Serotonina
3.45 / 5.00 (liczba ocen: 5432)

Serotonina
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 26.99
Audiobook - najniższa cena: 29.67
wciąż za drogo?
32.39 złpremium: 21.59 zł Lub 21.59 zł
30.59 zł Lub 27.53 zł
35.99 zł
35.99 zł
35.99 zł Lub 32.39 zł
26.99 zł
30.57 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Serotonina Michela Houellebecqa przez krytyków została uznana za najbardziej mroczną i smutną powieść w dorobku francuskiego pisarza. To niesamowicie prawdziwa ale zarazem subtelna, i jak najbardziej aktualna powieść.

Fabuła:

Florent-Claude’a Labrouste to facet, który już dawno przekroczył czterdziestkę. Zatrudniony jako urzędnik w ministerstwie, zdaje się cieszyć swoim życiem, które wiedzie na odpowiednim poziomie. Godna płaca oraz majątek po rodzicach, pozwalają mu wieść szczęśliwe życie z o wiele młodsza partnerką. Pewnego dnia, dowiaduje się jednak, że kobieta zdradza go, bierze bowiem udział w filmowych seansach w pornograficznych. Labrouste decyduje się na rozstanie i po opuszczeniu partnerki, zamieszkuje w hotelu. Szuka swojego w miejąca w tanich barach, gdzie nieustannie wygłasza mowy dotyczące związkach miłosnych.  Udaje mi się jakoś funkcjonować dzięki lekowi Captorix, który po przyjęciu podwyższa wydzielanie serotoniny. Konsekwencją przyjmowania tego antydepresanta jest niestety zanik libido. Spotyka się także ze swoim przyjacielem, z którym analizuje swoje związki miłosne i szuka u niego pocieszenia. W końcu wyrusza w podróż w poszukiwaniu swoich dawnych miłości, oraz utraconego nie wiadomo kiedy i gdzie szczęścia.

Każda powieść Houellebecqa jest niezwykłym wydarzeniem w świecie literackim. Serotonina niewątpliwie także do nich się zalicza. To opowieść, którą autor potwierdza swój niebywały kunszt literacki i zdolność postrzegania otaczającego nas świata.     

Serotonina od Michel Houellebecq możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2024. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Ludzie sami wytwarzają mechanizm własnych nieszczęść, nakręcają go do oporu, a potem mechanizm się kręci w sposób nieuchronny.
Z wiekiem pragnienie życia towarzyskiego maleje, aż w końcu człowiek stwierdza, że ma to już za sobą.
Wszystkie pary tworzą swoje drobne, mało istotne rytuały, nawet trochę śmieszne, którymi z nikim się nie dzielą.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć