ebook Architektura uczuć
3.62 / 5.00 (liczba ocen: 302)

Architektura uczuć
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 21.54
25.20 złpremium: 15.12 zł Lub 15.12 zł
21.54 zł Lub 19.39 zł
29.52 zł
21.53 zł
21.54 zł
23.94 zł
24.80 zł
29.52 zł
29.52 zł
29.52 zł z kodem: 19.52 zł

Architektura uczuć to powieściowy debiut Meg Adams,  rodzimej pisarski, która sama o sobie twierdzi, że jest miłośniczką romansu, fantastyki i dobrego kryminału. Powieść przypadnie do gustu miłośnikom gorących i wysmakowanych romansów, zawierających w sobie mroczną i elektryzująca intrygę.

Fabuła:

Oliwia jest kobietą wyzwoloną, posiada wyznaczone w swoim życiu cele i uparcie dąży do ich zrealizowania. To kobieta zadziorna, posiadająca własne zdanie i nie pozwalająca się zdominować

David – światowej sławy architekt, jest mężczyzna po tak zwanych przejściach, jego przeszłość jest nieciekawa i dla innych stanowi zagadkę. Kobiety traktuje dość przedmiotowo, służą mu wyłącznie do zabawy, wydaje się być zafiksowany na punkcie blondynek.

Los chce, że te dwa przeciwieństwa – Oliwia i David stają na swojej drodze i do tego zmuszeni są podjąć ze sobą współpracę. Mężczyzna natychmiast wywiera na Oliwii negatywne wrażenia, określa go krótko mianem dupka. Kiedy tylko oboje się spotykają, powietrze wokół gęstniej i zdaje się być naładowane elektrycznością do granic możliwości. Oboje skrzywdzeni wcześniej przez los, jakby na skutek tej znajomości, wracają do swoich skrytych głęboko demonów przeszłości. A te wraz z porachunkami, w które wplatany zostaje David, mogą zagrozić życiu obojga. Kto i dlaczego czyha na ich życie? Rozpoczyna się niebezpieczna, która jest zaproszeniem do świata pełnego tajemnic, cierpienia i demonów przeszłości.

Architektura uczuć to pozycja z tych nieodkładanych. To literatura dla każdej kobiety lubiącej romanse z wątkami sensacyjnymi, okraszone subtelnym erotyzmem.

Rekomendacje:

Autorka w swojej powieści dba o to, aby czytelnikowi się nie nudziło. Kiedy wydaje nam się, że już wszystko toczy się w miarę normalnym torem, nagle jest wielkie bum, a my nie wiemy jak to się mogło stać. Szczęśliwi i zakochani bohaterowie, nagle zostają postawieni w obliczu zagrożenia. Ale czymże byłaby powieść bez dreszczyku emocji i rosnącego napięcia? Emocje podczas czytania są gwarantowane. – Grażyna Wróbel – Czytaninka

Architektura uczuć to wyjątkowy romans z górnej półki, który powinien znaleźć się w bibliotece każdego miłośnika Najlepszych Interesujących Książek. Obowiązkowo sięgnijcie po tę powieść, ona zapewni Wam wiele wzruszających chwil niczym niejedna hollywoodzka superprodukcja. – Tomasz Kosik -Czyt-NIK

Architektura uczuć od Meg Adams możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2020. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Fenomenalny debiut Meg Adams tworzy nową architekturę obrazu polskiej literatury obyczajowej. Architektura uczuć to powieść, która buduje w naszej wyobraźni wyjątkowe doznania. Autorka stworzyła ciekawą historię, która porwie każdego czytelnika od pierwszej strony. Na łamach tej powieści zaproszeni zostaliśmy do świata Davida Arnauda, światowej sławy architekta, który przyjeżdża do Polski, by móc realizować swój projekt. Mężczyzna nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że przyjazd ten diametralnie odmieni jego życie. Dotychczas bezkompromisowy i niezdolny do miłości mężczyzna podejmuje współpracę z odważną Oliwią. Początkowo relacje trafiają na twardy grunt. Tajemnica, którą mężczyzna skrywa, może okazać się niebezpieczna nie tylko dla niego, lecz również dla Oliwii. Czy nowa znajomość zdoła stworzyć trwałe uczucie? Jak bardzo nowa relacja zmieni życie mężczyzny? Czy uczucie to będzie tak silne, by przełamać dotychczasowe podejście Davida do miłości?

Warto sięgnąć po tę powieść, by dowiedzieć się jak silna jest moc tego uczucia. Myślę, że każdy z nas znajdzie w tej powieści cząstkę siebie. Architektura uczuć to bez wątpienia historia ukazująca siłę budującej mocy miłości. Książka ta uświadamia nam, że każdy z nas jest w stanie kochać, a co najważniejsze jest wart miłości. Koniecznie sięgnijcie po ten tytuł i otwórzcie się na wyjątkowe doznania. Trzeba przyznać, że Meg Adams stworzyła historię niezwykłą, która nie tylko buduje wyjątkową atmosferę podczas czytania, lecz również uświadamia budującą moc miłości, która potrafi pokonać przeciwności losu.

Autorka lekkim piórem kreśli ważną historię, która pozwala czytelnikowi zastanowić się nad tym co tak naprawdę jest najważniejsze w naszym życiu. A to, co ważne, to fakt, że Architektura uczuć to wyjątkowy romans z górnej półki, który powinien znaleźć się w bibliotece każdego miłośnika Najlepszych Interesujących Książek. Obowiązkowo sięgnijcie po tę powieść, ona zapewni Wam wiele wzruszających chwil niczym niejedna hollywoodzka superprodukcja. A kto wie, może kiedyś powieść Meg Adams doczeka się ekranizacji. Jeśli o mnie chodzi to ja to kupuję. Za egzemplarz książki dziękuję Wydawnictwu NieZwykłemu a także Meg Adams. Autograf wraz z dedykacją to dodatkowy smaczek powieści, która jest wspomnieniem wciągającej przygody.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
David to mężczyzna, który ma zranione serce i nieciekawą przeszłość. Bawi się kobietami, nie traktuje ich poważnie, i zawsze wybiera blondynki. Kiedy na swojej drodze spotyka złotowłosom dziewczynę coś zaczyna się w nim zmieniać. I choć ona go irytuje niemalże na każdym kroku, to równocześnie i pociąga.

Oliwia to kobieta z pazurem, zawsze ma na wszystko ciętą ripostę. Nie jest typem kobiety, którą można łatwo zaskoczyć. Wie, czego chce od życia i dąży do osiągnięcia tego. Kiedy na swojej drodze spotyka Davida od razu nazywa go dupkiem.

Oboje są niczym mieszanka wybuchowa i nigdy nie wiadomo, które z nich i w którym momencie wybuchnie. Nie są dla siebie zagrożeniem, jednak kiedy są w pobliżu siebie to aż od nich iskrzy. Wygląda na to, że uwielbiają się droczyć, choć jeszcze o tym nie wiedzą. Zarówno ona jak i on skrywają w sobie ból. Demony przeszłości nie pozwalają o sobie zapomnieć, a nawet zaczynają powracać w dziwnych okolicznościach. Niezrozumiałe wiadomości od przyjaciela, pogróżki, a w końcu wrażenie, że jest się śledzonym. Kto czyha na życie Oliwii i Davida?

Książka jest debiutem autorki. Miałam okazję zapoznać się z nią już jakiś czas temu. I muszę przyznać, że zaczęłam czytać i przepadłam. Coraz mocniej zagłębiałam się w historię tej dwójki bohaterów, którzy intrygowali mnie coraz bardziej. Momentami rozbawiali mnie do łez, a te ich ciągłe przepychanki słowne były rozbrajające. Ale mówią, że kto się czubi ten się lubi i coś w tym jest. Historia została opowiedziana dwutorowo – z perspektywy Oliwii i Davida, dzięki czemu lepiej poznajemy zarówno jedno jak i drugie. Wnikamy w ich umysł i staramy się zrozumieć tok postępowania, choć momentami może wydawać się nam on irracjonalny. Oboje skrywają mroczną przeszłość o której nie chcą głośno mówić, gdyż wywołuje to ogrom przykrych emocji.

Musieliśmy stawić czoła demonom, których tak naprawdę nie da się pokonać. One powracają w koszmarach wpływając na nasze decyzje i przyszłość. Ale też mają wpływ na to, kim się staliśmy.

Mają połączyć swoje siły i razem stworzyć projekt. Tylko czy prędzej się nie pozabijają? Oboje są wykąpani w gorącej wodzie i nie zawsze potrafią trzymać język za zębami. Powoli zaczyna rodzić się między nimi uczucie. Ale komuś się to nie podoba. Ktoś próbuje to za wszelką cenę zniszczyć. Kim okaże się osoba prześladująca?

Meg Adams pisze w lekki sposób, nie dodaje długich i nużących opisów, dzięki czemu powieść czyta się naprawdę przyjemnie. Stworzeni bohaterowie posiadają cechy, które charakteryzują każdego z osobna czymś innym. Ale właśnie dzięki temu zabiegowi wyróżniają się na tle innych. Są wyraziści i posiadają zadziorne charakterki, a kiedy trzeba walczą o swoje jak lwy. Polubiłam zarówno Davida jak i Oliwię, choć nie ukrywam, że zdarzyło się, że mnie czymś zdenerwowali.

Autorka w swojej powieści dba o to, aby czytelnikowi się nie nudziło. Kiedy wydaje nam się, że już wszystko toczy się w miarę normalnym torem, nagle jest wielkie bum, a my nie wiemy jak to się mogło stać. Szczęśliwi i zakochani bohaterowie, nagle zostają postawieni w obliczu zagrożenia. Ale czymże byłaby powieść bez dreszczyku emocji i rosnącego napięcia? Emocje podczas czytania są gwarantowane.

Miłość bywa skomplikowana. Bez solidnych fundamentów nie przetrwa żadnej burzy. Ale kiedy ta druga połowa nie tylko jest twoim kochankiem, lecz również bratnią duszą, z którą rozumiesz się bez słów, przezwyciężycie razem wszystko - nawet największy huragan i najbardziej niszczycielskie tornado.

Jaki można wyciągnąć wniosek po przeczytaniu tejże powieści? Że nigdy nie można nikomu ufać w 100%. Bo nawet Ci, których byśmy o to nigdy nie podejrzewali, mogą okazać się zdradziecką świnią. Zawsze i wszędzie należy być czujnym i mieć szeroko otwarte oczy.

Architektura uczuć to powieść, która wciąga już od pierwszych stron. Ciekawi bohaterowie, demony przeszłości, rosnące napięcie i uczucia, które nie zawsze okazują się takie łatwe jakbyśmy chcieli. Zachęcam do przeczytania.

Ocena: 5/6
©Czytaninka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć