(Nie)piękność. Ile jest warta Twoja uroda?
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.69 / 5.00
liczba ocen: 66
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
27.90 złpremium: 16.74 zł
23.72 zł
23.72 zł
27.90 zł
27.90 zł
Pozostałe księgarnie
22.25 zł
22.26 zł
22.32 zł
23.71 zł
24.55 zł
24.83 zł
25.50 zł
27.90 zł
Opis:

Co tak naprawdę wyznacza współczesne kanony piękna? Czym jest atrakcyjność? Jak bardzo czujemy się dobrze sami ze sobą? Czy mężczyźni faktycznie szukają kobiet nieskazitelnych? Niepiękność to skaza czy atut? Te pytania stawia w swojej powieści Natasza Socha, autorka „(Nie)miłości”.

Nasturcja ma dwadzieścia osiem lat i piękne imię, choć sama czuje się kwintesencją brzydoty. W czasach, gdy uroda determinuje wszystko, Nasturcja coraz bardziej zamyka się w sobie. Flirtuje przez Internet z nieznajomymi mężczyznami, uwodząc ich pod maską anonimowości.
Czterdziestopięcioletnia Paulina jest jej całkowitym zaprzeczeniem. Pod każdym względem zdaje się być ideałem piękna, choć nikt nie wie ile ją to kosztuje i jak bardzo czuje się samotna. Jej każdy kolejny związek kończy się katastrofą.
Drogi obu kobiet przecinają się pewnego dnia, by uroda i brzydota mogły się przeniknąć i pomóc sobie wzajemnie…

Recenzje blogerów
Byłam w kinie z córką na bajce Ugly Dolls - bardzo przeżyłam tę bajkę, gdyż byłam już po lekturze książki pani Nataszy. Zastanawiało mnie, co takie bajki przekazują naszym dzieciom. Było o tym, że piękny to idealny, popularny, a brzydki niech się schowa w kącie i nie wychyla. Na szczęście bajka miała poprawny morał, ale i tak uważam, że niestety świat kocha ludzi pięknych a brzydkimi gardzi.... Nasze czasy są strasznie wrażliwe na brzydotę... Kto kiedyś pomyślał o operacjach plastycznych małych dziewczynek? Nie było botoksów i tych napompowanych ust... Dziś wszystko musi być idealne, nie dość, że masz być super matką, wyzwoloną kochaną, niezawodnym pracownikiem, to najlepiej wyglądać jak milion dolarów... trudne czasy.

Własnie tego tematu podjęła się Natasza Socha. (Nie)piękność to historia dwóch młodych kobiet: tej bardzo brzydkiej i nijakiej o cudnym imieniu Nasturcja i tej pięknej Patrycji.

Nasturcja ma dwadzieścia osiem lat, jest samotna, czasami flirtuje przez internet z mężczyznami oczywiście nie pokazując swojego oblicza. Niby nic w tym dziwnego, ale po prostu Nasturcja jest brzydka... a do swojego wyglądu i ubrań nie przywiązuje w ogóle wagi. Większość czasu pracuje z domu (za co jest wdzięczna), dwa dni w tygodniu pracy w wydawnictwie są dla niej stresujące.

Wszystko, absolutnie wszystko, co było nią, co było częścią jej osoby, uznawała za paskudne, odrzucające i tak bardzo nieatrakcyjne, że na wszelki wypadek w jej mieszkaniu nie wisiało żadne lustro.

Dla odmiany czterdziestopięciioletnia Patrycja jest całkowitym zaprzeczeniem, dla niej wygląd jest najważniejszy. Tylko czy inni sobie zdają sprawę jakim kosztem ona jest taka piękna?

Obie kobiety zaprzyjaźniają się i zaczynają dobrze się czuć w swoim towarzystwie. Na początku o tym nie wiedzą, ale mogą sobie nawzajem pomóc. Jedna i druga kobieta jest tak naprawdę nieszczęśliwa. Fabuła bardzo mi się podobała, była taka niestandardowa, intrygująca i ciekawa.

Wielki plus za bohaterów drugoplanowych między innymi za Karola szczurołapa, świetne są też tak zwane "wcinki" pomiędzy fabułę - fakty ze świata dotyczące urody, ogólnie postrzeganego piękna itd.

Książkę czytało mi się dobrze, autorka otworzyła mi oczy na wiele spraw. Warto pochylić się nad tym tematem i zobaczyć, czy jesteśmy dla siebie sprawiedliwe, czy akceptujemy siebie takimi jakie jesteśmy? Czy używasz filtrów wrzucając zdjęcia do sieci? Czy dajemy sobie przyzwolenie na starzenie się? Każda z nas jest piękna, bo w sumie czy może być jakiś kanon piękna? I czy piękność = szczęście?

Ocena: 4/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć