Druga strona nocy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 4.42 / 5.00
liczba ocen: 60
Ilość stron (szacowana): 496
SMARTIDEAS#Google Analytics
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
27.90 złpremium: 16.74 zł
19.90 zł
22.32 zł
23.72 zł
26.51 zł
Pozostałe księgarnie
11.16 zł
22.07 zł
22.32 zł
23.36 zł
25.11 zł
27.90 zł
27.90 zł
Opis:

Trzecia cześć historii o zwykłych ludziach, którzy w parę minut stracili wszystko… Wywózka w nieznane – do świata, gdzie jedynie śmierci jest pod dostatkiem, a życie staje się walką o przetrwanie. Czy nieznani sobie Kresowiacy przetrwają na nieludzkiej ziemi, nie tracąc człowieczeństwa? Czy uda im się odzyskać utracone zaufanie i ocalić miłość, a przede wszystkim zapomnieć o koszmarze, jaki stał się ich udziałem?

Boleśnie doświadczeni, okaleczeni duchowo bohaterowie próbują odbudować własne życie. Desperacko szukają szczęścia i swojego miejsca na ziemi. Niektórzy nie wiedzą, że los jeszcze niejeden raz wystawi ich charaktery na ciężką próbę. Inni wciąż nie mogą poradzić sobie z uczuciem straty i osamotnienia. Spoglądają w przeszłość, jak gdyby ta miała dać im odpowiedź na nurtujące ich pytania o sens istnienia i granice ludzkiej wrażliwości. Czy uda im się odzyskać utracone zaufanie i ocalić miłość, a przede wszystkim zapomnieć o koszmarze, jaki stał się ich udziałem…?

Recenzje blogerów
Miejsce, gdzie nie ma naszych bliskich, gdzie musimy żyć z dala od tych, których kochamy, zawsze będzie ponure i smutne. Nawet jeśli jest tak piękne, jak to. Bez nich staje się jedynie obrazkiem na ścianie. Przez chwilę można popatrzeć, ale nie sposób spędzić życia, jedynie mu się przyglądając.

Życie takie już jest, że coś co ma swój początek musi mieć i swój koniec. Niestety z żalem i smutkiem muszę pożegnać bohaterów Zanim nadejdzie jutro...Kuba, Paweł, Gabriela, Błażej, Nina, Nela,a nawet wredna Apolonia ...

Fenomen książek Pani Joanny polega chyba na tym, że sięgając po jej kolejne książki wiemy, że to będzie prawdziwa uczta, bo chyba nikt jak ona nie potrafi wpleść historii w fikcję literacką, Każda powieść to w zasadzie gotowy scenariusz na film i co jeszcze mnie zadziwia to fakt, że sięgając po kolejne części pamięta się co było w poprzednich. To znak, że wpisują się na trwałe w pamięć i długo nie dają o sobie zapomnieć.

Akcja Drugiej strony nocy toczy się w latach 1942 - 1946. Nasi bohaterowi wędrują nie tylko po Europie, ale i po Czarnym Lądzie. Długa, kręta i wyboista jej ich droga do domu. Każdy z nich musi znaleźć nowe miejsce na ziemi, bo dom w którym mieszkali nie istnieje albo znajduje się poza granicami Polski. Każdy z nich przeszedł piekło na ziemi, obdarty z ludzkiej godności, opłakujący bliski, ale każdy z nich pragnął wyrwać się z łap wrogo i przede wszystkim każdy chciał żyć.

Nina Korcz, która opłakała i pochowała swoje dziecko i "pochowała" męża znalazła szczęście u boku przystojnego żołnierza spotkanego przypadkiem nad brzegiem morza. To właśnie dzięki Grzegorzowi podniosła się i z nadzieją spoglądała w nadchodzący dzień. Błażej po wielu perypetiach w końcu znalazł swoje miejsce nie tylko jako żołnierz, ale i u boku ukochanej kobiety. Apolonia, która grała mi na nerwach od pierwszej strony też poukładała sobie życie. Autorka chyba za jej paskudny charakter obdarzyła ją jakże cudnym nazwiskiem Fujarko. Moja ulubiona Nelka, dziecko działające na zasadzie, gdzie jej nie posiali tam jest też znalazła zastępczą mamę, która pokochała całym sercem. A co z Jakubem i Pawłem? Tego dowiecie się sięgając po Drugą stronę noce, ale zdradzę Wam, że Jakubowi ukochana Laura wbiła nóż w samo serce, a Paweł będzie się miotał między tym co zrobił, a tym co powinien.

Joanna Jax stworzyła kolejną powieść rzekę. Pokazała wędrówkę naszych bohaterów w poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. To przepięknie napisana powieść o miłości, która pozwala przetrwać najtrudniejsze momenty i która pozwala zmierzyć się codziennie z jutrem, bo dla miłości po prostu warto żyć i nie ważne gdzie rzuci nas los, ważne że u boku drugiej osoby, dla której chce rano się podnieść z łóżka.

Książkę czyta się z niekłamanym zainteresowaniem. Autorka rewelacyjnie oddała obraz życia zesłańców i ich niebywale trudną walkę o każdy dzień, bo zanim nadejdzie jutro może się wiele wydarzyć. Pięknie wplotła losy naszych bohaterów w trudną historię. Joanna Jax pisze fenomenalnie, a na jej książki czeka się z niecierpliwością.

Polecam trylogię nie tylko miłośnikom powieści obyczajowych, ale i historycznych, To książka, która nie pozwoli długo o sobie zapomnieć i na długo zapadnie w pamięci. I pamiętajcie nie jest ważne gdzie żyjemy, a z kim żyjemy co na kartach swojej powieści w cudowny sposób pokazuje autorka.

Ocena: 6/6
©Biblioteczka u Rudej
Trzecia odsłona wojennych ścieżek

Druga strona nocy to trzeci tom niezwykłej sagi pod tytułem Zanim nadejdzie jutro. Joanna Jax po raz kolejny zaprasza nas do poznania historii, którą opiera na tle historycznych wydarzeń. I robi to nader wyjątkowo, wprowadzając nas w uczucie realności poznawanych wydarzeń. Talent, jaki Autorka posiada, powoduje, że wczuwamy się w tę historię, tak jakbyśmy słuchali opowieści osoby, która jej doświadczyła. Autentyczność, jaka wylewa się z kart tej powieści porusza. Dzięki temu mamy możliwość docenić obecne czasy, w których żyjemy. Czasy wolne od wojny, od wysiedlenia, a także od poczucia ograbienia nas z własnej godności. Bo cóż innego mogą czuć bohaterowie tej powieści. Wojna niesie ze sobą ogromne żniwa. I niech ta książka będzie dla nas lekcją historii, z której nauka uchroni nas przed podobnymi historiami. Jakże ogromne znaczenie mają powieści, których fabuła oparta jest na czarnej karcie historii. Warto po nie sięgać, ku przestrodze, tak byśmy nie dopuścili do podobnych wydarzeń w przyszłości. Pytanie, czy zdołamy wyciągnąć wnioski? Jedno jest pewne ta książka, skłoni nas do refleksji. W trzeciej finałowej części sagi poznajemy kontynuację losów Błażeja, Niny, Jakuba, Apolonii, Neli, Gabrieli i Klary.

Wojenna zawierucha rozproszyła ich plany i marzenia, które teraz na nowo starają się odbudować, złożyć w jedną całość. Jakie decyzje podejmą? Czy postawią wszystko na jedną kartę i zmienią wszystko o sto osiemdziesiąt stopni? Czy może jednak doświadczenia wojenne spowodują, iż zatracą pragnienie zmian? Warto sięgnąć po tę książkę, by samemu przekonać się, jak potoczyło się ich życie. Bolesne doświadczenia odcisnęły piętno na życiorysach bohaterów. Ciekaw jestem również, jak my postąpilibyśmy na ich miejscu? Jakie decyzje podjęlibyśmy? Czy starczyłoby nam sił? Czy bohaterowie sagi potrafią wykrzesać w sobie na tyle sił, aby poradzić sobie z uczuciem straty? Czy wojna wyzułaby w nich chęci walki o lepsze jutro? Myślę, że w tej książce znajdziemy odpowiedzi na te wszystkie pytania. A to, co najważniejsze, powieść ta może uświadomić nam, że warto docenić czasy, w których żyjemy, lecz również może być motorem do działań w trudnych momentach naszego życia. Joanna Jax stworzyła piękną historię, którą wspaniale rozpisała na trzy tomy. Natomiast Druga strona nocy to idealne zwieńczenie historii, która porywa nasze emocje. Warto dać porwać się tej powieści, która zapewni nam niezapomniane i wyjątkowe chwile z książką, która na zawsze zapisze się w naszej pamięci. Miłośnicy powieści historycznych powinni posiadać w swej biblioteczce tę serię. I to na miejscu honorowym. Za egzemplarz Druga strona nocy dziękuję Wydawnictwu Videograf oraz Pani Joannie Jax, która wzbogaciła tę powieść dedykacją wraz z autografem.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć