ebook Płonąca namiętność
4.41 / 5.00 (liczba ocen: 5131) Ilość stron (szacowana): 352

Płonąca namiętność
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 19.95
19.95 zł Lub 17.96 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
19.95 zł
19.95 zł
36.00 zł
39.90 zł
Inne proponowane

Płonąca namiętność autorstwa K. Bromberg jest drugim tomem trylogii Życiowi bohaterowie, rozpoczynającej się od wysoko ocenianej i bardzo poczytnej historii zatytułowanej W kajdankach miłości.

Fabuła:

Grady jest drugim z braci Malone. Jest przystojnym i charyzmatycznym strażakiem, który prócz blizn na ciele, ma je jeszcze na swoim sercu. Skrywa gorzką tajemnicę, która kładzie się cieniem na jego życiu i osobistym wizerunku, czyniąc go nieszczęśliwym.

Dylan McCoy jako nieprzeciętna autorka tekstów piosenek, zna życie od podszewki. Ono wcale jej nie rozpieszcza a nieprzychylny los ustawia na jej drodze osoby, które ciągle nadużywają jej zaufania. Dylan czuje się rozczarowana swoim mężczyzną, wytwórnią, która zmusza ją do pracy z nim. Nawet jej własna agentka okazuje się jej nie rozumieć i nakazuje dla zachowania wizerunku udawać kogoś, kim wcale nie jest. Dylan postanawia na jakiś czas zrobić sobie przerwę, zakończyć związki z facetami i wyjeżdża do Sunnyville. Sądzi, ze wyjazd ten przyniesie jej umęczonej duszy i sercu ukojenie i spokój. Jednak na miejscu poznaje swojego współlokatora – Gradyego Malone. Dylan wbrew swoim założeniom zakochuje się w Gradym a on stwierdza, że kobieta ta staje się światełkiem w tunelu, w jego nieszczęśliwym życiu.  W życiu obojga rozpoczyna się gorący okres, muszą oboje uważać na pożary, które mogą jeszcze bardziej poparzyć dwie poranione dusze.

Płonąca namiętność to istny wulkan emocji, w trakcie jej lektury nie ma czasu na nudę i chwile wytchnienia. Im więcej przeczytanych stron, tym jest bardziej gorąco.

Płonąca namiętność od K. Bromberg możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2020. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Wszyscy mamy jakieś blizny. Niektóre są widoczne. Inne nie. Ale zawsze są dowodem na to, że jesteśmy silniejsi niż to, co próbowało nas zranić.
Tym razem autorka postanowiła przybliżyć postać Grady'ego. Mężczyzna jest strażakiem, jednak skrywa w sobie pewną tajemnicę, która niszczy go każdego dnia coraz bardziej. Na swoim ciele nosi blizny, które opowiadają o tym, co go spotkało. Wydawać by się mogło, że jego puste i zimne serce nie jest w stanie nikogo pokochać. Do czasu, kiedy w jego życiu pojawia się pewna kobieta...
Dylan to utalentowana autorka tekstów piosenek, która uciekła z wielkiego miasta ze złamanym serce. Jej chłopak okazał się prawdziwym dupkiem, który nie ma ani krzty uczuć. Niestety, nadal wiąże ich umowa z wytwórni. Dylan musi więc zacisnąć zęby i dalej współpracować z tym okropnym człowiekiem. Kobieta postanawia dać sobie na razie spokój z facetami. Trzyma się tego postanowienia do czasu, gdy poznaje swojego nowego współlokatora, którym jest Grady Malone.

Po poprzedniej części, która przypadła mi do gustu, choć bardziej skupiła się na bardzo ważnym wątku, przyszedł czas na tom drugi. Wiele czytelniczek go chwaliło, twierdząc, że jest o wiele lepszy. Czy tak było w rzeczywistości? Ja przekonałam się na własnej skórze.

Główna bohaterka, Dylan, jest bardzo sympatyczna i zabawna. Mogłam się z nią utożsamić, ponieważ ma podobne cechy charakteru, podobne podejście do życia, a także kompleksy, jak ja. Doskonale rozumiałam jej wątpliwości co do wyglądu oraz zaniżoną samoocenę, ponieważ mam dokładnie tak samo.

Grady to główny bohater powieści i najmłodszy z braci Malone. Jest strażakiem, więc z automatu naraża swoje życie, by ratować innych. Wyróżnia go jego odwaga, a także bezpośredniość w przyznawaniu się do błędu. Przyznaję, że poruszył mnie wątek, gdzie opowiedział o swojej traumie związanej z pracą, jaką wykonuje oraz o swoich bliznach. Zarówno o tych na plecach, jak i tych w środku.

Choć historia idzie podobnym schematem, co w pierwszym tomie, to ta książka bardzo przypadła mi do gustu. Prawdą okazały się więc te wszystkie głosy mówiące, iż tom drugi jest o wiele lepszy i ciekawszy. Mogę podpisać się pod tymi słowami rękami i nogami.

K. Bromberg przedstawiła tu wątek traumy, a także całe ryzyko, jakie wiąże się z pracą w straży pożarnej. Dowodzi to tylko temu, że jej bohaterowie są ludzcy, bez wyidealizowanych charakterów oraz przeżyć. Tu właściwie nie było miejsca na idealne życie, ponieważ z każdej strony na bohaterów czyhały różne zagrożenia: pod postacią byłego chłopaka oraz zwykłego strachu.

Jestem zachwycona tą powieścią. Utwierdziłam się w przekonaniu, że autorka potrafi pisać i tworzyć takich bohaterów, w których podobieństwa do samych siebie odnajdą czytelnicy. Według mnie jest to udowodnienie tego, że autor pisze o prawdziwych ludziach - dla ludzi.

Jeżeli po pierwszej części mieliście wątpliwości, to ja je rozwiewam. Dajcie tej trylogii szansę i sięgnijcie po kolejny tom. Myślę, że Grady i Dylan skutecznie Was oczarują.

Ocena: 5+/6
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć