ebook Miałeś tam nie wracać
3.51 / 5.00 (liczba ocen: 116)

Miałeś tam nie wracać
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 26.24
Audiobook - najniższa cena: 31.85
wciąż za drogo?
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
32.00 zł Lub 28.80 zł
26.24 zł 20% rabatu
26.33 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Dawna przyjaźń, która przypomina o sobie w tragicznych okolicznościach. Mnożące się pytania, sięgające wydarzeń tych sprzed lat i tych obecnych. Dlaczego powrót w rodzinne strony wiąże się ze śmiertelnym ryzykiem? Komu tak bardzo zależy na ukryciu prawdy, że nie cofnie się przed niczym? Kolejna mroczna powieść Wojciecha Wójcika, autora takich znanych kryminałów jak „Garść pupilów” czy „Jezioro pełne łez”.

Młodość szybko przemija. A za nią czai się śmierć…

Hajnówką wstrząsa tragiczna śmierć Krzysztofa, młodego funkcjonariusza Straży Granicznej. Adam, mieszkający teraz w Warszawie, ze zdziwieniem odkrywa, że tuż przed śmiercią Krzysiek próbował się do niego dodzwonić, i to kilkanaście razy. Czego mógł chcieć? Czasy, gdy przyjaźnili się w liceum, dawno minęły. Po skończeniu szkoły Adam wyjechał z Hajnówki i przez 13 lat tam nie wracał. Aż do teraz…
Przeglądając rzeczy po zmarłym, Adam trafia na zdjęcie Kasi. Dawnej miłości Krzyśka, która zaraz po maturze popełniła samobójstwo. Tylko że na fotografii Kasia wcale nie wygląda na licealistkę. Zdjęcie przedstawia kobietę po trzydziestce…
Z każdą godziną pojawiają się kolejne pytania. Kogo przed śmiercią chciał odnaleźć Krzysiek? Kim naprawdę była Kasia? I dlaczego najbliżsi Adama błagają go, by natychmiast wyjechał z Hajnówki?

Miałeś tam nie wracać od Wojciech Wójcik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Powiem Wam, że ostatnio mam ogromne szczęście do dobrych książek, szczególnie tych napisanych przez naszych rodzimych autorów. Kolejnym na to dowodem jest Miałeś tam nie wracać Wojciecha Wójcika. Ta powieść intrygowała mnie już od pojawienia się jej w zapowiedziach i cieszę się, że w końcu po nią sięgnęłam.

Głównym bohaterem powieści jest Adam. Trzydziestoparolatek na co dzień mieszka z żoną w Warszawie. Teraz po trzynastu latach wraca do Hajnówki, z której wyprowadził się zaraz po szkole i do której od tego czasu nie przyjeżdżał. Powodem tego niespodziewanego powrotu jest pogrzeb jego przyjaciela z liceum obecnie młodego funkcjonariusza straży granicznej. Na miejscu okazuje się, że Krzysztof przed śmiercią wielokrotnie próbował skontaktować się z Adamem. Ten fakt jest o tyle zastanawiający, że mężczyźni raczej do tej pory byli w dość niesystematycznym kontakcie.

Przeglądając rzeczy po zmarłym koledze Adam znajduje zdjęcie dawnej miłości Krzysztofa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Kaśka zaraz po zakończeniu szkoły popełniła samobójstwo a fotografia przedstawia trzydziestoletnią kobietę.

Dlaczego unikający wody Krzysiek się utopił? Kim była Kaśka i czy naprawdę czerpiąca z życia, ile tylko można dziewczyna popełniła samobójstwo? I czemu najbliżsi Adama wręcz błagają go by nie zostawał ani minuty dłużej w Hajnówce? Co ukrywają przed mężczyzną najbliżsi? To tylko niektóre z licznych pytań, które nasuwają się podczas lektury tej książki. Najważniejsze natomiast jest to, czy na te pytania uda się znaleźć odpowiedź.

Miałeś tam nie wracać to dość obszerna, 632 stronicowa książka, którą czyta się prawie jednym tchem. Powieść miała moim zdaniem, trochę dłużyzn, nie mniej jednak i tak trzymała w napięciu niemal po sam koniec. To co najbardziej podobało mi się w tej książce to jej klaustrofobiczny i dość mocno mroczny klimat niewielkiego granicznego miasteczka. Poza tym niewątpliwymi atutami tej powieści są misternie utkana fabuła, ciekawi i mocno tajemniczy bohaterowie i wątki społeczne. Książka Wojciecha Wójcika to bowiem nie tylko kryminał, to także powieść z bogatym tłem psychologicznym, pokazująca życie z perspektywy małego, przygranicznego miasteczka oraz tego jak pewne decyzje mogą wpływać na nasze życie.

Często sięgam po twórczość polskich twórców i chyba do znudzenia mogłabym powtarzać, że to dobra, coraz lepsza literatura. Tak też jest w przypadku Miałeś tam nie wracać Wojciecha Wójcika. Czytanie tej książki sprawiło mi sporo przyjemności. Bardzo serdecznie polecam tę pozycję Waszej uwadze.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć