ebook A miało być tak pięknie!
3.33 / 5.00 (liczba ocen: 197)

A miało być tak pięknie!
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 12.90
Audiobook - najniższa cena: 19.55
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
-27% 12.90 zł
28.83 złpremium: 18.60 zł Lub 18.60 zł
26.35 zł Lub 23.72 zł
31.00 zł
31.00 zł Lub 27.90 zł
-22% 13.95 zł
19.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Dominika, dla przyjaciół Mika, wszystko, co robi, robi na 100%. Kocha na zabój, żyje na pełnych obrotach, wszelkie życiowe dramaty też przeżywa tak, jakby świat miał się właśnie zawalić. Młoda, przebojowa, pełna ideałów, szuka kolorów w szarej rzeczywistości początku lat 90.

Wychodzi za mąż za młodu i zostaje matką. Z marzeń wyrywa ją proza życia. Wielka miłość się kończy. A kiedy świat Miki rozpada się na kawałki, z pomocą przychodzą rodzina i przyjaciele. Dziewczyna bierze się w garść, kontynuuje wymarzone studia i rozpoczyna pracę w telewizji. Świat srebrnego ekranu wciąga ją na dobre i na złe.

Ale kiedy w życiu Miki robi się spokojniej, jej wewnętrzna wariatka zaciera ręce. Następne zmiany przychodzą wraz z pojawieniem się na horyzoncie nowej miłości. Mika widzi, że droga na prostą wiedzie krętymi ścieżkami. Poza tym czym byłoby życie bez lekkiego szaleństwa i odrobiny prowokacji, czym byłby sukces bez marzeń i ciężkiej pracy?

W tle modny, nonszalancki i pociągający świat gwiazd lat 90. Mika odkrywa kulisy telewizji czasu wielkich przemian i galopującego kapitalizmu. Zagląda na korytarze i do pokojów ówczesnej TVP.

Dwie Kalicińskie to dobrany duet.

Katarzyna Kalicińska, producentka seriali i programów telewizyjnych, autorka sukcesu serialu Dom nad rozlewiskiem. Jak mało kto zna świat telewizji i polskiego show-biznesu. Opisała go wnikliwie i z humorem, inspirując się własnym zawodowo-towarzyskim doświadczeniem.

Małgorzata Kalicińska, autorka bestsellerowych powieści: serii Rozlewisko, Zwyczajny facet, Trzymaj się, Mańka!, Marianna na walizkach. Ciocia Katarzyny.

Razem stworzyły inspirującą i podnoszącą na duchu powieść, w której udowadniają, że nigdy nie wolno się poddawać, ale czasami warto zwolnić, by nabrać dystansu i nie zwariować. Opowiadają o trudnych życiowych sytuacjach i kobiecych rozterkach: jak pogodzić role żony i matki z marzeniami o zawodowym sukcesie, jak być dobrą siostrą i przyjaciółką, jak na nowo rozpalić żar w długoletnim związku. A że podobno to życie pisze najciekawsze historie, czasami wystarczy tylko obejrzeć się za siebie…

A miało być tak pięknie! od Katarzyna Kalicińska, Małgorzata Kalicińska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Być może zastanawiasz się skąd kojarzysz nazwiska autorek. Pani Katarzyna jest autorką sukcesu serialu Dom nad rozlewiskiem, a panią Małgorzatę pewnie kojarzysz z powieści z serii Rozlewisko. Dwie panie Kalicińskie razem = mocna literatura kobieca.

A miało być tak pięknie to I tom historii Dominiki. Początek lat dziewięćdziesiątych. Mika zakochuje się w wieku dziewiętnastu lat, w artyście, którego poznaje na próbach w teatrze. Chociaż rodzice nie popierają jej związku, młodzi nadal się spotykają, Dominika szybko zachodzi w ciąży, więc po namowach biorą ślub cywilny. Rodzi się dziecko, Mika zajmuje się synem, a mąż... dostrzega zalety ale w innej kobiecie. Janek odchodzi, potem znów wraca, a ona dla dobra dziecka, zawsze się zgadza na jego powrót. W pewnym momencie Mika pokazuje pazurki, mówi dość, bierze rozwód i zaczyna
prawdziwe dorosłe życie. Nie zawsze będzie kolorowo, na pewno na podstawie jej losów spokojnie można by było nakręcić serial.

Babcia powtarzała, że małżeństwo to suma kompromisów oraz intymny świat dwojga ludzi, na innych dorosłych nie ma w nim miejsca.

Bardzo podobał mi się wątek dotyczący zarabiania pieniędzy, gonitwy za tym co WAŻNE, a co tak naprawdę nie jest istotne. Mamy tu motyw pracoholizmu, pracy ponad siły oraz lansu w telewizji, wchodzimy w świat celebrytów lat dziewięćdziesiątych. Można doszukać się zakamuflowanych nazwisk z polskiego show biznesu. Kilka zgadłam, ale na pewno nie wszystkie.

Książka idealnie sprawdzi się dla osób 40+, które pamiętają lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte. Niestety uważam, że niektórych niuansów dzisiejsza młodzież nie ma szans poczuć. Bardzo przyjemnie odebrałam podróż w czasy mojej młodości, w te kolorowe zwariowane lata. Dominika to bohaterka, która wzbudza w czytelniczce sympatię, przebojowa, mocna, która mimo przeciwności losu stara się iść do przodu i robić to co kocha. Mocnym atutem książki jest pokazanie pracy w telewizji niejako od środka, czyli ze strony korytarzy, gabinetów, przebieralni itd, czyli tego czego zwyczajny widz nie może zobaczyć. Razem z Miką mamy możliwość na własnej skórze poczuć zmiany polityczne w Polsce pod koniec zeszłego wieku. Lekka, kobieca książka dla płci pięknej. Czytało mi się to bardzo dobrze, dlatego od razu sięgnęłam po drugi tom. Ale o tym w kolejnym poście.

Ocena: 4+/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć