Delfin. Mateusz Morawiecki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.10 / 5.00
liczba ocen: 20
cena: 21.94
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
21.94 zł
39.90 złpremium: 23.94 zł
33.92 zł
33.92 zł
39.90 zł
Pozostałe księgarnie
33.38 zł
33.89 zł
33.91 zł
37.91 zł
Opis:

Gdy w 2006 r. Mateusz Morawiecki wystartował w konkursie na prezesa Zarządu Banku Zachodniego WBK, dawano mu niewielkie szanse. Wygrał, bo jego wizja zachwyciła irlandzkich właścicieli. Była oderwana od rynkowych realiów, ale trafiała w gust odbiorców. Dziewięć lat później, wykorzystując tę samą filozofię, Morawiecki uwiódł najpierw Jarosława Kaczyńskiego, a później elektorat PiS-u i nawet część przedsiębiorców. A dziś kim jest idealny depozytariusz post-prawdy?

Kim jest Mateusz Morawiecki? Politykiem, który ma nadać PiS-owi europejskiego sznytu, czy człowiekiem, który z wściekłością zrywa serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy naklejone na służbowym samochodzie jego współpracownika? Krytykiem zagranicznego kapitału, czy tym, który w trosce o swoją karierę – jako jedyny Polak zasiadający z Zarządzie BZ WBK – głosuje za wprowadzeniem rozwiązania niekorzystnego z punktu widzenia polskiego systemu podatkowego, bo tego życzy sobie zachodni inwestor?
Nad jego warszawskim domem nieustannie powiewa biało-czerwona flaga, a on sam twierdzi, że „napędza go miłość do Polski”. Ale karierę zawdzięcza zagranicznemu kapitałowi. Raz twierdzi, że powinniśmy sprowadzić do Polski biedne rodziny z Afryki, a innym razem – widząc wycieczkę Japończyków – stwierdza: „Tych to bym wszystkich powyrzynał”. Tańczy przed ojcem Rydzykiem i przeklina jak szewc. Jakie poglądy ma „delfin” PiS-u, który ma szansę stać się następcą Jarosława Kaczyńskiego?

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć