ebook Nadzieja w mroku
4.07 / 5.00 (liczba ocen: 4767) Ilość stron (szacowana): 264

Nadzieja w mroku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 20.95
wciąż za drogo?
25.11 złpremium: 16.20 zł Lub 16.20 zł
20.95 zł Lub 18.86 zł
22.95 zł
27.00 zł
27.00 zł Lub 24.30 zł
20.95 zł
20.95 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Książka napisana przeciwko zwątpieniu. Jest płomiennym wezwaniem do działania na rzecz zmiany. „Nadzieja tkwi w założeniu, że nie sposób przewidzieć, co się stanie w przyszłości, i że w tej szczelinie niepewności powstaje przestrzeń do działania” – Rebecca Solnit

Nie zawsze jesteśmy świadomi tego, jak wielki wpływ na bieg historii mogą mieć drobne zdarzenia i nasze jednostkowe postawy. Zmiana rodzi się długo, ale czasem wystarczy iskra, by dokonała się w jednej chwili. Książka jest kroniką takich właśnie, zakończonych częściowym lub całkowitym sukcesem, przedsięwzięć podejmowanych przez mniejsze i większe grupy ludzi, którzy chcieli zburzyć istniejący porządek i zmienić świat na lepszy – od upadku muru berlińskiego i rewolucji zapatystów, poprzez marsze alterglobalistów, jaśminową rewolucję, aż po niebywałe akty solidarności i pomocy okazywanej w sytuacji klęsk żywiołowych lub nieoczekiwane zwycięstwa ekologów w walce o czystą energię.

„Wspólnie jesteśmy nad wyraz potężne i potężni i mamy za sobą rzadko wspominaną, rzadko pamiętaną historię zwycięstw i przeobrażeń, która może dodać nam otuchy i wiary w siebie, w to, że owszem, możemy zmienić świat, gdyż nieraz już nam się to wcześniej udało. (…) Trzeba nam litanii, różańca, sutry, mantry, wojennych pieśni na cześć naszych zwycięstw. Przeszłość odsłania się w blasku dnia i przemienić się może w pochodnię, którą nieść będziemy w noc, jaką jest dla nas przyszłość” – fragment e-booka

Nadzieja w mroku od Rebecca Solnit możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nadzieja to nie brama, lecz przekonanie, że brama gdzieś istnieje, że istnieje jakieś wyjście z obecnych problemów, przekonanie żywione jeszcze zanim znajdzie się właściwą drogę i nią podąży.
Doskonałość to kij, którym okłada się to, co możliwe.
Raj nie jest miejscem, do którego się przybywa, lecz samą podrożą.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć