ebook Kontra
3.34 / 5.00 (liczba ocen: 391)

Kontra
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 24.90
Audiobook - najniższa cena: 31.36
wciąż za drogo?
-15% 29.74 zł Lub 26.77 zł
33.23 zł Lub 29.91 zł
34.99 zł
24.90 zł
27.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Kontynuacja bestsellerowej „Inwazji” i „Farby”. Władimir Putin po obwołaniu się carem postanawia reaktywować Imperium Rosyjskie. Nowy prezydent USA nie może na to pozwolić i po raz kolejny wciąga Polskę w wir wojny… Trzecia część znakomitej, trzymającej w napięciu political fiction, od której nie można się oderwać!

Władimir Putin, który obwołał się carem i postanawia reaktywować Imperium Rosyjskie, posuwa się za daleko. Nowy prezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence nie zamierza czekać, aż totalitarne plany rosyjskiego władcy pochłoną pozostałą część Europy Zachodniej. Rozpoczyna się uderzenie amerykańskich wojsk, które ma na celu zniszczenie imperialnej armii. Kontra. Także Polska przeżywa kolejny zwrot i ponownie staje się teatrem działań wojennych. Znowu wybucha chaos, a pozbawieni reguł i aparatu państwowego ludzie muszą radzić sobie na własną rękę.

Kontra od Wojtek Miłoszewski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Powieść Kontra to trzecia i zarówno domykająca całość część serii Wojna.pl. Myślę, że to również jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie kontynuacji. W końcu trudno byłoby nie być ciekawym jak zakończy się konflikt, podczas którego Polska znów straciła swoją niepodległość na rzecz Rosji.

Trzeci tom, wydaje się być z założenia najbardziej spektakularny. W zaistniałej sytuacji bojowej wielkie imperia starają się ugrać jak najwięcej. Doprowadza to do starcia mocarstw. Z kolei bohaterowie poznani w poprzednich częściach nadal muszą walczyć o przetrwanie w wojennej koszmarnej rzeczywistości. Los tak jak i w poprzednich częściach w żaden sposób ich nie oszczędza.

Seria Wojna.pl to cykl, którego akcja dzieje się w realiach wojennych, ale „tu i teraz”. I jak już wspomniałam przy poprzednich częściach to typowa książka związana z tematyką działań wojennych jednak osadzona w Europie w XXI wieku. Uważam, że najmocniejszym punktem tej i poprzednich powieści autora, jest właśnie pomysł na tę trylogię. W dodatku dość plastyczne opisy Wojtka Miłoszewskiego są tak realistyczne, że miejscami aż przechodzą ciarki po plecach podczas ich lektury. Do tego autor ciekawie poprowadził akcję, stworzył interesujących bohaterów i specyficzny klimat. To niezaprzeczalnie spore atuty tej publikacji. Szczególnie że powieść mimo kilku dłużyzn czyta się dość sprawnie i szybko.

Niestety, ja spodziewałam się jednak po tej książce czegoś więcej. Możliwe jednak, że po prostu nie do końca jestem targetem takiej literatury. Niemniej jednak uważam, że Kontra to przykład bardzo frapującego pomysłu na książkę, ciekawie skrojonego jednak zbyt mocno czerpiącego ze sprawdzonych wzorców. Podsumowując Kontra to przyzwoite zakończenie cyklu, jednak niestety bez efektu wow. Tak czy inaczej… ogromnie się cieszę, że opisane w powieści wydarzenia to fikcja.

Polecam Waszej uwadze.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Kontra to kolejny i ostatni tom politycznej fantastyki Wojtka Miłoszewskiego. Inwazja opowiadała o tym, jak bezsensowna polityka zagraniczna „dobrej zmiany” w pewnym momencie doprowadziła do inwazji rosyjskiej na Polskę. Farba zaś o polskiej rzeczywistości pod rosyjską okupacją po błyskawicznie przegranej wojnie. Ostatni tom zaś o amerykańskim kontruderzeniu i zakończeniu wojny.

Mocną stroną Inwazji było doskonałe zarysowanie politycznego tła i rozpoczęcie akcji w sposób dobrze umotywowany i politycznie prawdopodobny. Podobnie zresztą było w Farbie, która pokazywała los nie do pozazdroszczenia, który przypadł w udziale postaciom bohaterów po przegranej z kretesem wojnie. Słabą stroną obu powieści było zbyt szerokie spektrum postaci. Trudno było którąś z nich uznać za głównego bohatera. W trzecim tomie postacią główną staje się Roman Gurski. To żołnierz, który swą odyseję zaczyna w obleganych przez Rosję Katowicach, a kończy na Kremlu w Moskwie.

Kontra jest mocną powieścią z dużym stopniem realizmu, choć akcja rozgrywa się w nieistniejącej rzeczywistości. Akcja jest dynamiczna i zaskakująca. Można rzec, że to dobra literatura wojenna. Jednak elementy political fiction przestają mieć już znaczenie. Są wyłącznie konsekwencją wydarzeń z pierwszego tomu. O ile wszystkie wątki osobowe zostają prawidłowo domknięte i wyjaśnione, o tyle polityczne w pewnym sensie pozostały zawieszone.

Przyznam, że fabuła nieco mnie zawiodła. Spodziewałem się raczej postapokalipsy, która nieuchronnie się kojarzy z globalną wojną wielkich mocarstw. Ciekaw byłem, jaki świat wykreuje autor. Tymczasem Kontra to doskonała i wciągająca powieść rozrywkowa, ale na tym kończą się jej zalety.

Ocena: 4/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć