ebook Nigdy nie wygrasz
5 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Nigdy nie wygrasz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 17.80
29.52 złpremium: 17.71 zł Lub 17.71 zł
17.80 zł
24.75 zł Lub 22.28 zł
29.52 zł Lub 26.57 zł
24.35 zł
25.09 zł
25.99 zł
27.00 zł
28.04 zł
29.52 zł
29.52 zł
Inne proponowane

Majkę wszyscy pomiatają. Gdy wygrywa miliony na loterii, ma szansę odmienić swój los. Naiwna, ściąga jednak na siebie szereg kłopotów. Darek ma dość beznadziejnej pracy i kiszenia się w małżeństwie, dla którego poświęcił młodzieńcze marzenia. Gdy pojawia się szansa na karierę, postanawia w końcu zrobić coś dla siebie.

Czy szczęście można kupić? Czy ambicja może zaślepić?

"Nigdy nie wygrasz to historia o zemście, ułudzie, bezwzględnym zabójcy i… miłości, która nie ma prawa się ziścić."

Dominika Matuła, www.domi-czyta.pl

"Do bólu prawdziwa. Wzbudzająca skrajne emocje. Mocna i kontrowersyjna. Ludzkie charaktery przedstawione w mistrzowski sposób. Już dawno żadna książka mnie tak nie rozstroiła."

Melissa Darwood

"Długo nie mogłam się otrząsnąć! To niesamowicie wciągająca i zaskakująca historia, która pokazuje, ile wart jest człowiek, a ile pieniądze!"

Agnieszka Rybska, blonderka.pl

"Kiedy nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze! W tym przypadku pieniądze zniszczyły wszystko i wszystko się zniszczyło przez pieniądze! Każde zdanie, każde słowo w tej książce jest tam, gdzie powinno być! Kolejna powieść autorki, w której nie ma za dużo ani za mało! Tęsknię za czasem spędzonym z Nigdy nie wygrasz, bo są to wygrane chwile."

Marta Tyszkiewicz, profil z pasją (instagramerka)

"Jeżeli myślisz, że pieniądze, to jedyne, czego brakuje ci do szczęścia, to koniecznie musisz przeczytać Nigdy nie wygrasz. Bardzo mocna i realistyczna książka. Mocna do tego stopnia, że już nigdy nie zagram w lotto."

Anna Linka, zlakarma (instagramerka)

Nigdy nie wygrasz od Karolina Wójciak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nigdy nie wygrasz to historia o zemście, ułudzie, bezwzględnym zabójcy i.. miłości, która nie ma prawa się ziścić.

Karolina Wójciak wraz ze swoimi powieściami zapadła głęboko w moje czytelnicze serce, podbijając je swoją umiejętnością miksowania gatunków i prezentowania w jednej książce wątków zarówno sensacyjnych, kryminalnych, jak i psychologicznych czy romantycznych. Moim numerem jeden spośród wcześniejszych trzech książek autorki jest Tożsamość nieznana, NN, wyprzedzając Matyldę oraz Dom pełen kłamstw (na uwagę zasługuje fakt, że tytuły te zostały wydane własnym sumptem autorki z wyjątkową dbałością o jakość, zatem, jeśli się chce, to można wydać książkę wartościową bez współpracy z wydawnictwem).

Nigdy nie wygrasz to czwarta w dorobku Karoliny książka, ale pierwsza wydana w ramach współpracy wydawniczej. To trzymająca w napięciu historia z wielkimi pieniędzmi w tle i uczuciami ulokowanymi w niewłaściwej osobie. Powieść ta - niczym u Hitchcocka - rozpoczyna się trzęsieniem ziemi, by potem działo się jeszcze więcej! Autorka nie oszczędza swoich bohaterów, zatem ani pochodząca z nizin społecznych Majka nie będzie miała łatwo, pomimo olbrzymiej wygranej pieniężnej w grze losowej i płatnego zabójcy u boku, ani dziennikarz Darek, który postanowi tropić sprawę mogącą być punktem zwrotnym w jego reporterskiej karierze, nie będzie stąpać po prostej i bezproblemowej ścieżce.

Nigdy nie wygrasz jest thrillerem psychologicznym, którego cała fabuła skonstruowana jest tak, aby na każdym kroku zaskakiwać odbiorców, wodzić ich za nos i podawać wydawałoby się jedynie słuszne rozwiązania, by potem obrócić je w pył. Wójciak z pełną premedytacją miesza wątki romantyczne czy rodzinne z mocnymi sensacyjnymi, niekiedy psychopatycznymi akcentami, dzięki czemu otrzymujemy arcyciekawą mieszankę. A jeśli do tego dodamy plejadę intrygujących bohaterów, z których część doprowadzała mnie do szewskiej pasji (na przykład szefowa Majki - Anka, to tak antypatyczna według mnie osoba o cechach pełnowymiarowego mobbera, że aż miałam ochotę wejść na karty książki i powiedzieć kobiecie kilka słów do słuchu), a część wywoływała olbrzymią sympatię i współczucie, to już naprawdę otrzymujemy książkę nieodkładalną. Zakończenie powieści najzwyczajniej w świecie zmiażdżyło moje serce i ostatecznie przypieczętowało wniosek, że Karolina Wójciak pisze bezpardonowe, dobrze skonstruowane powieści, dbając jednocześnie o ich walory językowo-stylistyczne i wystawiając swoich odbiorców na najcięższe próby cierpliwości.

Wyważenie akcentów pozytywnych i negatywnych to niewątpliwy plus tej książki, podobnie jak jej przesłanie: to nie pieniądze dają nam szczęście w życiu, chociaż zdecydowanie życie ułatwiają i to nie sukcesy zawodowe przesądzają o naszej wartości. Przeczytajcie sami Nigdy nie wygrasz, aby przekonać się, o co tak naprawdę chodzi. Sam tytuł może Wam już co nieco podsunąć...

Z nieskrywaną przyjemnością przyjęłam ten tytuł pod mojej patronackie skrzydła i z pełnym przekonaniem polecam go Wam, jako lekturę niezwykle frapującą i uzależniającą.

Serdecznie dziękuję autorce oraz Wydawnictwu NieZwykłe za zaufanie oraz współpracę przy tej książce i polecam się na przyszłość.

PS: Karolina, niezwykłym wyróżnieniem była możliwość przeczytania dedykowanych mi podziękowań w posłowiu; naprawdę, dziękuję Ci bardzo za dobre słowo!

Ocena: 6/6
©Domi Czyta
Żądza pieniądza

Kochani, nie znam nikogo, kto składając komuś życzenia, nie życzyłby tej osobie dużo pieniędzy. Ten zwrot ciśnie się nam na usta niemal automatycznie w takich chwilach. Często również my sami snujemy sobie plany i marzenia o tym, jak wspaniale byłoby być bogatym i jak bardzo odmieniłoby to nasze życie. A jeśli już myślimy o dużych pieniądzach, to często kojarzą nam się one z wygraną. To, że bycie bogatym odmienia życie, nie ulega wątpliwości, ale czy zawsze jest to zmiana na lepsze? Na to pytanie próbuje znaleźć odpowiedź Karolina Wójciak w swojej najnowszej książce Nigdy nie wygrasz.

Główną bohaterką książki jest Majka. Dziewczyna ma dopiero niewiele ponad trzydzieści lat, a za sobą już życie, które bez wahania można nazwać piekłem na ziemi. Jest zupełnie sama na świecie. Nie ma nikogo, na kim mogłaby się wesprzeć. Majka pracuje w przydrożnym barze, gdzie jest traktowana jak dziwoląg i popychadło. Nie trudno się dziwić, że w takiej sytuacji nasza bohaterka pragnie dla siebie lepszego życia, a w jej najskrytszych marzeniach przepustką do niego ma być wygrana w lotto, w którego gra regularnie. Wkrótce w barze dochodzi do zabójstwa jednego z klientów, w które kobieta zostaje zamieszana. Czy słusznie? Tego dowiecie się, czytając książkę. Niebawem po tych szokujących i trudnych przeżyciach wszystko wskazuje na to, że los się wreszcie do tej biednej dziewczyny uśmiechnął, bo oto w jednej z największych kumulacji loterii wygrywa naprawdę duże pieniądze i staje się milionerką. Majka wierzy, że teraz kiedy ma pieniądze, zyska również szacunek tych, którzy dotychczas nią pogardzali. Niestety dzieje się zupełnie odwrotnie. Nagle wokół niej pojawiają się osoby, które wykorzystując dobroć, nieporadność życiową i naiwność świeżo upieczonej milionerki, niczym sępy wszelkimi sposobami chcą wyrwać od niej te pieniądze. Sterowana przez innych niczym marionetka Maja dokonuje wyborów, które sprowadzają na nią wiele kłopotów. Teraz już nigdzie nie jest bezpieczna...

Majka, to niejedyna główna postać tej historii. Na kartach tej powieści poznajemy również osobę Darka, kochającego męża i wspaniałego ojca, który dla rodziny poświęcił swoje młodzieńcze plany i marzenia. Dziś czuje, że chciałby dla siebie czegoś więcej i niespodziewanie taką szansę od losu dostaje. Otrzymuje zadanie zrealizowania swojego autorskiego projektu, którym będzie nagranie reportażu na temat tego, jak duże wygrane w grze lotto wpłynęły na życie osób, które te pieniądze wygrały. To, co wynika z materiałów, które udało mu się zgromadzić, powoduje ogromny szok i niedowierzanie. W niedługim czasie, po ogłoszeniu przez media informacji o najnowszej wygranej, chce także porozmawiać z Majką. Żona Darka od początku nie popiera jego udziału w tym zleceniu, jednak Darek chce wreszcie, zrobić coś dla siebie. Ale czy gdyby wiedział, co go czeka, nadal chciałby gonić za marzeniami? Przekonajcie się sami.

Przez pieniądze będziesz płakać bardziej niż z ich braku.

Nigdy nie wygrasz to książka o tym, że pieniądze nigdy nie są gwarantem szczęścia. Wręcz przeciwnie - ich siła może być bardzo destrukcyjna i niszczyć wszystko, co tak naprawdę w życiu ważne. Pieniądz daje nam złudne poczucie władzy, przez co, nim zdążymy zdać sobie z czegokolwiek sprawę, może zamienić nasze życie w koszmar. Pieniądze dają nam także poczucie gwarancji tego, że kiedy je mamy, nie musimy się o nic martwić, a ta pewność może uśpić naszą czujność i stać się naszą zgubą.

Pani Karolina Wójciak oddała w nasze ręce bardzo życiową i prawdziwą, a przez to mocną w przekazie książkę, która tak naprawdę mogłaby być historią każdego z nas. I to jest przerażające. To właśnie dzięki tej książce uświadamiamy sobie bardzo dobitnie, jak wiele cierpienia i krzywdy może nieść w sobie żądza pieniądza. Do jak bezwzględnych czynów jest w stanie posunąć się człowiek wobec drugiego człowieka, po to, tylko aby mieć, a nie tylko być.

Moi kochani, tytuł ten to emocjonalny rollercoaster, który wciąga od początku do końca. Nie da się od tej książki oderwać, a to za sprawą trzymającej w napięciu akcji i zaskakującym jej zwrotom. Od pierwszego zdania widać, że autorka włożyła w napisanie tej historii nie tylko całe serce i ogrom zaangażowania, ale również mnóstwo pracy. To, o czym czytamy między stronami Nigdy nie wygrasz zostało dopracowane w każdym, nawet najmniejszym detalu, dzięki czemu książkę czyta się dosłownie w mgnieniu oka. Nie znaczy to jednak, że po skończonej lekturze równie szybko się o niej zapomina. O nie. Wszystko to, o czym przeczytałam w publikacji i czego doświadczyłam podczas czytania, mocno wwierciło się w moją głowę i nie pozwalało o sobie zapomnieć. Nadal nie mogę się emocjonalnie z tą książką pożegnać. Nachodzi mnie mnóstwo refleksji i przemyśleń. I wiecie co, jednego jestem pewna. Po przeczytaniu Nigdy nie wygrasz już nigdy nie będziecie nawet marzyć o wygranej i bogactwie. Wierzę w to, że każdy z nas ceni o wiele ważniejsze wartości w życiu.

Koniecznie sięgnijcie po Nigdy nie wygrasz, to jedna z najlepszych książek, jaką udało mi się dotychczas przeczytać. Na pewno jeszcze do niej wrócę.

Ocena: 5/6
©Kocie czytanie
Książkę Nigdy nie wygrasz czytałam kilka miesięcy temu, miałam tę niesamowitą możliwość przeczytania jej przed wydrukiem i mogłam nawet napisać rekomendację na okładkę. Wyobraźcie sobie, że przy takiej ilości przeczytanych książek, nadal pamiętam fabułę i moje emocje, jak ją czytałam... I to jest najlepsza rekomendacja. "Nigdy nie wygrasz" to książka, która zajmuje szczególne miejsce w moim sercu.

Zapraszam!

Kilka dni temu usiadłam do e-booka, żeby spisać cytaty do recenzji i nie wiem jak to wyszło, ale ...przeczytałam książkę raz jeszcze.

Kto z nas nie chciałby wygrać kilka milionów w lotto? Nie znam takiej osoby, sama też czasami fantazjuję, co bym zrobiła z taką kasą... Ale czy takie pieniądze to szczęście czy przekleństwo?

Główną bohaterką tej powieści, wokół której toczy się cała fabuła, jest Maja. Dziewczyna z domu dziecka, nie mająca nikogo bliskiego, której udało się zaczepić do pracy w tanim barze przy hotelu poza miastem. Zarabia mało, mieszka w kanciapie na zapleczu, słowem - nie do pozazdroszczenia. Mimo to Maja pracuje jako kelnerka i w sumie nie narzeka na swój los, choć czasami się zastanawia co by zrobiła, gdyby miała pieniądze. Pewnego dnia dochodzi do niebezpiecznej sytuacji w zajeździe, zostaje zaatakowana przez jednego klienta, którego ostatecznie zabija kucharz przybiegając na pomoc Majce.

Nigdy wcześniej nie byłam zaatakowana w miejscu pracy, więc to, co zrobił ten człowiek należało do najbrutalniejszych doświadczeń w moim dorosłym życiu.

Okazuje się, że zamordowany był mafiozem i Majka, jako źródło konfliktu, nie może się czuć bezpiecznie.

Każdy nikt jest dla kogoś kimś. Nawet jak jesteś dla kogoś nikim, to jesteś czymś. Teraz jesteś przyczyną śmierci mafiosy.

Zajazd chwilowo jest zamknięty, a ona zaczyna pracę jako pokojówka w hotelu. Wszystko się zmienia w momencie, kiedy w przydrożnym sklepie Majka jak zawsze skreśla swoim systemem liczby w lotto. Okazuje się, że wygrała 46 milionów złotych. Czy życie Majki w końcu będzie usłane różami? Gdzie pojedzie i co zrobi z taką kasą? Czy osoby, które zaczną się koło niej kręcić będą miały czyste intencje?

Na przemian z historią Majki autorka przedstawia nam postać Darka, niespełnionego pisarza, męża i ojca dwóch córek. Darek dostaje nagle wielki bonus od losu i ma szansę zrobić fajny materiał do telewizji, jako temat wybiera się historie ludzi, którzy wygrali ogromne pieniądze w lotto. Tym samym Darek będzie chciał się spotkać z Majką i poznać jej losy i opinie co się zmieniło po wygranej w totka. Darek marzy o innym życiu, nie czuje się szczęśliwy na wsi, na której mieszka, dlatego tak bardzo zależy mu na świetnym materiale do reportażu. Mężczyzna liczy, że dzięki temu odmieni swój los...

Mamy też trzeciego bohatera Adama, który też jest narratorem. Ale nie napiszę nic więcej, bo uważam, że książka jest warta tego, żeby samemu po nią sięgnąć.

Powiem tak - książka zaskakuje i to bardzo. Wydawało by się, że historia jest przewidywalna, a jest zupełnie odwrotnie. To co wam opisałam to sam początek książki, dziać się będzie naprawdę dużo. Będą trupy, pościgi, będzie miłość, namiętność, duża kasa, ryzyko i wiele zwrotów akcji. Przede wszystkim to historia, która pokazuje co duże pieniądze czynią z życia człowieka.

Ocena: 6/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć