ebook Bułgaria. Złoto i rakija
3.48 / 5.00 (liczba ocen: 257)

Bułgaria. Złoto i rakija
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.55
wciąż za drogo?
17.55 zł Lub 15.80 zł
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
31.89 złempikGO: 19.99 zł z Empik Go 19.99 zł
27.12 zł
31.89 zł
17.55 zł
26.03 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Dlaczego rakii nie pije się na raz? Czy to prawda, że Bułgaria jest rajem dla archeologów? Jak to się stało, że ten czarnomorski kraj zasłużył sobie na miano „Róży Europy”? Erudycyjna i pełna humoru książka. „Dawno nie czytałem niczego, co przeniosłoby mnie tak wiernie w czasy i miejsca dzieciństwa” – Hubert Urbański

Bułgaria kojarzy nam się przede wszystkim z wczasami w PRL-u. Na wakacjach w Złotych Piaskach popijano pomarańczowy schweppes, a na pamiątkę każdy pakował do torby koniak Słynczew Briag. Kwitł nie tylko handel wymienny, ale także nawiązywały się wieloletnie przyjaźnie. A jaka jest współczesna Bułgaria? Autorka przedstawia nieznane oblicze jednego z najciekawszych krajów Europy. Prowadzi nas mało uczęszczanymi szlakami, mierzy się z mitami, uwodzi znajomością miejsca i kultury.

„Ta erudycyjna i pełna humoru książka to także moja Bułgaria. Dawno nie czytałem niczego, co przeniosłoby mnie tak wiernie w czasy i miejsca dzieciństwa. Bo niekiedy miejsca, które pozornie doskonale znamy, zasługują na ponowne odkrycie. Takim odkryciem jest „Bułgaria” Magdaleny Genow” – Hubert Urbański

„Magdalena Genow pisze o Bułgarii w tak niezwykły sposób, że czyta się ją jednym tchem. Jej miłość do tego kraju to cudowna rekomendacja dla niezdecydowanych” – Jarosław Kuźniar CEO goforworld.com

„Pełna smaków, zapachów i wrażeń książka o Bułgarii i Bułgarach. Autorka ciepło i z nostalgią, bez cienia sentymentalizmu, pisze o kraju lat dziecinnych, zapamiętanych obrazach, wyprawach w różne rejony Bułgarii, babci, która odeszła, i tańczących niedźwiedziach. Bardzo polecam” – Ałbena Grabowska, autorka wielu powieści, w tym ekranizowanej sagi „Stulecie winnych” i non-fiction o Bułgarii „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”

Bułgaria. Złoto i rakija od Magdalena Genow możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Bułgaria – państwo położone w południowo – wschodniej Europie na Półwyspie Bałkańskim. Wielu moim krajanom kojarzy się nadal z wczasami w Złotych Piaskach w PRL-u, gdy urlop można było połączyć z handlem. Ja urodziłam się już w innym momencie dziejów, jednak dzięki autorce, która nazywa siebie samą dzieckiem „tej” epoki, mogłam w taką podróż podążyć. Czytając tę książkę bowiem, każdy ma szanse spojrzeć na Bułgarię świeżym okiem z zupełnie innej perspektywy.

Magdalena Genow w swojej publikacji zabiera czytelników w świat pachnący kuchnią bałkańską, rakiją i słońcem. Do tego poznajemy zwyczaje, tradycje i historię tego niesamowicie ciekawego narodu. Przy czym trzeba mieć na uwadze, że ta książka to nie jest typowy przewodnik. To raczej opowieść o kraju, który autorka zna „od środka” i który darzy ogromną miłością. Przez to Bułgaria. Złoto i rakija. to rzecz niezwykle klimatyczna i swojska. Do tego pełna jest ciekawostek i interesujących anegdotek opowiadających o codziennym życiu Bułgarów. Dowiemy się z niej nie tylko o tym co złote, piękne i popularne, ale także poznamy problemy i troski mieszkańców tego kraju.

Przyznam się Wam, że zawsze mocno urzekają mnie takie publikacje. Ich lektura kojarzy mi się z momentami, kiedy to gubimy się gdzieś z dala od turystycznego szlaku i nagle okazuje się, że odnajdujemy coś fascynującego, zazwyczaj ukrytego przed spojrzeniem turystów. Wydaje mi się, że to właśnie takie miejsca są najbardziej prawdziwe i taka również jest dla mnie ta książka. Może lekko podkoloryzowana, ale za to z bałkańską duszą.

To, co jeszcze urzekło mnie w tej publikacji, to styl autorki. Z jednej strony rzeczowy i autentyczny a z drugiej lekki, zabawny, pełny werwy. Naprawdę bardzo przyjemnie mi się tę książkę czytało. Szczególnie, że czuć było w wypowiedziach autorki wiele serdeczności w stosunku do tego kraju i narodu pomimo jego przywar.

Na oddzielną uwagę zasługuje wydanie tej publikacji. Jej okładka szata graficzna oraz zbiór fotografii, przykuwają uwagę i dodają klimatu słowom. Niezwykle przyjemnie było trzymać tę publikację w swoich dłoniach.
Po lekturze książki Bułgaria. Złoto i rakija zdecydowanie mam ochotę wybrać się w podróż i zasmakować na swojej skórze bułgarskiego złota a tym bardziej rakii. Bardzo gorąco zapraszam Was w podróż po tym pięknym kraju. Warto.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Można dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy o Bułgarii, byłam tam kilka razy, bardzo lubię ten kraj. Dzięki książce dowiedziałam się na przykład o co chodzi z klepsydrami, którymi obklejona jest Bułgaria. Jednak sposób przekazania tych informacji przez autorkę nie przypadł mi do gustu.

Warto zerknąć