Miłe Natalii początki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.00 / 5.00
liczba ocen: 34
SMARTIDEAS#Google Analytics
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
30.40 złpremium: 18.24 zł
-16% 22.90 zł
25.84 zł
28.88 zł
Pozostałe księgarnie
-14% 23.54 zł
24.05 zł
25.49 zł
25.54 zł
27.36 zł
30.40 zł
Opis:

Znana autorka cyklu powieści sensacyjnych „Natalii 5” i wielu innych pasjonujących tytułów powraca w prequelu serii. Skąd się wzięły Natalie? Ich ojcem był Jarosław Sucharski – kłamca i bigamista, przestępca czy tajny współpracownik służb bezpieczeństwa?

Dziesięcioletni Jarek – zdolny, inteligentny, sprytny i ambitny – zwrócił uwagę Kazimierza Kozibrody, oficera służb bezpieczeństwa. Ten wziął chłopca pod swoje skrzydła i pokierował jego dalszym życiem oraz karierą. Spełniwszy marzenie swego podopiecznego o studiach na wydziale historii sztuki, wychował sobie oddanego współpracownika, którego wykorzystywał do własnych celów.
Ale wkrótce się okazało, że uczeń przewyższył mistrza…
Jarosław Sucharski, zręcznie poruszając się w realiach socjalistycznej Polski, wkracza w niebezpieczny świat czarnego rynku, przemytników dzieł sztuki, fałszerzy obrazów, handlarzy złotem i brylantami. Niebawem przenosi swoje interesy na arenę europejską…

O Autorce:
Olga Rudnicka (ur. 1988) – miłośniczka zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

Recenzje blogerów
Olga Rudnicka od lat rozbawia swoich czytelników kryminałami komediowymi. Jednym z ulubionych cykli tej autorki jest ten zatytułowany Natalii 5 i przedstawiający przygody sióstr Sucharskich, Książka Miłe Natalii początki stanowi prequel serii i opowiada o ojcu pięciu Natalii Jarosławie Sucharskim.

A kim był Jarosław Sucharski? Już jako dziecko wyróżniał się wśród swoich rówieśników. Zdolny, piekielnie inteligentny a także przebiegły i posiadający silnie rozwinięty zmysł manipulowania innymi. To właśnie na tę cechę zwrócił uwagę Kazimierz Kozibroda, oficer służb bezpieczeństwa. Mężczyzna postanowił wykorzystać wyjątkowy spryt chłopca do własnych celów. Zadbał o jego edukację i wysłał go na studia, znalazł dobrą posadę. Szybko jednak się okazało, że Jarek idealnie potrafi odnaleźć się zarówno w realiach socjalistycznej Polski jak i świecie czarnego rynku dzieł sztuki. Tym dodatkowo zachwycił swojego opiekuna. Sucharski jest także niezwykle przystojny, kochliwy i ku rozpaczy jego partnerek wyjątkowo płodny…

Przyznam się Wam szczerze, że mam ogromne braki w lekturach kryminałów komediowych. Tym chętniej sięgnęłam po najnowszą książkę Olgi Rudnickiej „Miłe Natalii początki”. Pomyślcie tylko jak intrygująco czytało mi się tę powieść, nie wiedząc w sumie co było później. Co prawda trochę zabrakło mi w tej książce efektu wow, nie zmienia to faktu, że tą historię czytało mi się bardzo przyjemnie. Jak dla mnie to idealna pozycja na upalne letnie dni i na czytanie w plenerze.

Bardzo podobały mi się odniesienia do realiów socjalistycznej Polski i gierek politycznych i mimo że historia opisana w powieści jest dość prosta, to jednak wciąga i ciekawi. Przyznam Wam też szczerze, że ukazanie drogi którą przebył główny bohater od dość niewinnego dziecka (powiedzmy) do przebiegłego współpracownika oficera służby bezpieczeństwa daje do myślenia i stanowiła dla mnie jeden z ciekawszych wątków tej książki.

Polecam tę powieść, głownie tym, którzy teraz właśnie potrzebują lżejszej wiosenno-letniej lektury z elementami komedii. I może nie uśmiałam się jakoś bardzo przy tej książce, to jednak kilka razy udało mi się uśmiechnąć pod nosem podczas jej czytania. Zachęcona pozytywnymi opiniami następnych części serii, z chęcią po nie niebawem sięgnę. Tymczasem polecam Wam Miłe Natalii początki. Szczególnie jeśli tak jak ja nie mieliście jeszcze okazji poznać twórczości Olgi Rudnickiej i zważywszy na to, że lato to znakomity czas na czytanie lżejszych lektur. Polecam.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć