ebook Sprawiedliwy oprawca
3.67 / 5.00 (liczba ocen: 238)

Sprawiedliwy oprawca
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

E-book - najniższa cena: 16.90
wciąż za drogo?
-52% 16.90 zł
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
28.72 zł Lub 25.85 zł
35.90 zł Lub 32.31 zł
-33% 23.90 zł
27.28 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (9)
Inne proponowane

Bestsellerowa powieść z cyklu o major Kamieńskiej. Caryca rosyjskiego kryminału powraca w nowej odsłonie! Po odsiedzeniu wyroku kolonię karną opuszcza Paweł Saulak, mężczyzna, którego wiele wpływowych osób zamierza wykorzystać jako kartę przetargową w wyścigu o fotel prezydenta…

Anastazja Kamieńska ma zapewnić niedawnemu więźniowi ochronę w drodze do Moskwy. Niedługo potem kobieta rozpoczyna śledztwo w sprawie serii zagadkowych zabójstw. Wkrótce okazuje się, że kolejne ofiary są sprawcami wielu okrutnych mordów popełnionych na samotnych starszych ludziach, a także młodych dziewczętach i dzieciach.
Kim jest tajemniczy kat, który karze przestępców?

Sprawiedliwy oprawca od Aleksandra Marinina możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nawet zagorzały wróg nie wyrządzi tak wielkiej szkody, jak bezmyślny doradca.
Dlaczego jeden wysoko postawiony generał, prosi drugiego wysoko postawionego generała, o zorganizowanie bezpiecznego powrotu do Moskwy, zwalnianemu właśnie z obozu pracy przestępcy?

Kim jest ten człowiek? Dlaczego wielu ludziom miałoby zależeć na jego schwytaniu bądź śmierci? Co wie, albo co potrafi? I jak go ochronić?

Niezwykłe zlecenie otrzymuje major Anastazja Kamieńska. I mimo wielu przeszkód, wykonuje je znakomicie.

Potem wraca do swojej codziennej pracy. Bo trup ściele się gęsto.

Nagle dziwnym trafem popełniają samobójstwa, padają ofiarami wypadków lub zabójstw osoby z politycznego świecznika. Niby wszystkie sprawy są proste i jasne, tłumy świadków, przyznający się natychmiast sprawcy. Nic tu nie wymaga nawet chwili kryminalnego śledztwa, ale Nastii coś w nich nie pasuje.

Następnie ofiarami tajemniczych morderstw w rozmaitych okręgach całej Rosji padają nieuchwytni dotychczas sprawcy brutalnych, seryjnych zabójstw dzieci bądź staruszków.

Cóż za niespotykany nawał niemożliwych do ogarnięcia spraw. Nastia kopie w aktach, węszy, pyta, myśli, kombinuje, układa tabele i wykresy, analizuje…

I mimo, że część tajemnic czytelnikowi wyjaśnia się szybciej niż sprytnej major, to węzeł całości do końca stanowi zagadkę.

Aleksandra Marinina mistrzowsko powiązała wydawałoby się niemożliwe sprawy. Zamysł i metody morderstw z jednej strony wydające się niewiarygodne, są tak uprawdopodobnione w każdym miejscu, że czuć rękę znakomitej „kryminalistki”!

Niesłychanie podobały mi się opisy metod pracy Aśki. Zarówno tej analitycznej, polegającej na grzebaniu w aktach, tworzeniu tabel i wiązaniu wątków różnych spraw, jak i operacyjnej, przy ochronie transportowanego Pawła. Major Kamieńska jest po prostu bardzo fajną, mądrą i zarazem sympatyczną babką.

Kolorytu nadaje minimalny dodatek tła obyczajowego, ten kochany mąż, Aleksander, porządny przełożony, fajni, różnorodni współpracownicy, oraz oczywiście Moskwa, jej metro, ulice, charakterystyczne miejsca.

Bardzo dobry kryminał, z ciekawą, niejednoznaczną i wielowarstwową zagadką. Polecam!

A ja muszę odświeżyć stare sprawy Nastii!

Ocena: 5/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć