Jerzy Dziewulski o kulisach III RP - PRZEDSPRZEDAŻ
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 2.00 / 5.00
liczba ocen: 1
Ilość stron (szacowana): 328
SMARTIDEAS#Google Analytics
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
22.79 zł
Pozostałe księgarnie
22.79 zł
26.64 zł
27.00 zł
Opis:

Ebook do pobrania od 23 maja.

Niecenzurowana opowieść o początkach III RP.

Niewygodna prawda o negocjacjach z udziałem Kościoła przy Okrągłym Stole. Kulisy werbowania księży przez esbecję. "Most", największa operacja w historii światowych służb specjalnych, w relacji dowódcy - Jerzego Dziewulskiego. Sekrety ochrony najważniejszych osób w naszym państwie i najważniejszych osób na świecie. Noc teczek z 4 na 5 czerwca 1992 roku w polskim Sejmie. Prawda o Anastazji P. i seksaferach w polityce. Największa afera szpiegowska III RP.

Szokująca opowieść, po której przyznasz, że naprawdę mało wiedziałeś o Polsce po 1989 roku.

Opisuję to, co wywarło na mnie największe wrażenie. Ot, gliniarz, pierwszy w historii Polski, dostaje się do parlamentu i widzi świat polityki od środka, a nie jak dotychczas - z "krawężnika", kiedy obserwował na ulicy przejeżdżające czarne limuzyny. Nagle znalazł się w ich środku, nieco zagubiony, zdumiony i rozczarowany tym, co zobaczył.

Jerzy Dziewulski

Jerzy Dziewulski - były gliniarz, antyterrorysta, poseł na Sejm I, II, III i IV kadencji. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę zaczynał w Milicji Obywatelskiej w wydziale służby wywiadowczej na Żoliborzu. Później był m.in. oficerem wydziału kryminalnego, a następnie dowódcą jednostki antyterrorystycznej na lotnisku Okęcie w Warszawie. Szef osobistej ochrony prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, jego osobisty sekretarz oraz doradca do spraw bezpieczeństwa. Szkolony w USA, w Izraelu i we Francji. Twórca sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych. Ranny na służbie. Jako jedyny policjant w Polsce został trzykrotnie odznaczony Medalem za Ofiarność i Odwagę. Odznaczony również Krzyżem Oficerskim i Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Krzysztof Pyzia - absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Autor bestsellerów, m.in. "Jerzy Dziewulski o polskiej policji", "Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce" i wywiadu rzeki z Wojciechem Pokorą "Z Pokorą przez życie". Producent programu "Dzień Dobry Bardzo" w Radiu ZET, w przeszłości dziennikarz tygodnika "Angora" i "Playboya". Autor bloga KtoPyziaNieBladzi.pl. Interesuje się historią i tematyką dotyczącą służb specjalnych i terroryzmu.

Recenzje blogerów
Jerzy Dziewulski i Krzysztof Pyzia – trzecie uderzenie! Nokaut!

Jerzy Dziewulski i Krzysztof Pyzia po raz trzeci szokują, ujawniając prawdę. Tym razem uderzają w polską scenę polityczną, odsłaniając kulisy III RP. Panowie tą książką spowodują, iż polski świat polityki zatrzęsie w posadach. To o czym dotychczas mówiono w kuluarach, o czym wiedzieli nieliczni, wychodzi na światło dzienne. Jednak to nie wszystko bowiem Jerzy Dziewulski dzieli się swoimi informacjami, o których dotychczas wiedział tylko On. Ta książka, choć dotyka spraw III RP, ukazuje wiele informacji, które wypływają dopiero dziś. Sprawa pedofilii w kościele, o której obecnie głośno, już wtedy była na świeczniku ówczesnej władzy. Zresztą kościół jak mało kto, zadbał o swoje sprawy.

Jerzy Dziewulski kładzie nam na tacy szczegóły dotyczące agentury, jaka miała miejsce w kościele. Poznajemy tajniki werbowania księży, a co najważniejsze dowiemy się co podczas rozmów przy Okrągłym Stole, stało się z Teczkami Ewidencji Operacyjnej na Księży. Ciekawa sprawa. Warto przyjrzeć się jej z bliska. Nie tylko kościół i jego przeszłość jest tu na cenzurowanym. Pan Jerzy dzieli się z nami swoją bogatą wiedzą i doświadczeniem związanym z największą operacją służb specjalnych w historii świata. Wiele ważnych spraw dowiemy się o operacji „Most”, której dowodził bohater tej książki. Jerzy Dziewulski przyznaje, że ta książka jest formą wspomnień z przeszłości, bez jakiekolwiek oceniania. Dlatego też obszernie wspomina swoje doświadczenie również na arenie politycznej.

Trzeba przyznać, iż właśnie w tej dziedzinie Pan Jerzy odegrał niezmiernie ważną rolę. Był numer jeden w ochronie Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, był również odpowiedzialny za bezpieczeństwo najważniejszych osób na świecie, które wówczas odwiedzały nasz kraj. Prezydent USA Richard Nixon, panowie z Rolling Stones, muzycy ABBY oraz Elton John mogli spać spokojnie, dzięki doświadczeniu Jerzego Dziewulskiego. Pan Jerzy dzieli się z nami kulisami przygotowań do amerykańskich wizyt prezydenta. Na łamach tej książki nie przechodzi również obojętnie obok wizyt prezydenta Rosji. Jako szef ochrony prezydenta pokazuje nam również przebieg wizyt polskiego przywódcy poza granicami kraju. Poznajemy sekrety dotyczące najwyższego szczebla polskiej polityki. Dużo miejsca Jerzy Dziewulski poświęca swojej pracy z Aleksandrem Kwaśniewskim. Rozmówca Krzysztofa Pyzi przytacza również historię polskiego Watergate oraz związanych z tym metod podsłuchiwania przy użyciu… lasera!

Jerzy Dziewulski powraca także do wydarzeń związanych z największą aferą szpiegowską III RP. Wówczas „Andrzej Milczanowski kieruje do naczelnego prokuratora wojskowego wniosek o wszczęcie śledztwa w sprawie szpiegostwa przez aktualnie urzędującego premiera, Józefa Oleksego”. Wspomina o agencie, o początkach owej prezydentury, lecz również o opałach, w jakich znalazł się Prezydent tuż po zaprzysiężeniu. Jak wówczas ważne jest zachowanie kontroli i zimnej krwi podczas ochrony głowy państwa.

Jerzy Dziewulski ze szczegółami opowiada o słynnej Nocy Teczek, podczas której jak sam wówczas mówił ludzie, wyście popełnili seppuku. Wbiliście sobie nóż w brzuch i jeszcze wiercicie nim, żeby mocniej bolało. A każdy, kto chce poznać jeszcze więcej szczegółów z kulis III RP, powinien sięgnąć po tę książkę. Znajdziecie w niej również pikantne szczegóły z poselskich apartamentów, przyjrzymy się z bliska Hrabinie, czyli Anastazji P. vel Potockiej. „Łykniemy” również co nieco na temat sejmowych libacji. Nie ma co ukrywać, ta książka zaskoczy każdego, kto po nią sięgnie. Warto również wziąć w swoje ręce dwie wcześniejsze publikacje Jerzy Dziewulski o polskiej policji oraz Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. Serdecznie dziękuję Wydawnictwu za egzemplarz recenzencki a Panu Jerzemu Dziewulskiemu oraz Krzysztofowi Pyzi pragnę podziękować za dedykację z życzeniami udanej lektury. Panowie było przednio!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć