ebook Saga Sigrun
3.59 / 5.00 (liczba ocen: 2239) Ilość stron (szacowana): 406

Saga Sigrun
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

Wydawca:  Self-publishing
Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich 3 miesiącach
E-book - najniższa cena: 12.41
Audiobook - najniższa cena: 19.46
15.81 złpremium: 10.20 zł Lub 10.20 zł
-27% 12.41 zł Lub 11.17 zł
13.09 zł Lub 11.78 zł
17.00 zł
13.08 zł
14.98 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Saga Sigrun to pierwsza część cyklu "Północna Droga"

Mamy w tej książce wszystko, co pozwala zupełnie zatopić się w napisanej z epickim rozmachem opowieści o życiu wikingów i na czas lektury stać się jednym z nich. Ogromna erudycja i wyobraźnia Autorki sprawia, że uczestniczymy w świecie absolutnie przekonującym - zmysłowym i detalicznym. To hipnotyczna uczta czytelnicza.

Olga Tokarczuk, autorka Domu dziennego, domu nocnego i Biegunów

Saga Sigrun to tętniąca energią życia wytrawna i porywająca narracja, wysmakowany wizerunek psychologiczny postaci, niezwykła uroda detalu. Opisowość jednak nie nuży, wręcz odwrotnie - wciąga wyobraźnię czytelnika, włada jego czasem i nie pozwala zapomnieć o sobie. To książka, która rozrasta się w czytelniku jak drzewo. Nie jest typową sagą z aurą sentymentalizmu w tle, ucieka od banału, stroni od uproszczeń nie tylko fabularnych, ale i filozoficznych.
W Sadze kobiety przepowiadają przyszłość, wędrują po wróżbę, prorokują, ale i mylą znaki, nie czytają ich, by po czasie dojrzeć do ukrytej wiedzy, zamkniętej w świecie Natury. Wypełnione czekaniem, tęsknotą, nieukojoną namiętnością, wypatrujące tych, których kochają. Zdane czasem tylko na swoją intuicję i siłę wewnętrzną. Rozumiejące świat mężczyzn, pokornie oddające synów wojnie. Wypełnione codzienną pracą, którą stwarzają świat: utkany haftem w złote smoki, pachnący miodem, lekarstwem ziół przyniesionych z lasu, złotem zboża w tajemnym spichlerzu. To matki oddychające ciepłem śpiących dzieci, żony silniejsze od wojów, gdy nastaje czas wojennego czekania. To kochanki otwierające tajemnicę swojego ciała ciału ukochanego mężczyzny - bezwstydne, szalone, dziko, namiętnie wczepione w mokrą skórę mężczyzny, z którym dzielą życie, gorącym oddechem znaczące swoją miłość na nagich plecach ukochanego. Dumne, harde, nieprzejednane, gdy ktoś lub coś zagraża bezpieczeństwu i przyszłości ich dzieci. Mają swoje mroczne tajemnice znane tylko ich myślom, znają wartość wierności, ale i moc zdrady, kłamstwa i nie-prawdy.

Magdalena Gauer, literaturoznawca

Saga Sigrun od Elżbieta Cherezińska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Sami najlepiej wiecie, że mieczem włada ramię, a ramieniem głowa.
Młodość pachnie i kwitnie, starość... na starość człowiek więdnie... jak te kwiaty, a jak jeszcze przyjdzie do starości choroba, to i psuje się niczym nadgniłe jabłuszko. Ale to jabłuszko kiedyś było jędrne i czerwone, a jeszcze wcześniej było jasnym kwiatem.
Pytaj tylko o to, co chcesz usłyszeć.
Miłości nie można zgromadzić na zapas.Nie można się nią przesycić.Nigdy nie jest jej za wiele.
Strach ściąga śmierć. Przywabia śmierć przypadkową, niezdecydowaną, taką, która sama nie wie, kogo zabrać. Pamiętaj o tym. Nigdy się nie bój.
Życie tka się tylko raz. Nic nie można powtórzyć.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  "Saga Sigrun" to - nie można zaprzeczyć - w istocie świetna książka. Wciąga nas w chłodny klimat północnych fiordów i ludu zamieszkującego tamte ziemie. Przedstawia twardych, wiecznie tęskniących za wojną drużynników, żony i matki spędzające co najmniej połowę każdego roku na oczekiwaniu. A w samym centrum jakże wartkiej fabuły znajduje się Sigrun - mały promyk słońca, wierna, kochająca...

  Osobiście muszę przyznać, że historia Sigrun w niektórych momentach mnie nudziła, wydawała mi się zbyt cukierkowa, czasem bez charakteru... Ostatnie strony czytałam trochę na siłę - czułam się jak po zjedzeniu zbyt dużej ilości czekolady...

  Generalnie książkę oceniam bardzo dobrze.

 • Awatar

  Bardzo dobra, napisana pięknym językiem powieść - dotyczy to właściwie całej sagi Północna Droga. Każda powieść pokazuje te same i następujące po sobie wydarzenia z różnych punktów widzenia, język każdego tomu oddaje osobowość bohatera. Oprócz postaci męskich są tutaj barwnie nakreślone silne postacie kobiece, i często to one właśnie tworzą i budują świat, mężczyźni są tylko wykonawcami ich zamysłów, choć wydaje się im, że to oni rządzą. Saga pokazuje Wikingów w momencie przełomu, gdy do ich świata na serio zaczyna wkraczać chrześcijaństwo i poszczególni wodzowie muszą sobie zadać pytanie, co dalej. Gorąco polecam całą serię.

 • Awatar

  Nie spodziewałam się, że bajkowa saga o zwyczajnym życiu Wikingów może być tak wciągająca! Książka napisana prostym, ładnym językiem. Bohaterowie barwni, soczyści. Cały czas mimo pozornego spokoju i banału snutej opowieści coś się w niej dzieje.

 • Awatar

  W średniowieczu, tam gdzie gdzie był brzeg morza, szczególnie Północnego i Bałtyckiego, strach wzbudzali żeglarze w smoczych łodziach - Wikingowie. Znane są opowieści o ich wyprawach, zdobyczach, bitwach i odwadze. Ale mało kto opowiada o tym, co robili w międzyczasie. Dokąd wracali po bitwie, kto ich pielęgnował, kto zarządzał majątkiem i kto chował ich potomków. Tę pustkę w rewelacyjny sposób wypełnia Elżbieta Cherezińska swoim cyklem "Północnej drogi", gdzie brodaci wojownicy z toporami schodzą na dalszy plan, a prym wiodą kobiety które ich rodzą, wychowują, ubierają, wspierają i czekają na ich powroty. Niesamowicie przekonujące opisy wręcz przenoszą czytelnika w tamte realia, tak jakby osobiście brał udział w życiu toczącym się we dworach i hallach. I razem z bohaterami czekał na wieści, powroty z wypraw łupieżczych, handlowych lub politycznych i szykował ekwipunek potrzebny przy nowych podbojach. A odrobina magii i te kilka rzuconych uroków dodaje tylko smaczku i jeszcze bardziej uwiarygadnia opowieść. Absolutnie polecam!

Warto zerknąć