ebook Dogonić miłość
3.84 / 5.00 (liczba ocen: 45)

Dogonić miłość
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 20.24
Audiobook - najniższa cena: 24.43
23.81 złpremium: 14.29 zł Lub 14.29 zł
27.90 złpremium: 16.74 zł Lub 16.74 zł
27.90 zł
27.90 zł Lub 25.11 zł
27.90 zł Lub 25.11 zł
20.00 zł
20.24 zł
21.25 zł
22.62 zł
23.44 zł
23.72 zł
25.50 zł
27.90 zł
27.90 zł
Inne proponowane

Agata z małymi przeszkodami realizuje kolejne punkty planu. Chce przecież być jak Bridget Jones. Nie udało się jej schudnąć, nie znalazła jeszcze mężczyzny swojego życia, ale spodziewa się dziecka. Ciąża skomplikuje, ale i rozwiąże wiele spraw. Ktoś zniknie z życia kobiety, ktoś nowy się pojawi. Zacznie za nią podążać tajemniczy mężczyzna o posturze niedźwiedzia grizli. A Pola jak zwykle weźmie sprawy w swoje ręce. Dopuści się aktu wandalizmu, wynajmie mieszkanie i zacznie żyć wreszcie na własny rachunek…

Jak potoczą się losy dwóch zwariowanych sióstr Żółtaszek? Czy dogonią miłość i znajdą szczęście, na które postawiły aż trzy złote?

Dogonić miłość od Anna Sakowicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Muszę przyznać, że potrzebowałam takiego przerywnika w niekończącej się fali kryminałów i thrillerów, jaka od dłuższego czasu przechodzi przez mój umysł. Najnowsza książka Anny Sakowicz dostarczyła mi dużo dobrej rozrywki i humoru, a jednocześnie pozwoliła oderwać się troszkę od rzeczywistości.

Jest to drugi tom serii o Agacie Żółtaszek, jednak nie martwcie się, jeśli nie czytaliście pierwszego - jego nieznajomość zupełnie nie stoi na przeszkodzie czytaniu Dogonić miłość. Autorka bardzo sprawnie opisuje rzeczywistość, w jakiej znajduje się główna bohaterka, subtelnie wyjaśnia czytelnikowi jej położenie i streszcza mu to, co wydarzyło się w pierwszym tomie. Od razu można zorientować się co i jak. Za to duży plus dla autorki, bo niestety znam takie przypadki, gdzie nawet, gdy czytało się pierwszy tom, autor w ogóle nie pomaga czytelnikowi w kolejnej części przypomnieć sobie, co działo się wcześniej.

Wracając jednak do naszej Agaty - nie tylko ona gra tutaj ona główne skrzypce. Na pierwszy plan wysuwa się także jej młodsza siostra Pola - trzydziestolatka na wózku inwalidzkim. Siostry Żółtaszek próbują stawić czoła otaczającemu je światu. Agata musi poradzić sobie z trzema mężczyznami, którzy uderzają do niej w konkury, a na dodatek okazuje się, że z jednym z nich jest w ciąży (i nie, o nie jest spoiler, tę informację można znaleźć na okładce), natomiast Pola postanawia wyrwać się z opiekuńczych ramion matki (bo ojciec już dawno przestał wątpić, że córka sobie poradzi) i usamodzielnić się, co w jej przypadku oznacza kupno mieszkania i wyprowadzkę. Obie dziewczyny pracują i mają się pod tym kątem nieźle, ale za to w sferze miłosnej życie rzuca im kłody pod nogi. No i wózek oczywiście.

Autorka ma dar bardzo lekkiego opowiadania o rzeczach ciężkich. Sprawnie ukazuje nam nie tylko dylematy dojrzałej kobiety, będącej w swojej pierwszej ciąży, ale także jej niepełnosprawnej siostry. Nie dość, że robi to w sposób bardzo przystępny, to jeszcze z dużym poczuciem humoru, który mi niezwykle przypadł do gustu. Obie bohaterki cechują się niezwykłą pogodą ducha, jest mi ona, jak i humorystyczne podejście do życia, niezmiernie bliska - czasem inaczej się po prostu nie da. Ta książka jest niezwykle życiowa pod tym kątem.

Bardzo polubiłam nasze bohaterki. Jeśli chodzi o akcję, wydarzenia - nie jest to sensacja ani kryminał, by miała pędzić na łeb na szyję. Ot, życie, ukazane bardzo prawdziwie i tak, jak ono wygląda.

Ja jestem bardzo zadowolona z lektury tej książki i jestem pewna, że sięgnę w przyszłości po kolejne książki autorki. Mam nadzieję, że nic nie stracą na swoim uroku i humorze.

Ocena: 4+/6
©Zakątek czytelniczy
Przy tej serii książek nie miałam żadnego problemu, żeby sobie przypomnieć co się działo w tomie pierwszym.

Plan Agaty to nic innego jak trzy punkty do zrealizowania w trzy lata: schudnięcie, znalezienie męża i urodzenie dziecka. Czy jest to w ogóle możliwe do zrobienia?

W drugim, a zarazem ostatnim tomie poznajemy dalsze losy Agaty, która jest w ciąży, więc jeden punkt planu jest prawie odhaczony. Niestety nie do końca wyszło tak jak chciała, bo męża nie ma, choć wciąż kręcą się różni mężczyźni koło niej, a jeden nawet ją zaczyna śledzić, przez co Agata zaczyna się bać. Kobieta nie planuje, ale dorobi się rasowego pieska, który będzie lubił wszędzie...sikać.

Pola, niepełnosprawna siostra Agaty, w tej części przeszła samą siebie. Kobieta wejdzie w konflikt z prawem, a nawet zdecyduje się rozpocząć samodzielne życie bez rodziców.

Otworzyła maskę, by mieć dostęp do akumulatora. Odsunęła się dwa metry od samochodu, by nie przeszkadzać taksówkarzowi. Przypinał właśnie klemy. Nachylił się nad wnętrzem maszyny, a wzrok Poli znalazł się na wysokości jego wypiętych pośladków. Zaklęła pod nosem. Własnie tuż niedaleko niej pojawił się w całej okazałości rów mariański ograniczony z dwu stron tłustymi półdupkami wylewającymi się ze spodni. Poczuła się jak zahipnotyzowana tym widokiem, choć budził odrazę.

Siostry popadają w rożne tarapaty, ale zawsze mogą na siebie liczyć w każdej sytuacji.

Nie będę Wam nic spojlerować, bo zwykle drugi tom ma to do siebie, że czytają go osoby które znają początek historii i wiedzą czy chcę poznać jej dalszą część. Ja ze swojej strony mogę was tylko do tego zachęcić.

Nie ukrywam, że do tej pory książki pani Sakowicz kojarzyły mi się z literaturą obyczajową, ale taką bardziej na poważnie. A przy tej książce potrafiłam zaśmiać się wiele razy i to w głos. Jest to seria takiej literatury, która powoduje, że książki nie chce się odłożyć, zanim nie skończymy czytać. Mimo lekkości języka, autorka podjęła się trudnego tematu jakim jest życie kobiety niepełnosprawnej, jakie ma problemy na co dzień, jakie ma marzenia. A czy taka osoba może myśleć o seksie, a nawet go uprawiać? Czy jest to w ogóle możliwe?

Bardzo mi się podobała cała ta seria, lekka, przyjemna, ciekawa i przede wszystkim niestandardowa w swoich tematach. Idealna literatura na odmóżdżenie po ciężkim dniu, albo na relaks na plaży.

Ocena: 5+/6
©Matka książkoholiczka
W pogoni za marzeniami

Plany bywają różne, jedne mają dokładnie wypunktowane kolejne kroki, inne są wyzwaniem rzuconym losowi. Bywają i takie, które dobrze wyglądają na papierze lub wspaniale brzmią gdy się o nich mówi, lecz już z ich realizacją bywa co najmniej nie najlepiej. Czasem jednak pomimo wszelkich przeszkód i kłód rzucanych pod nogi, nawet najbardziej zwariowany plan daje się wcielić w życie … chociaż jego efekty są więcej niż zaskakujące.

Łatwo nie miało być, ale też nie aż tak pod górkę! Agata chciała jedynie krok po kroku spełnić swoje marzenia czyli schudnąć, znaleźć w końcu tego jednego jedynego i urodzić dziecko. To wszystko przed czterdziestymi urodzinami, do których nie pozostało aż tak wiele czasu. Dodatkowo założyła się z siostrą, takie siostrzane wsparcio-wyzwanie miało być dopingujące. Oczywiście w przypadku Agaty Żółtaszek nic nie jest aż tak proste, nietuzinkowa dziennikarka i blogerka w jednym, zawsze jakoś tak przypadkiem wpada w kłopoty, zresztą siostrzyczka Pola także wykazuje talent co do inicjowania tarapatów. Tym razem sprawa jest więcej niż poważna, ponieważ plan tak jakby trochę stanął na głowie czyli waga doskonała nie jest, księcia odpowiedniego brak, chociaż kandydatów kilka pojawiło się na horyzoncie, ale za to potomek w drodze … Niby wesoło nie jest, lecz nowy Żółtaszek, mimo, iż nie planowany to jak najbardziej jest oczekiwany, a przy okazji może uda się jakoś posklejać genialny plan jego Mamy? Pola również wprowadza rewolucyjne zmiany w swoim życiu, nie bez pewnych perturbacji, w końcu nazwisko i siostrzana więź do czegoś zobowiązują, czyż nie? Nawet jeśli przy okazji wizja więziennych krat stanie przed oczyma i prawie stan przedzawałowy wywoła się u własnej rodzicielki. Jednak po każdej burzy, nawet takiej z księciem przypominającym przysłowiową żabę, ewentualnym prześladowcą, szalejącą wagą i hormonami, zaczyna świecić słońce, w świetle którego wiele detali nabiera całkiem nowych barw. Plan planem, a rzeczywistość niekiedy przynosi rozwiązania, jakich by nikt wymyślił.

Dogonić miłość ma w sobie elementy doskonałej komedii i historii obyczajowej, przeplatającej się i uzupełniającej się w odpowiednich momentach. Anna Sakowicz utrzymała pozorną lekkość książki, za jaką kryje się realnie oddany świat, z humorystycznymi zdarzeniami, ale i trudniejszymi sytuacjami. Wątki z pierwszej części mają swoją kontynuację, co nie oznacza wcale, że da się przewidzieć jak potoczą się losy głównych bohaterek. Przed nimi niejedno zawirowanie, tak w uczuciowych aspektach, jak i towarzyskich, a to jeszcze nie wszystko. Autorka porusza również tematy cięższego gatunku – egzystencję ludzi niepełnosprawnych oraz problemy jakie są ich codziennością. Nie jest to jedynie detal w całej opowieści, wprost przeciwnie wątek ten został oddany z wnikliwością i bez upiększeń, lecz także umiejętnie pokazujący różnorodne jego aspekty. W Dogonić miłość jest czas na śmiech i czas na refleksje, jedno oraz drugie zapewniają bohaterki i towarzyszący im panowie. Anna Sakowicz podeszła z humorem do różnorodnych rozterek pokolenia trzydziestolatków i czterdziestolatków, ukazując ich od strony, o jakiej zbyt często sami zapominają. Nie oznacza to, że historia sióstr Żółtaszek nie będzie interesująca dla młodszych i starszych czytelników, wprost przeciwnie, lektura tej historii odpowiednia jest dla wszystkich tych, którzy lubią dobry humor, ale i celne obserwacje rzeczywistości.

Ocena: 6/6
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć