ebook Romeo i Julia - audiobook
3.75 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 2234425) Ilość stron (szacowana): 254

Romeo i Julia - audiobook
audiobook (mp3)

Wydawca:  audioteka.pl
Kategoria:  / /
E-book - najniższa cena: 2.40
Audiobook - najniższa cena: 16.09
wciąż za drogo?
16.09 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Pomimo tego, że dramat Romeo i Julia został napisany przez Williama Szekspira na początku jego literackiej kariery, jest jednym z najchętniej czytanych utworów tego autora. Szekspir w opowieści tej w doskonały sposób ukazuje pierwszą młodzieńczą miłość  a zarazem dramatyczną, wewnętrzna walkę i rozdarcie pomiędzy głosem serca a wiernością rodzinie.

Fabuła:

Żyjące od wieków w Weronie dwa rody, Monteki i Kapulet są ze sobą skłócone. Konflikt trwa odkąd sięga się pamięcią i właściwie już chyba nikt nie zna jego początków. Ze skłóconych rodzin pochodzi dwoje młodych Romeo i Julia, których łączy niespodziewana miłość, która właściwie nie powinna się nigdy wydarzyć. Na przeszkodzie uczucia stoi odwieczny konflikt, który nie wróży szczęśliwego zakończenia dla młodych kochanków. Rozgrywające się wydarzenia zdają się potwierdzać, że szanse na szczęście dla obojga młodych kochanków są zerowe. Wbrew wszystkiemu dochodzi jednak do ślubu Romea i Juli i wszystko zdaje się prowadzić do szczęśliwego zakończenia. Jednak los, nie zważając na człowiecze poczynania, szykuje zgoła zupełnie coś odmiennego.

Audiobook Romeo i Julia jako lektura szkolna to klasyka, w której autor dzieli się wieloma ponadczasowymi spostrzeżeniami i przemyśleniami. Dwoje młodych staje się symbolem zakazanej i skazanej na porażkę miłości. Utwór przepełniony jest wieloma symbolami i cechuje się doskonałym językiem. 

Romeo i Julia od William Shakespeare (Szekspir) możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2023. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć