ebook Miłe Natalii początki
3.32 / 5.00 (liczba ocen: 510)

Miłe Natalii początki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.19
Audiobook - najniższa cena: 24.43
wciąż za drogo?
28.27 złpremium: 18.24 zł Lub 18.24 zł
22.19 zł
30.40 zł Lub 27.36 zł
23.39 zł
24.32 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Znana autorka cyklu powieści sensacyjnych „Natalii 5” i wielu innych pasjonujących tytułów powraca w prequelu serii. Skąd się wzięły Natalie? Ich ojcem był Jarosław Sucharski – kłamca i bigamista, przestępca czy tajny współpracownik służb bezpieczeństwa?

Dziesięcioletni Jarek – zdolny, inteligentny, sprytny i ambitny – zwrócił uwagę Kazimierza Kozibrody, oficera służb bezpieczeństwa. Ten wziął chłopca pod swoje skrzydła i pokierował jego dalszym życiem oraz karierą. Spełniwszy marzenie swego podopiecznego o studiach na wydziale historii sztuki, wychował sobie oddanego współpracownika, którego wykorzystywał do własnych celów.
Ale wkrótce się okazało, że uczeń przewyższył mistrza…
Jarosław Sucharski, zręcznie poruszając się w realiach socjalistycznej Polski, wkracza w niebezpieczny świat czarnego rynku, przemytników dzieł sztuki, fałszerzy obrazów, handlarzy złotem i brylantami. Niebawem przenosi swoje interesy na arenę europejską…

O Autorce:
Olga Rudnicka (ur. 1988) – miłośniczka zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

Miłe Natalii początki od Olga Rudnicka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Miłe Natalii początki to w zasadzie prequel, jeśli posłużymy się terminologią stosowaną do określania filmów. Akcja rozpoczyna się w czasach PRL, gdy główny bohater ma dziesięć lat. Jest chłopcem bystrym i ciekawskim. Penetrując zasoby starego strychu, znajduje stare listy z końca wojny. Listy pisał ojciec do syna i Jarek domyślił się, że chodzi o jakiś wielki skarb. Minęły lata. Bohater dorósł, zdobył wykształcenie, założył rodzinę i to nie jedną. Nigdy jednak nie zapomniał o skarbie.

Powieść opisuje wiele ciekawych historii z czasów PRL w całkiem ciekawy i prawdopodobny sposób. Przygody Jarka, a raczej już Jarosława, są chwilami niezwykłe. Czytelnik ma jednak pewien problem. Otóż zwykle chcemy polubić bohatera, a Jarosława Sucharskiego tak właściwie polubić nie można. Nie tylko dlatego, że jest współpracownikiem SB. To w pewnym sensie nawet najmniejszy z problemów.

Jarosław Sucharski uwielbia kobiety, ale nie potrafi znieść problemów, które się z nimi wiążą. Stąd jego kolejne małżeństwa i nieformalne związki, które kończy, gdy życie zaczyna skrzeczeć zbyt dosłownie. Z tych związków ma pięć córek. Każda ma inna matkę, ale wszystkie mają na imię Natalia. Mając tego samego ojca noszą to samo nazwisko – Sucharska.

Miłe Natalii początki to opowieść – między innymi – o tym jak pojawiały się na świecie kolejne Natalie. Olga Rudnicka pojawi się jeszcze nie jeden raz w naszych recenzjach, ponieważ to autorka, która potrafi konstruować zgrabne i pasjonujące kryminały z nutą humorystyczną. Jednak ta powieść daje dopiero przedsmak tego, co przeczytamy, gdy Natalie dorosną. Wszystkie pięć Natalii.

Ocena: 4/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Na nową książkę Olgi Rudnickiej czekałam długo... Czy było warto? Zapraszam!

Twórczość Olgi Rudnickiej bardzo lubię. Szczególnie cykl o Nataliach jest moim ulubionym, to są książki, które z tomu na tom były śmieszniejsze i lepsze. Dlatego tak ogromną nadzieję wiązałam z najnowszą książką autorki.

Jak zobaczyłam w zapowiedziach prequel serii to wiedziałam, że muszę przeczytać. Kto zna serię o Nataliach ten pamięta, że jest to historia o pięciu Nataliach, które mają jednego ojca - bigamistę...

Jarosław Sucharski, bo o nim mowa, każde swoje dziecko nazywał tak samo, żeby się nie pomylić. W najnowszej książce autorka zapoznaje nas z losami młodego Jarka, jego młodością i życiem dorosłym. Duży wpływ na wychowanie Jarosława miał oficer służb bezpieczeństwa Kazimierz Kozibroda, który spełniając marzenia młodego chłopaka mógł go potem wykorzystywać do własnych celów.

Młody Sucharski miał pecha. Gdyby urodził się w innym kraju, zostałby biznesmenem, politykiem albo jednym i drugim. Tutaj mógł się piąć po szczytach kariery, tylko liżąc tyłki odpowiednim ludziom. W ten sposób wielu zaszło daleko, ale o ile lizanie mogło wypchnąć kogoś w górę, było to jednak za mało, by tam pozostać. Zawsze przychodziła chwila, gdy należało wykazać się umiejętnościami, a lizodupom na ogół ich brakowało.

Autorka zapoznaje nas z niebezpiecznym światem przemytników dzieł sztuki, fałszerzy obrazów, handlarzy złotem... Możemy w końcu dowiedzieć się jak potoczyło się życie uczuciowe Jarka i skąd tyle kobiet i córek o takim samym imieniu...
Wydawałoby się, że książkę połknę w jeden dzień, ale wcale tak nie było. O ile cykl o Nataliach kocham nadal i chętnie do niego wrócę to prequel mnie niestety lekko nudził... Sama nie wiem czemu, ale losy Jarka mnie interesowały tylko te uczuciowe, cała reszta to nie był mój klimat. Myślę, że książka byłaby dużo ciekawsza, jakby autorka skupiła się głównie na romansach Jarka... Kobiety, jakie opisała autorka, to były niezłe harpie! A wydawałoby się, że to one są tutaj na pozycji przegranej, a on Jarosław to pan i władca.

Szkoda, sama nie wiem czemu mi się nie podobało, ale piszę niestety szczerze z całą sympatią jaką mam do autorki. Czytać będę nadal każdą jej książkę, ta podobała mi się niestety dużo mniej niż pozostałe.

Jeśli ktoś nie czytał cyklu o Nataliach a zacznie od tej części to proszę się ewentualnie nie zrażać, bo pozostałe trzy tomy są całkiem inne niż ta książka.

Ocena: 4/6
©Matka książkoholiczka
Olga Rudnicka od lat rozbawia swoich czytelników kryminałami komediowymi. Jednym z ulubionych cykli tej autorki jest ten zatytułowany Natalii 5 i przedstawiający przygody sióstr Sucharskich, Książka Miłe Natalii początki stanowi prequel serii i opowiada o ojcu pięciu Natalii Jarosławie Sucharskim.

A kim był Jarosław Sucharski? Już jako dziecko wyróżniał się wśród swoich rówieśników. Zdolny, piekielnie inteligentny a także przebiegły i posiadający silnie rozwinięty zmysł manipulowania innymi. To właśnie na tę cechę zwrócił uwagę Kazimierz Kozibroda, oficer służb bezpieczeństwa. Mężczyzna postanowił wykorzystać wyjątkowy spryt chłopca do własnych celów. Zadbał o jego edukację i wysłał go na studia, znalazł dobrą posadę. Szybko jednak się okazało, że Jarek idealnie potrafi odnaleźć się zarówno w realiach socjalistycznej Polski jak i świecie czarnego rynku dzieł sztuki. Tym dodatkowo zachwycił swojego opiekuna. Sucharski jest także niezwykle przystojny, kochliwy i ku rozpaczy jego partnerek wyjątkowo płodny…

Przyznam się Wam szczerze, że mam ogromne braki w lekturach kryminałów komediowych. Tym chętniej sięgnęłam po najnowszą książkę Olgi Rudnickiej „Miłe Natalii początki”. Pomyślcie tylko jak intrygująco czytało mi się tę powieść, nie wiedząc w sumie co było później. Co prawda trochę zabrakło mi w tej książce efektu wow, nie zmienia to faktu, że tą historię czytało mi się bardzo przyjemnie. Jak dla mnie to idealna pozycja na upalne letnie dni i na czytanie w plenerze.

Bardzo podobały mi się odniesienia do realiów socjalistycznej Polski i gierek politycznych i mimo że historia opisana w powieści jest dość prosta, to jednak wciąga i ciekawi. Przyznam Wam też szczerze, że ukazanie drogi którą przebył główny bohater od dość niewinnego dziecka (powiedzmy) do przebiegłego współpracownika oficera służby bezpieczeństwa daje do myślenia i stanowiła dla mnie jeden z ciekawszych wątków tej książki.

Polecam tę powieść, głownie tym, którzy teraz właśnie potrzebują lżejszej wiosenno-letniej lektury z elementami komedii. I może nie uśmiałam się jakoś bardzo przy tej książce, to jednak kilka razy udało mi się uśmiechnąć pod nosem podczas jej czytania. Zachęcona pozytywnymi opiniami następnych części serii, z chęcią po nie niebawem sięgnę. Tymczasem polecam Wam Miłe Natalii początki. Szczególnie jeśli tak jak ja nie mieliście jeszcze okazji poznać twórczości Olgi Rudnickiej i zważywszy na to, że lato to znakomity czas na czytanie lżejszych lektur. Polecam.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć