Cari Mora
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.40 / 5.00
liczba ocen: 30
KURSGA#Google Analytics
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-20% 23.99 zł
25.49 zł
29.99 zł
29.99 zł
Pozostałe księgarnie
23.60 zł
25.49 zł
27.00 zł
29.99 zł
Opis:

Thomas Harris, twórca Hannibala Lectera, autor „Milczenia owiec” i „Czerwonego smoka”, wraca po 13 latach z nową książką. „Cari Mora” to wciągająca opowieść o złu, chciwości i mrocznej obsesji – Harris w najwyższej formie!

Przestępcy od lat próbują wytropić skarb ukryty pod posiadłością należącą niegdyś do Pablo Escobara w Miami Beach. W wyścigu po 25 milionów dolarów w złocie prowadzi targany chorymi namiętnościami Hans-Peter Schneider – człowiek, który zarabia na życie, realizując przerażające fantazje bogaczy.
Na drodze staje mu Cari Mora, piękna strażniczka rezydencji, która znalazła w Stanach schronienie przed przemocą panującą w jej kraju. Schneider wkrótce pozna zaskakujące umiejętności Cari i przekona się, jak silna jest jej wola walki.
Między męskim pragnieniem a kobiecym instynktem przetrwania czają się potwory. A żaden pisarz nie kreuje potworów tak sugestywnie jak Thomas Harris.

Recenzje blogerów
Nie sprawiajcie sobie nowej zakładki. Przy lekturze Cari Mora, w ogóle nie będzie Wam potrzebna. Nie da się jej po prostu odłożyć na nocny stolik, żeby wrócić do czytania następnego dnia. Thomas Harris, kolejny raz zawładnie każdym, kto sięgnie po jego mistrzowsko napisany thriller.

Jak u Harrisa – jest strasznie. Socjopaci, psychopaci i dewianci, śmiało paradują po scenie mrocznej opowieści o, z pozoru, prozaicznym wydobywaniu skarbu Pabla Escobara. Prozaicznie jednak, przestaje być jeszcze przed wbiciem w wypielęgnowany trawnik, pierwszego szpadla. Statystyka zgonów dramatycznie rośnie, a sposoby zejścia kolejnych ofiar robią się coraz bardziej wyszukane. Tytułowa bohaterka zupełnie nie stara się o uwagę Czytelnika. Jej gesty i słowa stanowią esencję powściągliwości, a mimo to jesteśmy zauroczeni aurą, którą dyskretnie wokół siebie rozsiewa. Subtelność wśród bezmiaru okrucieństwa. Przenikliwość wobec nieprzewidywalności zdarzeń. Prostota środków w obliczu złożoności zagrożenia. Cari Mora została obleczona we wszystkie te wyjątkowe cechy, żeby przeprowadzić Czytelnika, przez iście trudne chwile, dając jednocześnie cichą gwarancję tego, że uda nam się bezpiecznie dobrnąć do brzegu.

Dynamikę wydarzeń wspaniale wspiera sama formuła wydania książki. Duża, czytelna czcionka oraz podwójne przestrzenie między wierszami, pozwalają płynąć swobodnie przez tekst. Nie da się zmęczyć tym dreszczowcem. Do rzeczywistości wracamy dopiero po przeliterowaniu ostatniego zdania. Oddech i tętno zbliżają się wówczas do normalnego rytmu.

Autor między innymi Milczenia owiec, owszem, częstuje nas odciętymi kończynami, alternatywnymi sposobami kremacji czy perwersyjnym podejściem do urozmaicania życia seksualnego. Unika przy tym jednocześnie, wywoływania uczucia obrzydzenia i wykluczającego dalsze czytanie, dyskomfortu. Bierzemy Cari, za jej pokrytą bliznami rękę i z determinacją, pragniemy przejść z nią, aż po koniec tej pełnej grozy, historii.

Z Thomas’em Harris’em, warto sobie bez szwanku pobudzić krążenie.

Ocena: 6/6
©Wiedziennik
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć