Happy Mózg. Skąd bierze się szczęście i co mózgowi do tego?
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.77 / 5.00
liczba ocen: 296
Ilość stron (szacowana): 384
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
34.90 złpremium: 20.94 zł
27.02 zł
29.67 zł
34.90 zł
34.90 zł
Pozostałe księgarnie
27.22 zł
29.17 zł
29.19 zł
31.41 zł
31.41 zł
34.90 zł
34.90 zł
Opis:

Pieniądze nie dają szczęścia. Władza nie daje szczęścia. Czekolada nie daje szczęścia. No to co w końcu je daje? Neurobiolog Dean Burnett postanowił zgłębić temat, jak i gdzie szczęście rodzi się w naszym mózgu.

Odpowiedzi dr. Deana Burnetta mogą niejednego zadziwić, a nawet rozbawić do łez. • Czy rzeczywiście w mózgu są cząsteczki szczęścia? • Czy i gdzie mamy ośrodki szczęścia? • Dlaczego praca (czasem) daje nam szczęście? • Co takiego ma w sobie dom rodzinny? • Czy gry komputerowe są naprawdę szkodliwe? • Dlaczego ludzie mają takie wielkie mózgi? • Czy zwierzęta potrafią się śmiać? Wszystko to brzmi dość żartobliwie, ale w rzeczywistości kryje się za tym cała masa naukowych faktów.
Dzięki tej książce poznasz niezwykłe mechanizmy neurologiczne, będące owocem milionów lat fascynującej ewolucji naszego mózgu, a kto wie – może także zdobędziesz klucz do szczęścia.

Happy Mózg. Skąd bierze się szczęście i co mózgowi do tego? od Dean Burnett możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Recenzje blogerów
Burnett swoją książkę oparł o rzetelną wiedzę naukową i obszerną bibliografię, dlatego mamy tutaj do czynienia z konkretnymi faktami, a nie farmazonami. Mnie typowo naukowe podejście zupełnie nie przeszkadzało, bowiem od dawien dawna uważam, że gdybym miała się skierować w kierunku kariery medycznej, to zdecydowanie wybrałabym na swoją specjalność neurobiologię. Happy mózg to naprawdę kompleksowa publikacja, na którą składają się nie tylko mocne artykuły naukowe i opracowania, ale także rozmowy z ekspertami czy przykłady z życia codziennego. W barwny i plastyczny sposób opisuje, skąd bierze się uczucie szczęścia i jak jest ono „przetwarzane". Doktor Dean Burnett to świetny naukowiec, który wie, że chwilami trzeba rozluźnić atmosferę, aby wiedza odpowiednio weszła do głowy.

Cała recenzja na blogu: Happy Mózg

Ocena: 5/6
©BookeaterReality
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć