Kwiaty dla Algernona
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.11 / 5.00
liczba ocen: 412138
Ilość stron (szacowana): 288
najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
33.90 złpremium: 20.34 zł
26.44 zł
27.12 zł
28.82 zł
33.90 zł
Pozostałe księgarnie
-25% 23.11 zł
25.43 zł
26.81 zł
27.12 zł
28.40 zł
28.46 zł
28.82 zł
30.51 zł
33.90 zł
Opis:

Wielki światowy bestseller. Książka sprzedana w ponad 5 milionach egzemplarzy, przetłumaczona na 27 języków, wydana w ponad 30 krajach. Obsypana najważniejszymi nagrodami w świecie SF: Hugo (opowiadanie) i Nebula (powieść). Doczekała się kilkunastu adaptacji filmowych i teatralnych na całym świecie.

Trzydziestodwuletni Charlie Gordon jest upośledzony umysłowo, ma iloraz inteligencji na poziomie 68 punktów. Uczy się czytać i pisać na zajęciach w Beekman College. Dwaj naukowcy z tej uczelni, doktor Nemur i doktor Strauss, prowadzą badania nad wzrostem inteligencji. Udało im się już za pomocą zabiegu chirurgicznego zwiększyć zdolności umysłowe myszy o imieniu Algernon i teraz chcą przeprowadzić taki sam eksperyment z człowiekiem.

„Wielka literatura. Historia i główny bohater pozostają ze mną od kilkudziesięciu lat, od chwili, gdy przeczytałem książkę” – Conn Iggulden

„Arcydzieło poruszającej błyskotliwości (…) chwytające za serce i całkowicie, bezdyskusyjnie znakomite” – „The Guardian”

„Przejmująco szczera. Skłoni cię do refleksji nad twoim życiem i złamie ci serce” – „The Guardian Online”

„Uderzająco oryginalna” – „Publishers Weekly”

„Przekonująca i poruszająca opowieść” – „New York Times”

Recenzje blogerów
Klasyka powieści science-fiction wznowiona po latach w Polsce! I bardzo się z tego cieszę, bo Kwiaty dla Algernona to naprawdę świetna powieść, która ani trochę nie zestarzała się przez kilkadziesiąt lat od wydania. Owszem, z racji gwałtownego postępu w nauce pierwiastek science-fiction w powieści jest już mniejszy, wszak inżynieria genetyczna jest już naszą codziennością, ale pytania o kondycję ludzkości, etyczność eksperymentów naukowych i o to, co to naprawdę znaczy być CŻŁOWIEKIEM pozostają cały czas aktualne. Gorąco polecam nie tylko fanom science-fiction, ale i tym, którzy do tego gatunku nie są przekonani. Kwiaty dla Algernona mają szansę to zmienić!Ocena: 5/6
©Kto czyta, żyje podwójnie
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć