Pierwsza zagadka. Nasze życie przed przyjściem na świat
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.13 / 5.00
liczba ocen: 84
Ilość stron (szacowana): 200
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
27.00 złpremium: 16.20 zł
21.20 zł
24.83 zł
27.00 zł
Pozostałe księgarnie
21.40 zł
22.63 zł
22.95 zł
22.95 zł
24.30 zł
24.30 zł
24.50 zł
27.00 zł
27.00 zł
Opis:

Skąd komórka wie, że ma stać się częścią serca, a nie dłoni lub ucha? Jak to możliwe, że jednojajowe bliźnięta mają ten sam zestaw genów, ale różne odciski palców? I co tak właściwie łączy nas z muszką owocową? Autorka książki – Katharina Vestre – zaprasza nasz w wiesamowitą podróż od komórki do człowieka.

Na początku jesteś tylko maleńką komórką. Następnie dzieli się ona na pół. Z dwóch komórek robią się cztery. Osiem. Szesnaście. Wkrótce pojawiają się pierwsze zarysy człowieka. Rdzeń kręgowy. Pulsujące delikatnie serce. Kolejne są płuca, oczy, usta. Mózg. Przez kilka magicznych miesięcy ze zbitki komórek powstaje oddychający, odżywiający się, myślący organizm.
Ale jak to właściwie możliwe?
Od czasu odkrycia cząsteczki DNA biologia rozwinęła się w błyskawicznym tempie. Obecnie umiemy znaleźć odpowiedzi na pytania, które niegdyś były wielką zagadką.

Pierwsza zagadka. Nasze życie przed przyjściem na świat od Katharina Vestre możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Recenzje blogerów
Pewnie większość z nas chociaż kilka razy w swoim świadomym życiu zastanawiała się, jak to się właściwie stało, że jesteśmy i jak to się stało, że staliśmy się sobą. Oczywiście pamiętamy choćby podstawy biologii a jednak nie oszukujmy się, przynajmniej w moim przypadku nie jest to zbyt obszerna wiedza. Dlatego też, gdy zobaczyłam tę pozycję w zapowiedziach, wiedziałam, że muszę po nią sięgnąć. Szczególnie, że publikacja Katherin Vestre Pierwsza zagadka. Nasze życie przed przyjściem na świat to książka o tym jak powstałam. Jak my powstaliśmy. Bo i o tobie drogi czytelniku jest ta historia. O każdym z nas.

Autorka w swojej publikacji zaprasza nas czytelników, w niesamowitą podróż po historii naszego stawania się od mikroskopijnej komórki po bycie człowiekiem. Dowiemy się z tej niewielkiej książeczki co dzieje się z nami podczas zapłodnienia, co dzieje się podczas pierwszych godzin, pierwszej i kolejnej doby, kolejnych tygodni i miesięcy aż do dnia naszego przyjścia na świat. Dowiemy się co łączy nas z muszką owocówką a także skąd właściwie komórka wie, jaką częścią ciała ma się stać.

Pierwsza zagadka. Nasze życie przed przyjściem na świat to wspaniały przykład tego w jak „prosty” sposób można ciekawie upowszechniać naukę. W dodatku autorka robi to niezwykle elastycznym językiem. Książka napisana jest w drugiej osobie, co myślę jest z jednej strony dość niecodzienne, a z drugiej pewnie dość trudne. Mimo to, język tej publikacji, jest ciekawy, dynamiczny z elementami humoru i niesamowicie przy tym przystępny. Moim zdaniem, ta publikacja może być ciekawym dodatkiem na lekcjach biologii, szczególnie, że książka jest niewielkich rozmiarów. Taka na jeden wieczór :) Choć myślę, że warto jej lekturę podzielić i nie przytłaczać się zbyt wieloma naukowymi informacjami na raz. No ale w sumie jak kto woli.

Serdecznie zachęcam Was do sięgnięcia po książkę Katherin Vestre Pierwsza zagadka. Nasze życie przed przyjściem na świat. Do kogo kierowana jest ta lektura? Wydaje mi się, że dosłownie dla każdego, kogo choć trochę interesuje to jak powstaje człowiek. Ja jestem usatysfakcjonowana.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć