ebook Profesor Tutka - audiobook
3 / 5.00 (liczba ocen: 2)

Profesor Tutka - audiobook

Wydawca:  Self-publishing
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Warto zerknąć

Niezwykłe, błyskotliwe opowiadania Jerzego Szaniawskiego „Profesor Tutka” w mistrzowskiej interpretacji Wojciecha Pszoniaka. Audiobook wydany z okazji 50-lecia pracy artystycznej aktora.

Wiadomo, że Jerzy Szaniawski był znakomitym pisarzem. Wiadomo, że Wojciech Pszoniak jest znakomitym aktorem. Toteż nic w tym dziwnego, że przysiadają się do stolika, przy którym króluje znakomity Profesor Tutka. A przysiadają się po to, by wraz z Sędzią, Mecenasem, Doktorem i Rejentem, no, powiedzmy wprost, bez zawstydzenia, ludźmi znacznej inteligencji i dobrego obyczaju, zaznać przyjemności bezinteresownej rozmowy. 

Ktoś z obecnych rzuca parę słów o jakimś banalnym zdarzeniu lub przedmiocie. Zapada chwila milczenia, którą przerywa Profesor Tutka odsłaniając przed słuchaczami tajemnice zawarte w tym, co zwyczajne, codzienne i przez to niezauważane. Ileż to niezwykłych możliwości kryje w sobie słowo oglądane z rozmaitych stron przez Profesora! Ileż nabiera barw, nieznanych kształtów, smaków i zapachów! Tak, piękne słowo pachnie! 

Ale żeby to zrozumieć potrzeby jest czas, który nie lubi pośpiechu. Potrzebna wola dzielenia się słowem z innymi. I nieodzowna delikatność uczuć – cnota, która w dzisiejszym świecie jest dobrem wyjątkowo rzadkim. 

Kto za tym tęskni, nich słucha jak Wojciech Pszoniak czyta „Profesora Tutkę” Jerzego Szaniawskiego

Profesor Tutka - audiobook od Jerzy Szaniawski możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Pierwszy w życiu odsłuchany audiobook. :) Interpretacja Wojciecha Pszoniaka bardzo mi odpowiada, jest odpowiednio zaangażowana. Dawno temu czytałam niektóre z tych tekstów i - daję słowo - nie odczułam żadnej niezgodności między wspomnieniem, a obrazem wyniesionym z dzisiejszego spotkania: Profesor jest wciąż znakomitym gawędziarzem i pedagogiem, nieco może egzaltowanym, ale wciąż pełnym życzliwości do ludzi. I traktuje siebie z dystansem. :)