Nagranie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.45 / 5.00
liczba ocen: 72
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
26.90 złpremium: 16.14 zł
18.06 zł
18.90 zł
21.53 zł
22.87 zł
Pozostałe księgarnie
18.11 zł
20.71 zł
21.52 zł
21.52 zł
22.51 zł
24.21 zł
24.50 zł
26.90 zł
Opis:

Toruń. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy zaginęło pięciu młodych mężczyzn. Sprawę prowadzi komisarz Maciej Gorczyński. Jedyną poszlaką są tajemnicze przesyłki, które otrzymują rodziny zaginionych…

Zanim przeczytasz, upewnij się, że nie dostałeś nagrania…
Komisarz Maciej Gorczyński prowadzi trudną sprawę. W ciągu sześciu miesięcy w Toruniu zaginęło bez śladu pięciu młodych mężczyzn. Jedyną wskazówką są paczki z tajemniczymi nagraniami, które otrzymują rodziny zaginionych. Wynika z nich, że mężczyźni nie żyją.
Gorczyński wie, że ma do czynienia z seryjnym mordercą. Postanawia włączyć w sprawę zaprzyjaźnioną jasnowidz Sylwię Trojanowską, która czasami pomagała policji w trudnych przypadkach. Nietypowy duet znajduje się coraz bliżej zabójcy, który śledzi każdy ich ruch.
Nagrań przybywa, a tożsamość sprawcy wciąż pozostaje nieznana. Wkrótce wizje jasnowidz prowadzą do Fundacji LifeTrans, założonej przez jednego z profesorów Collegium Medicum…

Recenzje blogerów
Małgorzata Falkowska to pisarka, która skacze po gatunkach niczym pszczoła po kwiatach. Zaczynała od komedii, potem był dramat, książka dla dzieci, literatura obyczajowa, romans, a teraz nadszedł czas na kryminał. Czy to oznacza, że jest autorką niezdecydowaną i szuka szczęścia, czy może doskonale wie, co robi i chce się sprawdzić w każdym temacie, który ją pociąga?

Niemalże miesiąc temu otrzymałam od Wydawnictwa Kobiecego przesyłkę skrytą w sporym pudełku. To co w sobie skrywała przyprawiło mnie o gęsią skórkę. Płyta zawierała nagranie, na którym siedząca na krześle postać miała torbę na głowie, a potem na ekranie pojawiały się słowa: Wiem, że zgrzeszyłem, i wiem, że to co mnie spotkało, jest jedynym dobrem, jakie mogłem uczynić na tym świecie. Mnie już nie ma, ale wy jeszcze jesteście. Jeszcze! Wesołych świąt!. Było ono niezwykle tajemnicze, początkowo w ogóle go nie rozumiałam. Kartka świąteczna z napisem Oby każdy był tak hojny w darach dla Pana, jak my. Wesołych świąt! też za dużo mi nie powiedziała. Ale nic w tym dziwnego, bowiem wszelkie odpowiedzi na moje pytania miałam poznać dopiero po przeczytaniu powieści Nagranie. Założyłam więc rękawiczki, przygotowałam mapkę, która była w kryminalnym boxie i z aktami dochodzenia śledztwa zaczęłam lekturę.

Jednym z głównych bohaterów jest komisarz Maciej Gorczyński, który zajmuje się sprawą tajemniczych zaginięć młodych mężczyzn z Torunia. Nieoficjalnie w prowadzeniu dochodzenia pomaga mu jasnowidzka Sylwia Trojanowska (tak, dobrze kojarzycie nazwisko), z którą łączy go gorący romans…

Pozornie nasi bohaterowie mają do czynienia z profesjonalistą, bowiem mężczyźni giną nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Zupełnie jakby rozpływali się w powietrzu. Giną w miejscach, gdzie nie ma kamer ani przechodniów. Dopiero gdy ich rodziny otrzymują po kolei tajemnicze przesyłki od porywacza, który może okazać się mordercą, zaczynają powoli pojawiać się kolejne elementy układanki, które trzeba odpowiednio połączyć. Pojawiają się też nowi pomocnicy Maćka – jego własne dzieci, które zauważają więcej, niż jego „zwapniony” ojciec, który nie zawsze ogarnia to, co jest na topie. Jak to mówią – w rodzinie siła!

Po nitce do kłębka – Maciej i Sylwia trafiają na fundację LifeTrans założoną przez jednego z profesorów Collegium Medicum. Czy to jednak dobry trop? Czy nie jest za późno na uratowanie porwanych mężczyzn? Czy porywacz obierze za swój cel któregoś z naszych bohaterów? A może robi to wszystko dla okupu? Wszak ofiary mają bogate pochodzenie…

Kryminał, to coś nowego u Falkowskiej. W moim odczuciu poszło jej całkiem dobrze! Miałam wrażenie, że pogubię się w fabule, więc czytałam i robiłam notatki jednocześnie, ale nigdy nie miałam potrzeby zerknięcia w nie – mimo wielu bohaterów każdy z nich jest na tyle specyficzny, że bez problemu go zapamiętujemy. Już w okolicach setnej strony miałam swój typ sprawcy całego zamieszania, ale zadecydował o tym jeden mały szczegół, którego np. mój narzeczony nie zauważył podczas lektury. Podziwiam autorkę za stworzenie pozornie skomplikowanej historii kryminalnej, w której niejeden autor mógłby się pogubić i pomylić. Powiązania między bohaterami na pierwszy rzut oka nie są w ogóle widoczne, a motyw działania porywacza nie jest jasny od początku.

Mam wrażenie, że Falkowska nie byłaby sobą, gdyby w swojej powieści nie zawarła dwóch rzeczy – flamingów (tak! Wrzuciła te różowe, urocze ptaki do kryminału!) i romansu o cięższym kalibrze. Maciej ma żonę, dwójkę dzieci, a mimo to wplątał się w związek z Sylwią, który utrzymuje nadal i nie ma zamiaru zakończyć… Ale i tutaj pojawią się burzowe chmury, które być może rozdzielą dwie osoby – kogo? Maćka z żoną czy z kochanką?

Kojarzycie może film Sęp z przystojnym Żebrowskim i nieocenioną Przybylską? Ja go uwielbiam i przy czytaniu opisu książki już mi się nasunął na myśl, bowiem pewien wątek mają bardzo podobny. Jaki? Tego dowiecie się z lektury.

Reasumując, Nagranie to bardzo dobra lektura, niestety jednak za krótka. Ale wiosenne ptaszki i inne flamingi mi doniosły, że zapowiada się kontynuacja! Sama Falkowska mówi, że to kryminalny romans – poniekąd się z tym zgadzam. Miłosne uniesienia dodają tutaj pikanterii, która moim zdaniem w każdym kryminale powinna się znaleźć. Dzięki temu taka lektura jest idealna i dla mężczyzn i dla kobiet.

Ocena: 5/6
©Czytam w pociągu
Naciśnij PLAY i wejdź do gry z Małgorzatą Falkowską

Małgorzata Falkowska dotychczas znana z powieści obyczajowych oraz twórczości dla dzieci porywa swoich czytelników w kryminalne rejony. I muszę przyznać, że pochłonęła moje czytelnicze zmysły. Nagranie to pierwsze kryminalne kroki Autorki, i mam nadzieję, że nie ostatnie. Historia którą poznajemy kroczy po Toruniu, a jego mieszkańcy nie mogą spać spokojnie do momentu schwytania sprawcy. Tuż przed Bożym Narodzeniem na Bulwarach Toruńskich dochodzi do porwań młodych mężczyzn, a ich rodziny otrzymują płytę CD z nagraniem. Seria zaginięć budzi strach wśród mieszkańców, a bliscy zaginionych odchodzą od zmysłów. Owe nagrania jednoznacznie wskazują, iż ofiary zostały zamordowane.

Do akcji wkracza komisarz Maciej Gorczyński. Walka z seryjnym mordercą jest swoistą drogą przez mgłę. Brak śladów oraz świadków, a także społeczna panika utrudnia rozwiązanie zagadki. Mieszkańcy nie pozostawiają suchej nitki na działaniach Policji. Organy ścigania zdają się być bezradne. Czy komisarz Gorczyński zdoła zatrzymać falę porwań? Czy pomoc zaprzyjaźnionej jasnowidzki Sylwii Trojanowskiej położy kres morderstwom? Czy nietypowy duet poradzi sobie z tą tajemniczą sprawą? Co wspólnego z porwaniami ma Fundacja LifeTrans założona przez jednego z profesorów Collegium Medicum? Kto jest modercą – jakie są jego personalia?

Te pytania będą spędzać sen z powiek nie tylko śledczym, ale również Wam. Włączcie PLAY i wejdźcie do gry wraz z Małgorzatą Falkowską, która przygotowała dla swych czytelników ciekawą zagadkę, a dotychczasowi jej czytelnicy mogą poznać nową kryminalną odsłonę Autorki. Zatem bez chwili wahania sięgnijcie po ten kryminał. On zapewni Wam emocje sięgające zenitu. Powieść ta jest nie tylko kryminałem. Czuć w niej również elementy powieści obyczajowej. Nić relacji jaka wiąże Gorczyńskiego z Trojanowską zaciekawi również czytelników, którzy w książce szukają wątków miłosnych. Warto sięgnąć po tę książkę i dołączyć do śledczych próbujących rozwikłać zagadkę tajemniczych zaginięć. Książkę czyta się bardzo szybko. Jest to zasługą krótkich rozdziałów oraz umiejętności Autorki to skupienia naszej uwagi na intrygującej fabule.

Historia którą poznajemy porywa, powodując, iż zatapiamy się w tej lekturze bez reszty. Zresztą przeczytajcie sami i przekonajcie się, że kryminał w wykonaniu Małgorzaty Falkowskiej zasługuje na uznanie nie tylko fanów Jej dotychczasowej twórczości, lecz również miłośników kryminalnych emocji na bardzo dobrym poziomie. Zasiądźcie wygodnie w fotelu, wciśnijcie PLAY, a zatapiając się w lekturze, przeczytacie ją w RECORDowym tempie. Przyznaje, że Autorka w pełni zadbała o nasze czytelnicze emocje. Natomiast Wydawnictwo Kobiece perfekcyjnie zadbało o promocję tej książki, przygotowując Kryminalny box zawierający nie tylko książkę, lecz również owe nagranie wraz z notatnikiem detektywa, kryminalną mapą Torunia oraz aktami z dochodzenia śledztwa. Do tego dołączono rękawiczkę, tak by nie zacierać śladów. A Wy będziecie przecierać oczy ze zdumienia, gdy dotrzecie do sprawcy nagrania. Muszę przyznać, iż doskonała kampania promocyjna tej książki (jaką Wydawnictwo Kobiece zorganizowało) połączona ze znakomitą fabułą powieści, to przepis na sukces na listach bestsellerów. Książkę czyta się jednym tchem, a jej zakończenie spowoduje, że wstrzymacie go pod wpływem zaskakującego zakończenia. A ja mam nadzieje, że ta książka, nie jest końcem kryminalnej twórczości Małgorzaty Falkowskiej, gdyż nie ukrywam, iż chętnie sięgnę po kolejne tytuły Autorki.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć