ebook Odwet - audiobook
3.92 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 1363)

Odwet - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 23.90
Audiobook - najniższa cena: 23.90
wciąż za drogo?
37.19 złpremium: 20.00 zł Lub 20.00 zł
23.90 zł
-34% 26.00 zł Lub 23.40 zł
30.79 zł Lub 27.71 zł
35.99 zł
27.90 zł
32.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Odwet jest drugim tomem bestsellerowej serii Zamęt autorstwa Vincenta V. Severskiego. Dla fanów pisarza i jego rewelacyjnej trylogii Nielegalni, to pozycja obowiązkowa. Odważnie wkrocz do świata tajnych agentów i bezpardonowej gry wywiadowczej.

Fabuła:

Rosyjskie GRU zaczyna interesować się tajemniczymi zgonami polskich oficerów wywiadu. Pierwszy z nich, Waldemar Zenonik ginie w trakcie wykonywanego w Algierze zadania, którego podjął się na zlecenie Polskiego Koncernu Zbrojeniowego. Wszystko wskazuje, że ze śmiercią tą ma wiele wspólnego Al.-Kaida.  Kolejnym jest Robert Kunicki, który po odbytym spotkaniu z Jewgienijem Morozowem – dziennikarzem i rosyjskim szpiegiem umiera w baku na tak serca. Z ramienia GRU sytuację polskiej sceny politycznej bada pułkownik Arsen Fiedorow, który wiedząc, ze w Polsce zbliżają się wybory parlamentarne, podejrzewa, że to nie koniec tragicznych w skutkach rozgrywek politycznych.

W wyborach tych startuje Olgierd Rubecki – bohater wojny w Iraku – który postrzegany jest jako istotne zagrożenie dla partii rządzącej. Do jego prześwietlenia zostaje zobligowana Sekcja Romana Leskiego. Sprawa zaczyna się coraz bardziej komplikować, gdy pracownicy sekcji ujawniają, że w obu sprawach – Rubeckiego i tajemniczych zgonów polskich oficerów – pojawiają się takie same nazwiska.

Severski wrzuca czytelnika na głęboką wodę, składa akcję z wielu złożonych wątków, które zmierzają do zaskakującego i trzymającego w niesamowitym napięciu finału.

Audiobooka wysłuchasz w rewelacyjnej intepretacji Krzysztofa Gosztyły. 

O audiobooku Nabór blogerzy napisali: 

Powieści Vincenta V. Severskiego udowadniają, że oprócz tego, iż koncertowo gra swoje opowieści, gdzie nie ma ani jednej nuty fałszu, to dodatkowo wspaniale warsztatowo je opakowuje. Przyznacie, że to jest idealne kombo! Chyba nikomu nie muszę mówić, że sięgnę po Nabór? Oczywiście w formie audiobooka, ponieważ czyta Krzysztof Gosztyła i robi to rewelacyjnie. - Katarzyna Denisiuk - Na czytniku

Odwet - audiobook od Vincent V. Severski możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2023. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Po Odwet sięgnęłam, ponieważ zobaczyłam, że ukazał się Nabór. To pokrętna logika udowadniająca, że nie tylko polecenia innych, czy ślepy traf, dają kopa do czytania. W tym wyborze pomogły przede wszystkim niezatarte, pozytywne emocje, które towarzyszyły mi przy słuchaniu Zamętu. Pierwsza powieść ze szpiegowskiego cyklu miała formę słuchowiska, więc najlepsze co może się wydarzyć.

No dobrze, ja tu żongluję tytułami, a czytelnik nieznający twórczości Vincenta V. Severskiego może poczuć się zagubiony. Usystematyzujmy – wymienione przeze mnie tytuły są częścią cyklu. Pierwszy był Zamęt, kolejno pojawił się Odwet i nieznany mi jeszcze Nabór. Głównymi skrzypcami, ba! całą orkiestrą w tej szczególnej serii jest Sekcja, czyli supertajna jednostka Agencji Wywiadu. W jej skład wchodzą: Roman – szef i „frontman” grupy, Monika – absolwentka ASP, Dima – były nielegał oraz Ela i Witek.

Kilka słów o fabule

W Odwecie grupa powiększa się o kolejnych członków. Ich zadaniem jest prześwietlenie bohatera z Iraku, Olgierda Rubeckiego. To człowiek, który zbiera silne poparcie w nadchodzących wyborach, a partia rządząca widzi w nim duże zagrożenie. Jego postać nie budzi wśród członków Sekcji dużego poruszenia, jednak z czasem, z jego osobą zaczynają łączyć się nitki prowadzące do tajemniczych śmierci polskich agentów w Algierze i Baku. Coś, co początkowo wydawało się nieskomplikowanym dla wykwalifikowanej grupy działaniem, z czasem przeistacza się w wielowymiarową i karkołomną wywiadowczą akcję.

Kilka słów o wrażeniach

Vincent V. Severski po raz kolejny porwał mnie w żywiołowy taniec, w którym podrygują agencji pod rękę ze szpiegami i wrogami państwa. Momentami aż ciężko złapać oddech, ale finalnie powieść dostarcza mnóstwo świetnych wrażeń.

Nie znam drugiego takiego pisarza, który w tak doskonały sposób kreuje szpiegowskie historie i zabiera czytelnika w nieznany mu świat agentury i ukrytych tajnych działań. W sumie na ma co się dziwić. Vincent V. Severski był oficerem wywiadu PRL i RP działającym przez 26 lat pod przybraną tożsamością. Realizował działania na Wschodzie, Azji, Bliskim Wschodzie, Afryce i Europie. Odbył około 140 misji w blisko 50 krajach.

Jego powieści udowadniają, że oprócz tego, że koncertowo gra swoje opowieści, gdzie nie ma ani jednej nuty fałszu, to dodatkowo wspaniale warsztatowo je opakowuje. Przyznacie, że to jest idealne kombo! Chyba nikomu nie muszę mówić, że sięgnę po Nabór? Oczywiście w formie audiobooka, ponieważ czyta Krzysztof Gosztyła i robi to rewelacyjnie.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć