ebook Gambit - audiobook
4 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 10)

Gambit - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 18.90
wciąż za drogo?
18.90 zł
-19% 22.40 zł Lub 20.16 zł
19.90 zł
23.02 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Najbardziej niesamowita historia, na jaką natknąłem się w czasie ponad 20-letniej pracy reporterskiej – mówi Maciej Siembieda, który czerpiąc z prawdziwych zdarzeń i opisując ich prawdziwych bohaterów, stworzył mistrzowską powieść sensacyjną. „Miłość jest dla szpiegów śmiertelnym zagrożeniem. Siembieda zamienił tę prawdę w doskonały thriller” – VINCENT V. SEVERSKI

Rok 1966. Jerzy Ostrowski, konstruktor samochodów i mistrz szachowy, zostaje uprowadzony przez tajniaków. Jest przekonany, że czeka go egzekucja z zemsty za brata, ułana AK, który naraził się nowym władzom Polski. 
Rok 1943. Ludwik Kalkstein, gwiazda podziemnego wywiadu, zmienia front i doprowadza do aresztowania dowódcy AK. Wanda Kuryło, jeszcze niedawno współpracownica Kalksteina, rozpoczyna misję, która może odmienić powojenne losy Polski i Europy. W tym czasie w Oświęcimiu umiera jedyny człowiek, który może jej pomóc. 
Co łączy losy mistrza szachowego, zdrajcy i dziewczyny o niezwykłej urodzie, która po wojnie stanie się agentką MI6, a potem amerykańskiego kontrwywiadu? Gdzie ukryty jest bezcenny skarb, do którego chcą dotrzeć za wszelką cenę szpiedzy Hitlera, Stalina, Churchilla i Roosevelta? Czy Wandzie uda się poznać tajemnicę człowieka, którego kochała? Czy powiedzie się jej zemsta?

Gambit - audiobook od Maciej Siembieda możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Na „Gambit” trafiłem przypadkiem, kiedy szukałem jakiegoś audiobooka czytanego przez Mariusza Bonaszewskiego. Uwielbiam jak ten aktor czyta, ma pewna manierę, ale ja ją kupuję - zwłaszcza jak czyta sensacje, skandynawskie kryminały itp. Kupiłem więc „Gambit” nie po recenzjach, nie po autorze ale po lektorze! I to był strzał w dziesiątkę.
    Pamiętacie jak Forrest Gump w swojej opowieści napotykał różne autentyczne wydarzenia, ważne historycznie postacie i uczestniczył w różnych przełomowych momentach? To właśnie tak skonstruowana jest ta powieść, akcja rozgrywa się na przestrzeni lat 1939-1990, mamy więc mocny wątek wojenny, z klimatem niczym najlepsze odcinki „Stawki większej niż życie”, wątki szpiegowskie, powojenny i PRL-owski wywiad i kontrwywiad, a wszystko to osadzone w wydarzeniach, o których każdy coś tam kiedyś słyszał. Mocna, bardzo interesująca rzecz, świetnie się słucha i w miarę rozwoju sytuacji wątki zaczynają się świetnie sklejać ze sobą.
    I na samym końcu najlepsze - autor podaje, które historie były autentyczne, a gdzie posłużył się tylko fabularnym łącznikiem, no i ja byłem zaskoczony. Wam też polecam dać się zaskoczyć.

Warto zerknąć