First last look
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.03 / 5.00
liczba ocen: 1086
cena: 16.00
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
32.00 złpremium: 19.20 zł
25.60 zł
27.20 zł
32.00 zł
Pozostałe księgarnie
16.00 zł
21.76 zł
25.60 zł
25.60 zł
26.76 zł
27.20 zł
28.48 zł
28.80 zł
29.00 zł
32.00 zł
32.00 zł
Opis:

Kiedy Emery Lance zaczyna swoje studia w Wirginii Zachodniej, jedynym czego sobie życzy jest nowy początek. Chce po prostu studiować: bez plotek na jej temat i potępiających spojrzeń nieprzyjaznych jej ludzi. Za to jest gotowa znieść naprawdę dużo, choćby wytrzymać w jednym pokoju z najbardziej denerwującym gościem wszech czasów. Ale sytuacja się komplikuje: najlepszy przyjaciel jej współlokatora, Dylan Westbrook, jednym spojrzeniem przyprawia ją o szybsze bicie serca. Przy czym jest to rodzaj faceta, od jakich Emery zawsze starała się trzymać z daleka: za przystojny, za miły i zdecydowanie zbyt zabawny. Jej serce jest znowu w niebezpieczeństwie…

First last look od Bianca Iosivoni możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Recenzje blogerów
Ostatnio czytam najwięcej książek z nurtu New Adult i mimo że wszystkie są w jakiś sposób do siebie podobne, to nie przeszkadza mi to ani trochę. Nowa seria od Wydawnictwa Jaguar będzie kolejną, którą chcę przeczytać w całości. Z pewnością spodoba się ona fanom twórczości Mony Kasten.

Emery Lance chce uciec przed przeszłością, której stała się ofiarą lecz nikt nigdy w jej rodzinnym mieście oprócz rodziny, tak nie uważał. Aby zacząć od nowa przenosi się do Wirginii Zachodniej na studia. Jej nowy cel to początek. Dziewczyna chce skupić się na sobie i studiach, ale to nie będzie takie proste, ponieważ poznaje Dylana – najlepszego przyjaciela jej współlokatora, na którego zostaje skazana, ponieważ zaszło kilka pomyłek. Swoją drogą współlokator naszej Emery nieźle od niej oberwał, jednak ja uważam, że całkiem słusznie. Należało mu się. Bohaterka nie chce żeby jakieś miłostki zaprzątały jej głowę, ale nowo poznany chłopak od pierwszych chwil skrada jej serce, choć ona nie chce się do tego przyznać. Czy dziewczyna ma szansę na nowy początek? A może przeszłość i tak ją dogoni i będzie musiała stawić jej czoła?

Ta książka jest urocza! First Last Look wywołało na mojej twarzy jeden wielki uśmiech i mimo że z początku akcja nie jest jakaś porywająca i bohaterowie toczą naprawdę spokojne życie, które opiera się na ich codziennych obowiązkach to i tak miło mi się ją czytało. Byłam bardzo ciekawa, co spotkało Emery w przeszłości, że jest tak zamknięta w sobie i nie ma nigdzie żadnych kont społecznościowych a na nagrywanie jej wizerunku i wstawianie to do internetu, wybucha agresją. Nie będę mówiła, co to za sprawa, ponieważ to właśnie na tym autorka oparła fabułę First Last Look. Mogę tylko powiedzieć, że po poznaniu prawdy i tego, co spotkało główną bohaterkę, to wcale się nie dziwię takich reakcji i zachowania.

Cieszę się, że Bianca Iosivoni stworzyła bohaterów realnych, którzy mają wady i zalety. Nie ma tutaj typowych kreacji bohaterów typu piękna blond kretynka, bad boy, który jest tak naprawdę uroczym facetem. Tu spotykamy bohaterów, którzy bardzo często wchodząc w dorosłe życie nie bardzo wiedzą jak mają to zrobić. Emery widziała jedyne wyjście ze swojej sytuacji, jakim była ucieczka. Jednak bohaterka bardzo szybko zorientowała się, że nie da rady przed tym uciec, że będzie musiała stawić temu czoła i pokazać wszystkim jak bardzo się mylą i powierzchowne ocenianie nigdy nie jest dobre. W książce poznajemy też Dylana, który nie miał łatwego życia. Opiekuje się starszą panią, która okazała mu swoje serce i gdy ten był małym dzieckiem zaopiekowała się nim. Nie mamy tutaj do czynienia z jakimś bezczelnym kolesiem, tylko normalnym chłopakiem z sąsiedztwa. Choć muszę przyznać, że jego zagrywka z Masonem – współlokatorem Emery była nie na miejscu, ale uważam, że prowodyrem tej całej sytuacji był nie kto inny tylko Mason.

Mnie First Last Look czytało się dobrze i zazwyczaj poczytywałam ją, gdy czekałam na ćwiczenia z rehabilitacji. Zajęło mi to trzy dni. Styl powieści dobry, a jeśli czytaliście na pprzykład powieści Mony Kasten z serii Again to myślę, że ta seria równie mocno Wam się spodoba. W tej książce mamy dużo humoru, uśmiechu, trudnych tematów, dylematów. Pojawia się wątek miłosny, który uważam za bardzo udany. Jestem bardzo ciekawa jak wypadną kolejne tomy z tej serii i autorkę Biancę Iosivoni będę śledzić i wyczekiwać kolejnych tomów, bo ten rozbudził tylko moją ciekawość. Chcę więcej!

Ocena: 4+/6
©Zaczytana Majka
Pierwsze, nie ostatnie

Nowy rozdział nie tak łatwo rozpocząć jak mogłoby się wydawać. Nie zawsze wystarczy po prostu zamknąć za sobą drzwi i wejść kolejnymi w przyszłość. Czasem te już zatrzaśnięte otwierają się niespodziewanie, wpuszczając do duchy z przeszłości. W takim momencie starannie zbudowana teraźniejszość zaczyna drżeć w posadach, a plany stają pod znakiem zapytania.

Kilka tysięcy kilometrów od rodzinnego domu Emery może odetchnąć z ulgą i skupić się na rozpoczęciu studiów. Kolejne lata mają być zupełnie niż to, czego doświadczyła niedawno. Jednak od samego początku wzbudza zainteresowanie, niefortunny początek przynosi jej zupełnie coś odwrotnego niż się spodziewała. Nowi znajomi przyjmują ją do swego grona, chociaż dziewczyna nie do końca jest przekonana czy to dobry pomysł. Codzienność z dala od domu okazuje się mieć o wiele więcej plusów niż mogła sądzić, jednym z nich jest Dylan. Chłopak absolutnie nie powinien ją interesować, niestety nie tak łatwo zapomnieć o nim. Bezinteresowny, przyjacielski, wkurzający i jednocześnie intrygujący, wszystko to razem sprawia, że nawet mocne postanowienie trzymania się z daleka od tego rodzajów typów nie pomaga. Czy i to postanowienie zostanie złamane? Przeszłość wciąż jest w pamięci, lecz wydaje się, że najgorsze jest już za Emery, a rozpoczęcie życia od nowa ma dużą szansę powieść się. Świeży przyjaciele oraz wspólne spędzanie czasu powoli goją zadane rany, lecz sekrety podkopują kruche zaufanie. Całkiem niedawno dziewczyna musiała się zmierzyć z tym jak łatwo można zniszczyć kogoś i nie udzielić pomocy komuś, kto jest ofiarą. Czy i tym razem wydarzenia potoczą się podobnie? Osądzanie innych przychodzi łatwo, wyciągnięcie pomocnej ręki skrzywdzonemu jest o wiele trudniejsze … Jak zachowa się Dylan i reszta? Popełnianie błędów jest rzeczą ludzką, wybaczanie także, lecz to pierwsze łatwiej zrobić niż to drugie …

Bianca Iosivoni opisała historię młodych ludzi, ale skierowana jest ona i do starszych czytelników. Bohaterowie wiekiem stoją na progu dorosłości, pierwsze poważne decyzje mają za sobą, lecz w ich przypadku to, coś więcej. Musieli odrobić wcześniej, niż większość swoich rówieśników, lekcję stawiania czoła problem, z jakimi nie zawsze radzą sobie o wiele starsi. First last look porusza problemy mające swoje źródło w osądzaniu innych, braku pomocy dla pokrzywdzonym oraz zagrożeniu jakie niesie z sobą zaufanie niewłaściwej osobie, a które jeszcze zwiększyło się w dobie Internetu. Pisarka realnie opisuje postacie oraz ich perypetie, humor oraz lekkość „pióra” dodatkowo czynią lekturę interesującą. Przyjaźń, rodząca się miłość, nauka zaufania oraz radzenie sobie z trudną przeszłością stanowią główne wątki First last look. Uzupełniają się one wzajemnie, tworząc kolorową i bardzo emocjonalną opowieść. Jej główni bohaterowie nie są jednowymiarowi, Bianca Iosivoni dała im serce i duszę, tak by byli rzeczywistymi osobami.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć