Ogień i krew cz.1 - audiobook
audiobook (mp3)

średnia ocena e-booka: 3.65 / 5.00
liczba ocen e-booka: 1087
Ilość stron (szacowana): 604
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
38.00 złpremium: 22.80 zł
-23% 29.26 zł
34.96 zł
38.00 zł
Pozostałe księgarnie
28.50 zł
30.40 zł
34.20 zł
38.00 zł
Opis:

Wielka gratka dla fanów George’a R. R. Martina! Przenieśmy się 300 lat przed wydarzeniami opisanymi w „Grze o tron”, kiedy Westeros rządziły smoki… Oto opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów.

Wiele stuleci przed wydarzeniami opisywanymi w pierwszym tomie cyklu – „Grze o tron” – Targaryenowie – jedyna rodzina smoczych lordów, która przeżyła zagładę Valyrii – zamieszkali na Smoczej Skale, nad którą panowali przez z górą dwa stulecia, nim postanowili podbić całe Westeros. „Ogień i krew” zaczyna się opowieścią o legendarnym Aegonie Zdobywcy, który stworzył Żelazny Tron, a następnie opisuje dzieje kolejnych pokoleń Targaryenów walczących o utrzymanie tego sławetnego krzesła, aż po wojnę domową, która omal nie zniszczyła ich dynastii.
Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego tak niebezpiecznie było odwiedzać Valyrię po Zagładzie? Jak wyglądało życie w Westeros w czasach, gdy nad niebem panowały smoki? Jakie były najstraszliwsze zbrodnie Maegora Okrutnego? Dlaczego Aegonowi Zdobywcy nie udało się podbić Dorne? 
To tylko niektóre z pasjonujących pytań, na które odpowiada ta szczegółowa kronika spisana przez uczonego arcymaestera z Cytadeli. Książka zawiera też ponad osiemdziesiąt nowych czarno‑białych ilustracji autorstwa Douga Whetleya.
„Ogień i krew” będzie dla świata Westeros tym, czym jest „Silmarillion” dla Śródziemia.

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć