ebook Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety
3.38 / 5.00 (liczba ocen: 367)

Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 20.00
Audiobook - najniższa cena: 23.90
wciąż za drogo?
33.99 zł Lub 30.59 zł
39.99 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
-44% 20.00 zł
-17% 27.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Inne proponowane

Pierwsza tak przystępna książka pokazująca, jak każdy z nas może uratować świat. Zawiera rozmowy z fizykiem atmosfery profesorem Szymonem Malinowskim, Jagną Niedzielską czy Ewą Chodkiewicz z Fundacji WWF Polska.

Areta Szpura jako współwłaścicielka marki modowej jeszcze niedawno odnosiła międzynarodowe sukcesy. Ubrania Local Heroes nosiła Rihanna, Miley Cyrus, Ellie Goulding, Kylie Jenner czy Justin Bieber. Przerażona tym, jaki ogrom śmieci produkuje przemysł tekstylny, odeszła z branży, by zająć się planetą. To ona, wraz z redakcją serwisu Noizz, zapoczątkowała akcję „Tu pijesz bez słomki”.
Jak uratować świat to zbiór wywiadów ze specjalistami z zakresu ekologii, zero waste i zdrowego (dla nas i dla planety) żywienia, opowieści oraz porad, jak każdy z nas, metodą małych kroków, może zadbać o planetę.

Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety od Areta Szpura możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Według Baracka Obamy Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które jest świadome zmian klimatycznych, i ostatnim, które może coś zmienić. Mało kto nie mógłby się zgodzić z tymi słowami. Niestety, mam też wrażenie, że nadal jest sporo osób, które nie biorą sobie tych słów, wystarczająco do serca. A Ty mój drogi czytelniku do jakiej grupy się zaliczasz?

Jak uratować świat? Czyli co dobrego możesz zrobić dla planety to poradnik, zbiór inspiracji i wiedzy w jednym. Znajdziemy w nim podstawowe informacje o tym jak w prosty sposób zmieniać swoje nawyki by produkować mniej odpadów a te już wyprodukowane segregować w odpowiedni sposób. Banał powiecie, ale ja sama znalazłam kilka wykluczających się instrukcji na ten temat. W książce znajdziemy też ciekawe porady jak dbać o dom i siebie bez użycia zbędnej chemii, jak domowymi sposobami dbać o zdrowie, jak kupować bardziej świadomie i dbać o rzeczy by starczyły nam na dłużej oraz jak podróżować w duchu zero waste.

Najważniejszymi dla mnie jednak rozdziałami były te dotyczące działań, z którymi mam najwięcej kłopotu w realizacji mianowicie zmiana nawyków żywieniowych by spożywać mniej mięsa i robić bardziej zaplanowane zakupy by nie marnować jedzenia oraz te dotyczące biurowego zero waste. Przyznam się Wam, że zaczerpnęłam z tej książki trochę inspiracji, które jeszcze mogłabym wcielić w życie.

Książka zawiera również kilka prostych przepisów na dania i środki czystości. Do tego zestaw adresów ciekawych blogów, stron internetowych, kont na Instagramie oraz książek z których można czerpać inspiracje.

Część z podanych informacji jest pewnie większości z Nas znana (mam nadzieję) i jest stosowana na co dzień (okazuje się, że nawet ja całkiem sporo już robię z działań opisanych w tej książce). Z drugiej strony zebrane w całość tworzą ciekawe kompendium wiedzy z zakresu dbania o planetę. Do tego książka napisana jest interesującym językiem, i co najważniejsze oczywiście wydana w najbardziej ekologiczny sposób, jednak niezwykle ciekawie.

Areta Szpura od lat działa na rzecz środowiska i stara się wpływać na zmianę myślenia i zmianę podejścia do tematu ekologii, zero waste i weganizmu oraz podnoszenia świadomości tego czym są zmiany klimatyczne i co możemy zrobić by odwrócić lub zahamować ten proces. To jest o tyle ważne, że jeśli nie zaczniemy działać dziś – następne pokolenia nie będą mogły cieszyć się naturą i tym co może ona ofiarować w takim stopniu jak my.

Po tę książkę powinien sięgnąć każdy kto uważa się za świadomego człowieka. A przede wszystkim uważam, że ta publikacja powinna być lekturą szkolną. Mądra, budująca świadomość i posiadająca ciekawą formę. Jak dla mnie idealnie się do tego nadaje.

Zdaniem sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa został nam rok, żeby wprowadzić radykalne zmiany ograniczające globalne ocieplenie

Zastanówmy się co możemy jeszcze zrobić by zmienić wizję kataklizmu ekologicznego. BĄDŹMY ZMIANĄ

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć