ebook Miłość i inne nieszczęścia
3.52 / 5.00 (liczba ocen: 9)

Miłość i inne nieszczęścia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.92
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
22.91 zł
22.92 zł
23.92 zł
25.42 zł
25.42 zł
26.33 zł
26.91 zł
27.00 zł
29.90 zł
29.90 zł
29.90 zł
Inne proponowane

Bestsellerowa seria komediowa Agaty Przybyłek to zwariowane i pełne humoru powieści, w których roi się od rodzinnych nieporozumień. Cztery siostry, różne niczym cztery żywioły oraz wtrącająca się w ich życie mamusia - przekonajcie się same, do czego te kobiety są zdolne!

Małgosia jest szczęśliwą żoną, matką i właścicielką plantacji lawendy. Jej mąż, Wojtek, niespodziewanie ulega wypadkowi i trafia do szpitala. Małgosia musi zająć się jego warsztatem samochodowym, lecz nie ma o tym bladego pojęcia. W dodatku przypadkiem odkrywa pewien mroczny sekret…

Wiadomość o wypadku Wojtka cieszy mamę Małgosi, która nigdy nie przepadała za zięciem. Postanawia wykorzystać jego nieobecność w domu i przedstawia córce pewnego bardzo przystojnego młodego policjanta... Wymyśla zwariowany plan, ale czy uda jej się go zrealizować? Po co w ogóle swatać mężatkę? I czy można zmusić kogoś do miłości?

Miłość i inne nieszczęścia od Agata Przybyłek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Gdy ludzie zostają rodzicami i wciąga ich wir pracy, to zapominają o tym, że małżeństwo jest jak kwiat. Niepodlewany i zaniedbany, zwiędnie.
Czy można wyswatać mężatkę? W książkach Agaty Przybyłek wszystko jest możliwe!

Czwarty tom skupia się na ostatniej z sióstr, tej najbardziej poukładanej Małgosi. Jest ona szczęśliwą żoną i matką, prowadzi plantację lawendy, jest świetną kucharką i nie przejmuje się gadaniem własnej matki. Całe jej poukładane życie się zmienia, kiedy mąż Wojtek ulega wypadkowi i trafia na dłużej do szpitala. Małgosia musi przejąć pracę nad warsztatem samochodowym, gdzie odkrywa pewien mroczny sekret. Okazało się, że nie zna tak do końca własnego męża. Wypadek uświadomił kobiecie też wiele rzeczy, które tak dobrze znamy na co dzień.

Z każdym kolejnym dniem trwania ich małżeństwa wiele się zmieniało i nie zawsze były to zmiany na dobre. Oczywiście wiedziała, że zakochanie nie trwa wiecznie, ale poczuła nostalgię na myśl, że uleciały gdzieś romantyczne słówka czy spojrzenia, a ich miejsce zajęła proza życia. Już nie dzwoniła do Wojtka, by spontanicznie wyznać mu miłość, ale pytała, czy kupił ziemniaki.

Jest jedna osoba, która cieszy się z tej całej sytuacji - to moja ulubiona bohaterka Sabina. Kobieta nigdy nie była zadowolona z życia Małgosi i wymyśliła sobie, że znajdzie jej innego męża podczas nieobecności Wojtka. Jakkolwiek to głupio brzmi tak się dzieje w książce, a ofiarą Sabinki pada pewien przystojny policjant.

Sabinka jest świetnie skonstruowaną postacią, przy której perypetiach można zbijać boki. Jest dla mnie gwiazdą całej serii, ale w tej części to przeszła samą siebie.

...na policję nie zaglądała od lat. Nie umiała sobie nawet przypomnieć ostatniego razu, choć świtało jej w głowie, że to mogło być wtedy, gdy kilka lat temu dostała zdjęcie z fotoradaru. Do tej pory pamięta swoje wzburzenie, kiedy ujrzała, jak niekorzystnie na nim wygląda. Aż musiała przyjść się poskarżyć, choć oczywiście dyżurny, jak to mężczyzna, nie okazał jej zrozumienia.

Finał mnie zaskoczył, tego się nie spodziewałam, tym bardziej jestem zadowolona. Idealne zakończenie serii. Jeśli lubicie obyczajówki z motywem komediowym to polecam! Na odstresowanie w sam raz!

Uwielbiam serię książek o czterech siostrach i ich zwariowanej mamuśce. Ostatnio zastanawiałam się co podrzucić do czytania mojej mamie - i już wiem, serię książek Agaty Przybyłek! I mimo, że mi smutno, że to ostatni tom, czekam na coś zupełnie nowego. Mam wrażenie, że z każdą książką Agata bardziej mnie zachwyca.

Ocena: 4+/6
©Matka książkoholiczka
I znowu przygotowałam osobno ocenę powieści oraz ocenę redakcji i korekty. Niestety, mam wrażenie, że ten tom został potraktowany najbardziej po macoszemu w tej kwestii. Analizując poprzednie części cyklu, pierwsza i trzecia były świetne, a druga i czwarta jakieś takie słabsze. Ciekawe, czy to przypadek?

Mamy czwarty tom cyklu, którego główną bohaterką jest czwarta siostra, Małgorzata. Kobieta prowadzi świetnie prosperującą plantację lawendy, a jej mąż, Wojtek, zajmuje się naprawianiem samochodów w swoim warsztacie. Wraz z dwiema ślicznymi córeczkami tworzą szczęśliwą rodzinę. Wszystko zmienia się w jednej chwili, kiedy Wojtek ląduje w szpitalu w wyniku wypadku samochodowego. Małgosia zostaje sama z mnóstwem obowiązków, dziećmi, plantacją i warsztatem, o którego funkcjonowaniu nie ma bladego pojęcia. To woda na młyn Sabiny, mamuśki z piekła rodem. Kobieta ubzdurała sobie, że jej czwarta córka jest nieszczęśliwa tkwiąc w związku z nieudacznikiem. Nigdy nie lubiła Wojtka, więc postanowiła wykorzystać sytuację i usunąć mężczyznę z życia Małgosi. Jakie podejmie działania? Gdzie znajdzie idealnego partnera dla córki? I co wyniknie z jej pomysłów?

Podczas lektury średnio co drugą stronę miałam ochotę udusić Sabinę gołymi rękami. Moja irytacja sięgała zenitu, kiedy ktoś próbował wytłumaczyć jej bezcelowość podejmowanych działań. Wszystkie dyskusje były jednak jak grochem o ścianę. Skoro postać wywołuje takie emocje, to znaczy, że musi być dobrze skonstruowana. Pozostali bohaterowie na jej nacechowanym psychozą tle wypadli dość blado. Humor w tej części również kręci się wokół Sabiny i dialogów z jej udziałem.

Ocena korekty i redakcji może zostanie uznana za zbędną, skoro książka bestsellerowa, ale wychodzę z założenia, że każdy ma jakieś obowiązki w pracy, redaktor i korektor także. Tutaj wyraźnie zabrakło im czasu na szczegółową lekturę. Literówki, zjedzone końcówki wyrazów, źle odmienione słowa, nielogiczne zdania z zaburzonym szykiem, nieścisłości fabularne, powtórzenia i niezdecydowanie w rodzaju narracji to lista najczęstszych błędów, na które natraficie podczas lektury. Dlatego zaledwie dwa punkty.

Byłam ciekawa tego tomu, który zamyka cykl przygód czterech sióstr, jednak mam co do niego mieszane uczucia. Nie jestem też przekonana do zakończenia, jakie zaproponowała autorka. Ale jeśli macie chęć spędzić kilka godzin ze zwariowaną Sabiną, to raczej nie będziecie się nudzić.

Ocena: 4/6
©Bibliotecznie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć