ebook W poszukiwaniu straconego czasu: Czas odnaleziony
4.28 / 5.00 (liczba ocen: 707) Ilość stron (szacowana): 347

W poszukiwaniu straconego czasu: Czas odnaleziony
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 4.19
Audiobook - najniższa cena: 20.78
4.19 złpremium: 2.70 zł Lub 2.70 zł
4.50 zł Lub 4.05 zł
23.16 złpremium: 14.94 zł Lub 14.94 zł
19.00 zł
21.25 zł
16.19 zł
18.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ostatni tom quasi-autobiograficznego cyklu Marcela Prousta „W poszukiwaniu straconego czasu”, uznanego za arcydzieło literatury światowej.
„Mógłbym skądinąd nie zatrzymywać się nad owym pobytem nie opodal Combray, bo był to może w moim życiu moment, kiedy o Combray myślałem najmniej, gdyby właśnie dlatego nie dostarczył on sprawdzianu przynajmniej prowizorycznego pewnym myślom, które kojarzyłem po pierwsze ze stroną Guermantes, a także sprawdzianu myślom innym, jakie nachodziły mnie od strony Méséglise. Rozpoczynałem znów co wieczór, w odmiennym kierunku, spacery, jakie robiliśmy w Combray, po południu, kiedy chodziliśmy w stronę Méséglise. Obiady jadało się teraz w Tansonville o godzinie, w której ongi spano już od dawna w Combray. I z przyczyny upałów, a następnie dlatego, że po południu Gilberta malowała w kaplicy zamkowej, wyruszaliśmy na przechadzkę mniej więcej na dwie godziny przed obiadem. Dawną przyjemność, jaką sprawiał nam w powrotnej drodze widok purpurowego nieba obramowującego Kalwarię albo skąpanego w Vivonne, zastąpiła przyjemność wyruszania z zapadnięciem nocy, kiedy we wsi spotykaliśmy już tylko niebieskawy, nieregularny i ruchomy trójkąt powracających baranów. Na jednej połowie pół wygasał zachód; ponad drugą świecił księżyc, który niebawem miał skąpać je całe. Bywało, że Gilberta puszczała mnie samego i posuwałem się naprzód, zostawiając swój cień za sobą, niby łódź, która żegluje poprzez zaczarowane przestrzenie; towarzyszyła mi jednak najczęściej” – Fragment powieści

 

W poszukiwaniu straconego czasu: Czas odnaleziony od Marcel Proust możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Książka to ogromny cmentarz, gdzie na większości grobów nie odczytasz nazwisk już zatartych.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć