Listy zza grobu - audiobook
audiobook (mp3)

średnia ocena e-booka: 3.09 / 5.00
liczba ocen e-booka: 11
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-25% 23.94 zł
39.90 zł
39.90 zł
Pozostałe księgarnie
27.93 zł
31.41 zł
35.91 zł
Opis:

Dwadzieścia lat po śmierci ojca Kaja Burzyńska wciąż otrzymuje od niego wiadomości. Zadbał o to, przygotowując je zawczasu i zlecając coroczną wysyłkę tego samego, pozornie przypadkowego dnia. Po czasie Kaja traktuje to już jedynie jako zwyczajną tradycję – aż do momentu, gdy w listach zaczyna dostrzegać drugie dno…

Tymczasem do miasteczka po dwudziestu dwóch latach wraca Seweryn Zaorski. Patomorfolog i samotny ojciec dwójki dzieci kupuje zrujnowany dom rodzinny Kai i rozpoczyna remont. W zniszczonym garażu odnajduje zamurowaną skrytkę z materiałami, które rzucają nowe światło na sprawę sprzed dwóch dekad…

Recenzje blogerów
Trauma po Behawioryście już mi przeszła. Czas rzeczywiście goi rany. Dałam trzecią szansę książce spoza serii. Po Czarnej madonnie i tym nieszczęsny Behawioryście to była oznaka odwagi. Jak wyszło?

Pierwszy raz od długiego czasu sięgnęłam po audiobooka, skuszona tym, że książkę czyta Marcin Dorociński, a ja Marcina szanuję. I tu pierwszy plus – głos i i interpretacja jak marzenie. Przejdźmy do treści.

Po wielu latach do rodzinnej miejscowości wraca Seweryn Zaorski, dziś patomorfolog mający perspektywę objęcia posady w przyszpitalnym zakładzie. Remontując podłogę w garażu swojego nowego domu, Seweryn natyka się na skrytkę zamurowaną w podłodze. Jego odkrycie to dyskietki, których właścicielem był Burzyński, komendant policji w Żeromicach. Seweryn przekazuje je Kai, jego córce, również policjantce. Od tej chwili tajemnicza zawartość dyskietek i próba uzyskania dostępu do nich sprawia, że Kaja i Seweryn nie zajmują się niczym innym. Śledztwo, które zaczynają prowadzić ujawnia wiele faktów o zmarłym ojcu Burzy, ale też o układach jakie łączą wielu ważnych ludzi w Żeromicach.

Tytułowe listy, które Kaja otrzymuje co roku od ojca w trakcie śledztwa nabierają całkiem nowego znaczenia i rzucają światło na wiele spraw. Motyw znany, ale fajnie wykorzystany. W tej książce mamy wszystko, od romansu po tajną organizację. Mamy też brawurowe zakończenie i to podobało mi się najbardziej.

Remigiusz Mróz z pewnością posiada już mnóstwo pomysłów na dalsze losy Kai i Seweryna, ale póki co to zamknięta historia. Kto wie, może niedługo to się zmieni?

Ocena: 4/6
©Idę czytać
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć