Wojna w kanałach
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.11 / 5.00
liczba ocen: 14
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
24.59 zł
Opis:

Zejścia do kanału boją się wszyscy. Polacy nie mają wyboru, znajdują w sobie odwagę. Niemcy nie odważą się na to nigdy. Będą wieszać granaty przy włazach i wrzucać je do środka. Będą blokować studzienki. Będą zabijać wycieńczonych podziemną wędrówką powstańców i cywilnych uciekinierów. 

Ukrywają się tam Żydzi po likwidacji getta. Łączniczki AK przeciskają się nimi, niosąc meldunki. Grupy szturmowe dzięki nim zyskują przewagę zaskoczenia. Gdy Powstanie upada, kanały stają się dla walczącej Warszawy ostatnią drogą ucieczki. Dla wielu – miejscem wiecznego spoczynku.

Wojna w kanałach to opowieść o odwadze i strachu. O ciemności, której nie dało się oswoić. O przeraźliwej ciszy i złowieszczym echu. O ściskającym bólu i wycieńczeniu. Bo warszawskie kanały w czasie okupacji to śmiertelna pułapka i obietnica ocalenia. 

 

Sebastian Pawlina – historyk, dziennikarz, znawca dziejów Warszawy, specjalista od historii warszawskiej konspiracji. Laureat Nagrody Historycznej POLITYKI za książkę Praca w dywersji. Codzienność żołnierzy Kedywu Okręgu Warszawskiego Armii Krajowej. Współautor Wielkiej księgi Armii Krajowej. Stały współpracownik „Ale Historia”, magazynu „Gazety Wyborczej”, miesięcznika „Stolica” i portalu ciekawostkihistoryczne.pl. Publikował w „Polityce” i „Focusie Historia”.

 

Wojna w kanałach od Sebastian Pawlina możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Książka wypełnia lukę w dotychczas znanych mi publikacjach o Powstaniu. Do tej pory znałem tylko dwie pozycje poświęconych w całości ich znaczeniu i wykorzystaniu. Temat książki Autor opowiada ( to jest właściwe słowo ) i umieszcza go na tle działań wojskowych poszczególnych dzielnicach. Niewątpliwym walorem jest wykorzystanie jako źródeł wspomnień Powstańców oraz ich cytowanie. W książce zdecydowanie brak mi map tras kanałowych.
    PS. Pochwalę się, że znałem jedną z bohaterek książki Panią Teresę Wilską ps. "Bożenka", "Bożena Czarna". Ona to wprowadzała mnie w prawdziwe harcerstwo i uczyła patriotyzmu, to co przekazała mi we wczesnych latach 80-tych ubiegłego wieku pozostaje we mnie do dziś. Pani ( dla mnie zawsze Druhna ) Teresa żyje i mam nadzieję, że spełni się "proroctwo" lekarza ( badającego ją w trakcie Powstania ), że dożyje 100 lat. Osobiście życzę więcej.

Inne proponowane
Warto zerknąć