ebook Duch Święty w polskim piśmiennictwie
0 / 5.00 (liczba ocen: 0) Ilość stron (szacowana): 371

Duch Święty w polskim piśmiennictwie
ebook: pdf

E-book - najniższa cena: 28.70
wciąż za drogo?
30.00 zł
28.70 zł
43.05 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

WPROWADZENIE
Celem prezentowanej pracy jest próba przedstawienia ważnego zjawiska religijnego i kulturowego w jego wielowiekowym rozwoju i zmiennej dynamice oddziaływań na kolejne pokolenia Polaków. Wstępnym założeniem badawczym było ukazanie problemu diachronicznie, by - poprzez zbadanie relacji nadawczo?odbiorczych na linii czasu - sformułować wnioski dotyczące przemian, ewolucji religijności Polaków. Jednak zadanie okazało się bardzo trudne w realizacji z uwagi na złożoność problemu, bardzo zróżnicowane formy przekazu, a przede wszystkim historyczną, kulturową, społeczną i mentalną niejednorodność polskiego średniowiecza. Dlatego też niniejsza książka stanowi
zbiór studiów interpretacyjnych dotyczących tekstów, w których osoba Ducha Świętego stanowi temat, motyw, jest adresatem modlitwy, inspiracją rozważań teologicznych, źródłem mistycznego obcowania z Bogiem. Z uwagi na różnorodne gatunkowo reprezentacje tematu/motywu ważne było w podjętych interpretacjach ukazanie także walorów estetycznych. Przedmiot badań szczególnie bowiem predestynuje do dbałości zarówno o res, jak i verba.

Duch Święty w polskim piśmiennictwie od Katarzyna Janus możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć