ebook Mindhunter - audiobook
4.06 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 422)

Mindhunter - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 18.90
Audiobook - najniższa cena: 20.03
wciąż za drogo?
20.03 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wejść w umysł myśliwego. To moja rola. Kiedy patrzę na tłum ludzi w galerii handlowej, wypatruję ofiary. Próbuję rozpoznać, kogo będzie najłatwiej schwytać. Muszę poczuć dreszczyk emocji, który odczuwa polująca bestia. Tylko tak będę mógł ją złapać. MINDHUNTER Mroczna książka Johna Douglasa – jednego z najwybitniejszych profilerów w dziejach FBI. Douglas badał miejsca zbrodni dokonywanych przez najgroźniejszych psychopatów, próbował przewidzieć kolejne ruchy seryjnych morderców i stawał z nimi oko w oko. Stał się pierwowzorem postaci agenta Jacka Crawforda z filmów o Hannibalu Lecterze. Teraz dzieli się opowieściami o swoich najsłynniejszych śledztwach i ryzykownych próbach wniknięcia w najmroczniejsze zakamarki umysłów psychopatów. Żeby złapać seryjnego mordercę, musisz spojrzeć na świat jego oczami. Musisz zacząć myśleć jak bestia.

Mindhunter - audiobook od John E. Douglas, Mark Olshaker możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Literatura faktu i reportaż to ostatnio jedne z moich ulubionych gatunków literackich. Czyżby owładnął mną głód wiedzy? Szkoła dawno już za mną, więc teraz chłonę nowinki i wypełniam braki posiłkując się literaturą. I uważam, że to jest pięknie wartościowe, bo czytam i słucham zaspokajając potrzebę obcowania z książką równocześnie dokształcając się.

Na okładce obrazek jak z testu Rorschacha zwiastuje ciekawą lekturę. Również tytuł książki mówi wiele. Jeśli te dwie informacje zepniemy nazwiskami autorów, to otrzymujemy rzetelną, naszpikowaną faktami literaturę.

John E. Douglas, jest jednym z najwybitniejszych profilerów w dziejach FBI. Związany z Akademią FBI w Quantico w Wirginii, gdzie pracował w Jednostce Nauk Behawioralnych (Behavioral Science Unit), przemianowanej później na Jednostkę Wsparcia Dochodzeń (Investigative Support Unit), nad nowymi metodami analizy kryminalistycznej (psychologia stosowana).
Jeździł po stanach, gdzie prowadził wykłady o tworzeniu profili psychologicznych przestępców.

Wspólnie z Royem Hazelwoodem (agent federalny) i Ann Burgess (psycholog) pracowali nad projektem badań (rozmowy z osadzonymi seryjnymi mordercami), które pomogą zrozumieć zachowania przestępców. Dało to początek analizie kryminalistyczno-dochodzeniowej.

Stał się pierwowzorem postaci agenta Jacka Crawforda z filmów o Hannibalu Lecterze.


Czy może być ktoś bardziej predestynowany, żeby ciekawie, a przede wszystkim wiernie i prawdziwie opowiedzieć o pracy profilera?

Mindhuntera wysłuchałam w formie audiobooka w interpretacji Adama Baumana. Pochłonął mnie na kilkanaście pasjonujących godzin. John E. Douglas mówi o początkach swojej kariery (o drodze wcale nie takiej oczywistej i jasno wytyczonej), jak stał się specjalistą w swojej dziedzinie. Przede wszystkim jednak podzielił się z czytelnikiem niezliczoną ilością kryminalnych przypadków i spraw, nad którymi pracował. Niejednokrotnie podczas lektury można się wzdrygnąć i przerazić, ale nie może być inaczej skoro wnikamy do umysłu największych zwyrodnialców.

John E. Douglas otwiera przed nami drzwi do mrocznego świata. Dobrze, że możemy do niego wejść tylko poprzez literaturę. Efekt poznawczy jest bardzo ciekawy. Polecam, bo to było bardzo interesujące doświadczenie.

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć