Co o mnie wiesz?
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.73 / 5.00
liczba ocen: 18041
SMARTIDEAS#Google Analytics
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
Pozostałe księgarnie
-16% 30.23 zł
Opis:

Leah z dnia na dzień traci wszystko – karierę, chłopaka, znajomych. Na szczęście może jeszcze liczyć na Emmy. Razem przeprowadzają się do małego miasteczka, gdzie Leah zaczyna wszystko od nowa. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się David Cobb, napastliwy adorator. Kiedy mężczyzna zostaje oskarżony o napaść na znalezioną w lesie w stanie krytycznym Bethany, Leah jest przerażona. Tymczasem Emmy nie wraca do domu. Leah zgłasza jej zaginięcie i dowiaduje się, że ktoś taki jak Emmy… nie istnieje.

Leah, Bethany i Emmy są do siebie łudząco podobne. Bethany walczy o życie w szpitalu. Emmy zaginęła i nie pozostał po niej ślad. Leah już nie wie, kim tak naprawdę jest.

 

Trzymający w napięciu thriller, któremu nie sposób się oprzeć. - „Publishers Weekly”

Musimy wiedzieć, kim ona jest. Jeśli w ogóle istnieje. - „New York Times Book Review”

 

CYTATY:
Lepiej być jak czysta kartka. Wtedy można być kimkolwiek. Albo nikim.
Recenzje blogerów
Leah po tym jak została zmuszona by odejść z pracy i wszystko zostawić, przeprowadza się do niewielkiego, ustronnego miasteczka. Tam zaczyna życie niemal od nowa. Podejmuje pracę w szkole i dzieli mieszkanie, ze swoją dawną współlokatorką Emmą. Pewnego dnia spokój Leah zostaje zburzony. David Cobb, który prześladował dziewczynę, zostaje oskarżony o napaść na Bethany – kobietę zdumiewająco podobną do Leah. Do tego jej współlokatorka znika bez śladu i to dosłownie. W mieszkaniu nie ma bowiem żadnych dokumentów na jej nazwisko. Nie ma nawet jednej fotografii. Wydaje się, że Emma zrobiła wszystko, by nikt niepowołany nie mógł jej namierzyć. O ile w ogóle Emma istnieje… Czy napaść na Bethany i zaginięcie Emmy może coś łączyć? Co do ukrycia ma Leah, o czym nie chce powiedzieć badającemu sprawę policjantowi? Jedno jest pewne, Leah zdecydowanie powinna uważać, kogo obdarza zaufaniem.

Co o mnie wiesz? to historia zagadkowa, intrygująca, z głęboką mroczną tajemnicą. Lektura tej książki trzyma w napięciu niemal od pierwszej aż po ostatnią stronę. Autorka niezwykle skutecznie wodzi swoich czytelników za nos. Podobał mi się również niezwykły i dość klaustrofobiczny klimat powieści – pełny tajemnic i podsycany lękiem głównej bohaterki.

Czytanie tej książki sprawiło mi sporo przyjemności i zdecydowanie zachęciło do poznania innych powieści tej autorki, bo do tej pory nie miałam okazji po nie sięgnąć. Co prawda zakończenie mnie zawiodło. Miałam wrażenie, że przez całą powieść autorka budowała napięcie, które mocno wyhamowało tuz przed finałem… Mimo to Co o mnie wiesz? to naprawdę dobry i intrygujący thriller. Idealny na deszczowe popołudnia, które nastały… Co o mnie wiesz? to zdecydowanie lektura warta Waszej uwagi. Polecam.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
W dniu dzisiejszym przychodzimy do Was z przedpremierową recenzją książki Megan Mirandy pod tytułem: Co o mnie wiesz? Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak mam możliwość przedstawić Wam moją opinię na temat tego thrillera, który swoją premierę będzie miał 17 kwietnia.

Główną bohaterką i zarazem narratorką jest Leah. Młoda dziennikarka z dania na dzień traci wszystko: pracę, chłopaka, przyjaciółkę. Jednak mimo pasma nieszczęść na swej drodze spotyka Emmy, koleżankę ze studiów. Dziewczyny postanawiają razem zamieszkać, jednak nie jak dotąd w Bostonie a w małym miasteczku. Każda z nich chce zacząć od nowa. Leah podejmuje pracę w miejscowej szkole, natomiast Emmy, jak na lekkoducha przystało, nie potrafi nigdzie dłużej zagrzać miejsca.

W okolicy pewnego dnia dochodzi do napadu na kobietę, która do złudzenia przypomina naszą bohaterkę. Do tego okazuje się, że Emmy od dłuższego czasu nie ma w domu. Leah podejrzewa, że coś złego mogło przydarzyć się również jej przyjaciółce. Czy Emmy żyje, czy nie? Czy wszystko co dzieje się wokół Leah to zbiegi okoliczności czy gra, lub urojenia?

Od dłuższego czasu z naszego zespołu Księgozbiorowego to mnie przypada w udziale recenzowanie thrillerów. Jak się możecie domyślać czasem trudno jest mnie zadowolić w tym temacie, a uwierzcie mi, że zdarzają się prawdziwe „gnioty”, przez które ciężko jest przebrnąć. Jednak nie tym razem. Megan Miranda doskonale zarysowała nam główną bohaterkę. Mamy wrażenie, że jesteśmy częścią Leah, że siedzimy w jej głowie i nie tylko uczestniczymy na bieżąco w toczących się wydarzeniach, ale również gmeramy w jej przeszłości. Mamy odczucie jakoby nasza bohaterka starła się coś przed nami zataić. Jej strach, lęk, zagubienie oraz odczucia są namacalne. Książka pochłonęła mnie bez reszty. Autorce udało się stworzyć naprawdę mistrzowski thriller psychologiczny. Sądzę że przypadnie do gustu wielu czytelnikom. Gorąco polecam

Ocena: 5+/6
©Księgozbiór
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć