ebook Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych
3.81 / 5.00 (liczba ocen: 380) Ilość stron (szacowana): 232

Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.93
Audiobook - najniższa cena: 35.02
wciąż za drogo?
31.12 zł Lub 28.01 zł
36.00 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
27.93 zł
31.12 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kiedy masz zły czas, zaczyna dopadać Cię zwątpienie i zbyt bardzo przejmujesz się tym, co wszyscy dookoła o Tobie myślą, jak najszybciej sięgnij po doskonały poradnik Christela Petitcollina, z którego nauczysz się Jak mniej myśleć?

Co oznacza, że człowiek jest nadwydajny? Nadwydajny, to taki, który stanowczo zbyt dużo myśli, w jego głowie wszystko mknie z prędkością Formuły I, tworząc nieogarniętą plątaninę. Czując się całkowicie nierozumiany przez otoczenie, nieustannie poszukuje swojego miejsca, w końcu stając się całkiem wyobcowany.

Jeśli odkrywasz u siebie którąś z wymienianych cech, to właśnie dla tego człowieka jak Ty, Christel Petitcollin stworzył ten poradnik. Poradnik, który w prosty i szybki sposób nauczy umiejętnie wykorzystywać i kontrolować procesy myślowe zachodzące w głowie. Po tej lekturze, w końcu będziesz mógł spuścić parę, która do tej pory nagromadziła się pod Twoja „kopułą”, a Twój mózg przestanie być Twoim wrogiem, on zacznie być Twoim sprzymierzeńcem. W pełni wykorzystasz tę moc wspomnianego bolidu Formuły I i ujrzysz wszystkie możliwości jakie kryją się w Twojej głowie.

Nie zwlekaj dłużej i stań się świadomym sterem i szefem swoich myśli, które od teraz znajdą się pod Twoją absolutną kontrolą i pozwolą zaznać życia, jakiego nie doświadczyłeś do tej pory.

Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych od Christel Petitcollin możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2023. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Pewność siebie wprawdzie gór nie spłaszcza, ale pozwala je zdobywać.
Lepiej urzeczywistniać marzenia, niż prześnić całe życie.
Nieważny jest rozmiar twego mózgu, lecz wielkość twojej duszy.
Lepiej być samemu niż w złym towarzystwie.
Tytuł wydawałoby się przekorny, lecz nie zaprzeczycie, że zwraca uwagę? Zwykle zachęca się nas, byśmy używali swojego mózgu szczególnie do myślenia. O co więc chodzi autorce?

Dużą podpowiedzią jest podtytuł — Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych. Autorka zwraca się do osób, którym natłok myśli utrudnia codzienne funkcjonowanie czy podejmowanie decyzji. Próbuje wyjaśnić mechanizm powstawania niekończących się analiz oraz proponuje praktyczne wskazówki jak irytującą cechę mózgu (tak, to wrodzone) przekuć w atut. Co ciekawe, Christel zawarła w książce rozdział skierowany do osób, które same nie są wysoko wrażliwe, ale spotykają się z takimi ludźmi — napisała skróconą instrukcję obsługi.

Wyjątkowo zacznę od negatywnych cech książki. Absolutnie nie zgadzam się z autorką, która stwierdziła, że psychologowie się nie znają i odrzucają istnienie wysoko wrażliwości, diagnozując inne schorzenia. Może to prowadzić do sytuacji, że osoba potrzebująca specjalistycznej pomocy zrezygnuje z niej po przeczytaniu takich słów. Szczególnie w przypadku chorób psychicznych, gdzie bardzo ważna jest relacja pacjenta z lekarzem — to proces, gdzie zdarzają się zmiany osoby prowadzącej leczenie. Tak samo jak w przypadku przypadłości fizycznej, szukamy specjalisty, który będzie dysponował najnowszą wiedzę i pomoże dojść do zdrowia. W końcu nie obrażamy się na całą służbę zdrowia przez dentystę, który nam źle załatał ząb, tylko szukamy kogoś, kto zna się na robocie. Mając w pamięci, że to tylko poradnik i nie biorąc sobie do serca krytycznej oceny psychologów można się skupić na pozytywach.

Książka jest skonstruowana w typowo poradnikowy sposób. Zaczynamy od wyjaśnienia definicji, zjawiska, jego źródeł. Następnie przechodzimy przez przykłady z życia pokazujące jak objawia się wysoka wrażliwość w codziennym życiu, kończąc praktycznymi wskazówkami. Sama odnalazłam się w niektórych fragmentach przypominając sobie jak zbytnia empatia i wrażliwość wpakowała mnie w sytuacje, które wiele mnie kosztowały. Wręcz wysyłam fragmenty książki moim najbliższym, udowadniając, że owszem jestem "przewrażliwiona", ale to całkiem normalna i wręcz przydatna cecha mojego mózgu! Wyłączywszy zatem uwagę o nieznających się na niczym psychologach , książka jest niezłym narzędziem do zrozumienia osób wysoko wrażliwych. Przetestowałam kilka rad i rzeczywiście w moim przypadku się sprawdziły, ale wątpię czy poszłoby tak łatwo bez wcześniejszej terapii.

Myślę, że koniec końców pozytywy przeważają nad wadami i sięgnę po kolejne książki z serii z leniwcem. Może kolejny tom uszczegółowi wiedzę, którą wyniosłam z Jak mniej myśleć i nie będzie w nim irytujących stwierdzeń?

Ocena: 4/6 czytaj więcej
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć