Dzieło przypadku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.75 / 5.00
liczba ocen: 7
cena: 25.42
SMARTIDEAS#Google Analytics
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
33.90 złpremium: 20.34 zł
25.42 zł
26.44 zł
28.82 zł
33.90 zł
Pozostałe księgarnie
26.81 zł
27.12 zł
28.40 zł
28.46 zł
28.82 zł
30.51 zł
31.00 zł
33.90 zł
33.90 zł
Opis:

Gdyby przyznawano Nagrodę Nobla w dziedzinie snucia opowieści, Jeffrey Archer zostałby jej laureatem. - „Daily Telegraph”

Oto piętnaście emocjonujących i niesamowitych opowiadań – formy, której Archer jest prawdziwym mistrzem! Wśród ich bohaterów cała galeria postaci: nieco zgorzkniały, młody detektyw z Neapolu, który przybywa do włoskiego miasteczka położonego na wzgórzu, by rozwiązać zagadkę morderstwa; zarozumiały uczeń, który odkrywszy źródło zamożności ojca, całkowicie zmienia swoje życie; kobieta, która ośmiela się rzucić wyzwanie mężczyznom na jednym z elitarnych amerykańskich uniwersytetów; sprytne małżeństwo, które na emeryturze odkryło znakomity sposób na dostatnie życie; i wielu innych. Ich błyskotliwie opowiedziane historie wprawiają w dobry humor, przestraszają, pobudzają do refleksji, są esencją gawędziarskiego talentu autora.

Czytałem tę książkę w podróży i w pewnym momencie zorientowałem się, że wymykam się z własnych spotkań autorskich, żeby czym prędzej do niej wrócić... Muszę przyznać, że pochłonęła mnie bez reszty. To była nadzwyczaj przyjemna lektura. - Anthony Horowitz, „Daily Telegraph” (autor książek: Dom Jedwabny, Moriarty, Cyngiel śmierci, Morderstwa w Somerset, Pogrzeb na zamówienie– wszystkie wydane przez REBIS)

Wysublimowane, dowcipne i zarazem zabawne! - „The Times”

Jeffrey Archer zawsze czuł się doskonale jako autor opowiadań. Historie składające się na ten zbiór przenoszą czytelników w urokliwy świat zaskakujących wydarzeń. -„The Scotsman”

Wyborne... Historie trzymające w napięciu od pierwszej do ostatniej linijki, świetnie opowiedziane. - „Daily Express

Wszystkie opowiadania są napisane z uwagą skoncentrowaną na czasie i miejscu akcji, także na kunsztownym prowadzeniu dialogu. Kolejny raz przypominają, że Archer ma talent do tworzenia zarówno krótkich, jak i długich form literackich. - „Booklist”

Sztuka opowiadania historii to wspaniały i niezwykły dar... Nie sposób się jej nauczyć; albo się ten dar ma, albo nie. A Jeffrey Archer z pewnością go ma. - Erica Wagner, redaktor literacka „The Times”

Pierwszorzędna lektura. Do przeczytania jednym tchem. Jeffrey ma dar pisania wyjątkowo zajmujących opowieści. - Jerry Hayes, „Spectator”

Ekscytująca lektura. - „Mail on Sunday”

Autor jest geniuszem... śmiałe i pasjonujące pomysły zapewniają mu miejsce wśród najlepszych pisarzy. - „Evening Standard”

Narrator na miarę Aleksandra Dumas. -„Washington Post”

Recenzje blogerów
Najnowsza książka Jeffreya Archera zabiera czytelnika ponownie w świat krótkich opowiadań. Wiele z nich opartych jest na historiach prawdziwych (co dość częste u Archera) i muszę przyznać, że zazdroszczę mu zarówno umiejętności dostrzegania inspiracji w błahych zdawało by się sytuacjach, jak i przekuwania ich na tak fascynujące opowiadania.

Niekiedy są to opowieści nieco bardziej rozbudowane, czasem zaś historyjki bardzo krótkie – zbiór zaczyna się i kończy dwoma opowiadaniami mającymi zaledwie po sto słów. I nawet w tych miniaturkach potrafi Archer odbiorcę zaskoczyć niespodziewaną puentą.

Szczypta opowieści kryminalnych, nieco anegdot. Jednak myliłby się ktoś kto sądzi, że Dzieło przypadku będzie tylko dobrą rozrywką. Archer bowiem coraz częściej swój dar opowiadania wykorzystuje także quasi-publicystycznie starając się skłonić czytelnika do zastanowienia nad sprawami poważniejszej nieco wagi. Przy tym nie tracąc nic z atrakcyjności swoich tekstów.

Od publikacji pierwszej powieści Jeffreya Archera minęło 45 lat. W jego twórczości wiele się nie zmienia, a jednak nadal potrafi znaleźć drogę do serc czytelników będąc gawędziarzem niezrównanym i niezastąpionym.

Ocena: 4/6
©donos kulturalny
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć