ebook Wisząca dziewczyna
3.85 / 5.00 (liczba ocen: 10792)

Wisząca dziewczyna
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - polecana oferta: 30.27
Audiobook - najniższa cena: 33.19
wciąż za drogo?
31.16 złpremium: 20.10 zł Lub 20.10 zł
30.27 zł Lub 27.24 zł
33.50 zł
33.50 zł Lub 30.15 zł
30.25 zł
33.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Carl, Assad, Rose i Gordon, nowy członek Departamentu Q, podejmują próbę udaremnienia serii kolejnych morderstw oraz powstrzymania utalentowanego manipulatora, który nie pozwoli, by coś – lub ktoś – stanęło mu na drodze… „Lektura obowiązkowa dla miłośników gatunku i fanów skandynawskich zagadek” – Booklist

W samym środku zasłużonej porannej drzemki w piwnicy komisariatu policji Carl Mørck, szef Departamentu Q, dostaje telefon od kolegi pracującego na wyspie Bornholm. Mørck nie jest zachwycony tym, że próbuje mu się wcisnąć nową sprawę, a kilka godzin później dowiaduje się czegoś, co sprawia, że także jego krnąbrna asystentka Rose wścieka się bardziej niż zazwyczaj. Carl nie ma wyboru – pod jego wodzą Departament Q będzie musiał się zmierzyć z tragiczną, niemal nierozwiązywalną sprawą pewnej siedemnastolatki, którą znaleziono wiszącą na drzewie. Śledztwo zaprowadzi ich na daleki Bornholm, w sam środek kultu słońca…

„Jussi Adler-Olsen jest w najwyższej formie” – Jyllands-Posten

„To nie książka dla ludzi o słabych sercach, lecz dla czytelników, którzy lubią czarny humor i błyskotliwych bohaterów; pokochacie Departament Q” – „Suspense Magazine”

Wisząca dziewczyna od Jussi Adler-Olsen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Piąta część cyklu Departament Q zatytułowana Pogrzebany była łyżką dziegciu w pysznym wielodaniowym posiłku serwowanym przez norweskiego pisarza. Zbyt dużo składników, trochę nieprzemyślanych, nie skomponowało porywającego kryminału. Czułam jednak, że autor nie powiedział ostatniego słowa i wróci na właściwe tory. Miałam nosa! Wisząca dziewczyna okazała się świetną, trzymającą w napięciu powieścią, z licznymi i nieoczekiwanymi zwrotami akcji.

Telefon do Carla Mørcka od jego dawnego kolegi pracującego na Barnholmie nie jest zaczynem wzmożonej aktywności Departamentu Q, gdyż Mørckowi w zupełności wystarczają piętrzące się na biurku nierozwiązane do tej pory kryminalne sprawy. Ale tylko początkowo, bo jednak pewne okoliczności zmuszają ekipę do wyjazdu oraz zmierzenia się z tragiczną śmiercią młodej dziewczyny. Siedemnastolatka została znaleziona wisząca na drzewie i nie istnieją żadne wskazówki mające pomóc w rozwikłaniu zagadki.

Tym razem tropy zaprowadzą Mørcka, Assada, Rose i Gordona do ośrodka, w którym aktywnie działają głosiciele kultu słońca i członkowie Akademii Absorpcji Natury.

Wydawałoby się, że Assad winien coraz lepiej posługiwać się norweskim, a ten gagatek co rusz popełnia lapsusy językowe. I niezmiennie mnie one śmieszą! A wstawki i historyjki o wielbłądach przyprawiają o wybuch śmiechu. Tak, postać Assada, to atut serii i as w rękawie Jussi Adler-Olsena. Jeśli do tego dorzucamy charyzmatyczną, pewną siebie i swoich racji Rose, to bohaterowie wskakują na najwyższe podium kryminalnych ulubieńców.

Wisząca dziewczyna zaskakuje fabularnymi twistami. To co serwuje nam autor, to co odkrywają śledczy w pewnych momentach odwraca myślenie powodując miłe zaskoczenie. Bo kto z nas nie chce i nie lubi być wkręconym? Stawiamy się w pozycji speców kryminalistyki, stare wygi – w końcu to już szósta część cyklu – a tu autor gra nam na nosie tańcząc żywiołową polkę. Nie obraziłabym się, gdyby autor kontynuował serię, bo jej bohaterowie mają jeszcze wiele do odkrycia. Panie pisarzu, czekam!

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć