się od lektury, tak, że chcemy wciąż wiedzieć, co dalej. A jednak wciąż nie wiadomo, co dalej. Świetnie skomponowana i przemyślana historia nie poddaje łatwych rozwiązań, a co jakiś czas wystawia nasze przemyślenia na próbę. Już myślimy, że wiemy, co się wydarzyło i nagle jesteśmy w punkcie wyjścia. (…)

Cała recenzja na blogu: Zbrodnia w błękicie

Ocena: 5/6
©Internetowa cela
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Oto jest przykład doskonałego, klasycznego kryminału, który zachwyca i oczarowuje czytelnika. Oto jest także przykład kolejnego polskiego debiutu, który można stawiać za przykład innym debiutantom.
    Uczepiłem się ostatnio tych polskich debiutantów i wychwalam ich pod niebiosa, ale akurat tak się zdarza, że trafiam fartownie na tych najlepszych.
    A Zbrodnia w błękicie podobała mi się tym bardziej, iż akcja tej powieści umiejscowiona była w XIX wiecznym polskim dworze, który z wielką chęcią zwiedzałem, rozwikłując zagadkę morderstwa. Jak ja lubię takie klimaty...
    Polubiłem bohaterów i związałem się z nimi. Bardzo ciekaw byłem rozwiązania i przyznam, że nawet mnie zaskoczyło. Teraz będę musiał poszukać drugiej powieści Pani Katarzyny Kwiatkowskiej, która podobna jest jeszcze lepsza, co od razu zachęca do jej lektury.

Warto zerknąć