Sprawiedliwy oprawca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.86 / 5.00
liczba ocen: 131
najlepsza cena! w historii śledzenia
SMARTIDEAS#Google Analytics
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
35.90 złpremium: 21.54 zł
23.33 zł
23.90 zł
30.52 zł
Pozostałe księgarnie
-39% 19.75 zł
21.54 zł
27.59 zł
27.81 zł
28.72 zł
30.16 zł
35.90 zł
35.90 zł
Opis:

Bestsellerowa powieść z cyklu o major Kamieńskiej

Caryca rosyjskiego kryminału powraca w nowej odsłonie

Po odsiedzeniu wyroku kolonię karną opuszcza Paweł Saulak, mężczyzna, którego wiele wpływowych osób zamierza wykorzystać jako kartę przetargową w wyścigu o fotel prezydenta.

Anastazja Kamieńska ma zapewnić niedawnemu więźniowi ochronę w drodze do Moskwy. Niedługo potem kobieta rozpoczyna śledztwo w sprawie serii zagadkowych zabójstw. Wkrótce okazuje się, że kolejne ofiary są sprawcami wielu okrutnych mordów popełnionych na samotnych starszych ludziach, a także młodych dziewczętach i dzieciach.

Kim jest tajemniczy kat, który karze przestępców?

Recenzje blogerów
Dlaczego jeden wysoko postawiony generał, prosi drugiego wysoko postawionego generała, o zorganizowanie bezpiecznego powrotu do Moskwy, zwalnianemu właśnie z obozu pracy przestępcy?

Kim jest ten człowiek? Dlaczego wielu ludziom miałoby zależeć na jego schwytaniu bądź śmierci? Co wie, albo co potrafi? I jak go ochronić?

Niezwykłe zlecenie otrzymuje major Anastazja Kamieńska. I mimo wielu przeszkód, wykonuje je znakomicie.

Potem wraca do swojej codziennej pracy. Bo trup ściele się gęsto.

Nagle dziwnym trafem popełniają samobójstwa, padają ofiarami wypadków lub zabójstw osoby z politycznego świecznika. Niby wszystkie sprawy są proste i jasne, tłumy świadków, przyznający się natychmiast sprawcy. Nic tu nie wymaga nawet chwili kryminalnego śledztwa, ale Nastii coś w nich nie pasuje.

Następnie ofiarami tajemniczych morderstw w rozmaitych okręgach całej Rosji padają nieuchwytni dotychczas sprawcy brutalnych, seryjnych zabójstw dzieci bądź staruszków.

Cóż za niespotykany nawał niemożliwych do ogarnięcia spraw. Nastia kopie w aktach, węszy, pyta, myśli, kombinuje, układa tabele i wykresy, analizuje…

I mimo, że część tajemnic czytelnikowi wyjaśnia się szybciej niż sprytnej major, to węzeł całości do końca stanowi zagadkę.

Aleksandra Marinina mistrzowsko powiązała wydawałoby się niemożliwe sprawy. Zamysł i metody morderstw z jednej strony wydające się niewiarygodne, są tak uprawdopodobnione w każdym miejscu, że czuć rękę znakomitej „kryminalistki”!

Niesłychanie podobały mi się opisy metod pracy Aśki. Zarówno tej analitycznej, polegającej na grzebaniu w aktach, tworzeniu tabel i wiązaniu wątków różnych spraw, jak i operacyjnej, przy ochronie transportowanego Pawła. Major Kamieńska jest po prostu bardzo fajną, mądrą i zarazem sympatyczną babką.

Kolorytu nadaje minimalny dodatek tła obyczajowego, ten kochany mąż, Aleksander, porządny przełożony, fajni, różnorodni współpracownicy, oraz oczywiście Moskwa, jej metro, ulice, charakterystyczne miejsca.

Bardzo dobry kryminał, z ciekawą, niejednoznaczną i wielowarstwową zagadką. Polecam!

A ja muszę odświeżyć stare sprawy Nastii!

Ocena: 5/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć