ebook Świat miniony - audiobook
3.94 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 5923) Ilość stron (szacowana): 416

Świat miniony - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 14.95
Audiobook - najniższa cena: 27.92
34.90 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
29.62 zł Lub 26.66 zł
34.90 zł
34.90 zł Lub 31.41 zł
-19% 27.92 zł
31.41 zł
Inne proponowane

Morderstwo, porwanie, podróż w czasie i katastrofalny koniec ludzkości – powieść, która zmrozi ci krew w żyłach. Błyskotliwe i niepokojące połączenie „12 małp” i „Incepcji”. Jedna z 10 najlepszych książek 2018 r. wg A.V. Club.

„Zapewniam, że jeszcze nigdy nie czytaliście takiej historii” – Blake Crouch, autor „Mrocznej materii”, powieści nominowanej do KSIĄŻKI ROKU 2016 LUBIMY CZYTAĆ

Ostrzeżono ją, że ujrzy rzeczy, których jej umysł nie pojmie…
Agentka specjalna Shannon Moss zostaje wyznaczona do rozwiązania sprawy zamordowania rodziny członka Navy SEAL i odnalezienia jego zaginionej córki. Odkrywa, że żołnierz był astronautą na pokładzie USS Waga, statku, który prawdopodobnie przepadł w najciemniejszych otchłaniach Głębokiego Czasu. Moss zna z własnego doświadczenia traumę powodowaną podróżami w czasie i uważa, że do zbrodni mogły doprowadzić powiązania żołnierza SEAL z przyszłością.
Agentka, zdecydowana odnaleźć dziewczynę, podróżuje w przyszłość, żeby zbadać jej możliwe wersje i znaleźć informacje, które pozwolą rozwikłać współczesne śledztwo. Ku jej przerażeniu przyszłość ujawnia, iż od tego dochodzenia zależy dużo więcej niż los jednej rodziny: Shannon na własne oczy widzi wznoszącego się ponad horyzont czasu i gnającego ku teraźniejszości Terminusa – przerażający i ostateczny koniec ludzkości.
Błyskotliwa i niepokojąca powieść „Świat miniony”, choć jest pełna szokujących pomysłów, pozostaje głęboko ludzką historią.

„Nieustraszona, choć okaleczona, i zdeterminowana Shannon Moss jest bohaterką najoryginalniejszej powieści, jaką czytałem od lat. Świat miniony ogromnie mi się podobał. Ta zręczna fabuła osnuta na wątku rozciągającego się na wiele rzeczywistości śledztwa w sprawie morderstwa w intrygujący sposób wymyka się regułom gatunku. Imponująca i psychodeliczna, prowadzi czytelnika przez pięknie przedstawione koleje ludzkiego życia” – Blake Crouch, autor „Mrocznej materii”

„Futurystyczna, przerażająca i bezwzględna – Tom Sweterlitsch zabiera czytelników w podróż do innego świata i z powrotem. Podejmijcie tę wyprawę” – Stewart O’Nan, autor „Śnieżnych aniołów” i „Królowej odjazdu”

„Zadziwiające połączenie science fiction, thrillera, horroru egzystencjalnego i apokaliptycznej fantastyki” – „Kirkus Reviews”

„Lubię być zaskakiwany i mieć przy tym niezły odlot. Świat miniony zapewnia jedno i drugie. «Incepcja», «Detektyw», elementy «Solaris», «Interstellar», «Twin Peaks» i «Raportu mniejszości» – wszystko to plus nowatorskie, oryginalne pomysły znajdziecie w tym mrocznym thrillerze z motywem podróżowania w czasie” – „The New Yorker”

„Po cyberpunkowym thrillerze «Jutro, jutro i znów jutro» Sweterlitsch stworzył niesamowitą powieść o podróżowaniu w czasie, alternatywnych wersjach przyszłości, morderstwach, terroryzmie i jednej kobiecie zdeterminowanej, by zapobiec zagładzie ludzkości. Hardcore’owa SF dla czytelników o mocnych nerwach” – Booklist

Świat miniony - audiobook od Thomas Sweterlitsch możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Książka Tom’a Swetelitsch’a wstrząśnie Czytelnikiem. Efekt tego wstrząsu pogłębi jeszcze doznanie treści w wersji audio, za sprawą doskonałej interpretacji Laury Breszki. Genialny język. Doskonale skonstruowane, liczne wątki. Niezwykła plastyczność i swoboda przekazu najtrudniejszych, naukowych i pseudonaukowych zagadnień. W Świecie minionym dosłownie czuje się przestrzeń.

Słuchając głosu czytającej wkraczamy w zupełnie inny od naszego świat. Wraz z główną bohaterką przekraczamy granice czasu, by zbliżyć się do wyjaśnienia początkowo tylko zagadki kryminalnej. Ta zaś z czasem, zmieni się w poszukiwanie sensu istnienia, dywagacje etyczne i ratowanie ludzkości przed brutalnym chaosem zagłady. Postacie powieści Tom’a Sweterlitsch’a są właściwie bezbronne wobec nieustannie zmieniających się systemów wartości, postaw wobec sytuacji ekstremalnych, a nawet ich własnych tożsamości. Nic nie wydaje się stabilne. Z każdym rozdziałem stajemy się coraz bardziej elastyczni. I coraz bardziej uzależnieni od tej historii.

Terminus. Tak nazywa się coś, co zakończy istnienie świata. Niewytłumaczalne, przerażające zjawisko, które rozprzestrzenia się w czasie jak wirus. Eksplorując kosmos, na nieszczęście człowiek natyka się na nie przypadkowo i z premedytacją sprowadza na rodzimą planetę. Celem staje się przeżycie. Za wszelką cenę. Egoistyczne, krwawe wyrywanie możliwości istnienia tylko i wyłącznie dla siebie. Znaczenie tracą więzi rodzinne, religia, morale… Motorem działań i wytłumaczeniem wszelkich podłości staje się wyizolowany instynkt samozachowawczy. Z kryminału science fiction zostajemy rzuceni na scenę historii o apokalipsie. I jest to obraz przerażający i fascynujący jednocześnie.

Genialna powieść futurystyczna. Skłaniająca do głębokich redefinicji własnych przekonań i systemów wartości. Wymagająca wysiłku i ogromnego skupienia, rewanżuje się jednak porywającą przejażdżką w głąb mrocznej, zadziwiającej i wspaniałej historii o tym, jakie jest i może być kiedyś nasze uniwersum.

Ocena: 6/6
©Wiedziennik
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć