ebook Trzy kroki od siebie
4.2 / 5.00 (liczba ocen: 16775) Ilość stron (szacowana): 336

Trzy kroki od siebie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 22.33
Audiobook - najniższa cena: 19.20
wciąż za drogo?
26.97 złpremium: 17.40 zł Lub 17.40 zł
22.33 zł Lub 20.10 zł
29.00 zł Lub 26.10 zł
29.00 zł
22.43 zł
23.58 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Czy człowiek nieuleczalnie chory skazany jest na wykluczenie z normalnego życia i zamknięcie w czterech ścianach? Czy w trakcie walki z chorobą nie ma miejsca i czasu na marzenia i miłość? Poznaj historię Stelli i Willa i przeżyj tę słodko-gorzką historię, w której mukowiscydoza zdaje się grać pierwsze skrzypce.

Fabuła:

Stella od szóstego roku życia zmaga się z mukowiscydozą. Sala szpitalna jest jej drugim domem. Właśnie w szpitalnym pokoju spędza tak dużo czasu, walcząc o swoje zdrowie. Jest właściwie pozbawiona kontaktu z innymi osobami, ze względu na znacznie osłabioną odporność musi utrzymywać ograniczony kontakt z innymi ludźmi.

Tym razem Stella trafia do szpitala, z uwagi na infekcję i gorączkę, które są ogromnym zagrożeniem dla jej zdrowia. Tam spotyka jednego z nowych pacjentów, Willa, który prócz mukowiscydozy, został zarażony bakterią uniemożliwiającą przeszczep płuc. Chłopak zdaje sobie sprawę, że jego szansa na wyleczenie jest praktycznie zerowa. Jago marzeniem są podróże i zwiedzanie całego świata. Zawsze mówi o tym, że kiedy będzie już dorosły i będzie mógł podejmować decyzje związane ze swoim życiem, porzuci szpital i leczenie, które i tak nie zapewniają wyzdrowienia. Kiedy młodzi poznają się, Stella zdaje sobie sprawę, że ona w ten sposób myśleć nie powinna i nie może, ona ma jeszcze szansę. Jednak między chłopakiem i dziewczyną rodzi się uczucie, spędzają ze sobą coraz więcej czasu, nie licząc się z konsekwencjami. Czy rodzące się uczucie może odmienić ich los, czy może świadomie skazują się na śmierć?

Poznaj tę wspaniałą historię, a kiedy doświadczysz zawartych w niej emocji, wylejesz morze łez, opowieść ta zostanie z Tobą na długi czas i przyniesie wiele refleksji i bardzo osobistych przemyśleń.

Rekomendacje:

Ta książką nie pozwoli Wam się od siebie oderwać, a po skończonej lekturze, długo nie pozwoli o sobie zapomnieć. Mimo trudnego tematu czyta się ją bardzo lekko i szybko, więc możecie przeczytać ją w jeden wieczór. – Agnieszka kaniuk – Kocie czytanie

Trzy kroki od siebie od Mikki Daughtry, Tobias Laconis, Rachael Lippincott możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3). UWAGA! Opis książki, stanowi własność serwisu UpolujEbooka.pl, kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów jest zabronione przez UpolujEbooka.pl ©2021. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)
Jakkolwiek by na to patrzeć, wszyscy umieramy samotnie, prawda? Nie możemy wziąć ze sobą ludzi, których kochamy.
Lepiej być nie lubianą za to, kim jesteś, niż kochaną za to, kim nie jesteś.
Ta prosta opowieść o nastolatkach, którym brak czasu i komfortowej pełni życia, z całą pewnością poruszy każdego, kto zdecyduje się na lekturę tej książki. Sprawi, że gdy przypomnimy sobie Willa i Stellę, docenimy bardziej, poczujemy bardziej, odkryjemy wielkie w małym.Ocena: 5/6
©Opowiedziane.pl
Kiedy w mackach choroby stajesz się marionetką, którą ona steruje

W większości poradników motywacyjnych czytamy:

Weź swoje życie we własne ręce. Nie pozwól, aby przeciekało ci przez palce. Spełniaj marzenia.

Są to piękne słowa, ale tylko słowa, które w konfrontacji z prawdziwym życiem często stają się pustymi sloganami. Niestety bowiem, w życiu każdego z nas zdarzają się trudne momenty, kiedy mamy wrażenie, że straciliśmy kontrolę nad tym, co się w nim dzieje, a los traktuje nas, jak marionetki.
To on dyktuje warunki, a my zdani na jego łaskę i niełaskę, jedyne co możemy zrobić, to mu się podporządkować. Jedną z takich sytuacji jest na przykład choroba. Nie mam tu na myśli przeziębienia, a poważną diagnozę zagrażającą zdrowiu i życiu.

Dziś przybliżę Wam historię Stelli i Willa dwójki młodych bohaterów książki Trzy kroki od siebie będącej pracą zbiorową Rachael Lippincott, Mikki Dauchtry i Tobiasa Iaconis. Życie tej dwójki od wielu lat determinują zmagania z mukowiscydozą. Kiedy przystępujemy do lektury książki, zaczynamy towarzyszyć Stelli. Dziewczyna trafia do szpitala St. Grance's, który od szóstego roku życia stał się jej drugim domem. Zna niemalże każdy zakamarek tego miejsca, a personel traktuje poniekąd, jak rodzinę. Tym razem do szpitala sprowadza ją infekcja i gorączka, które w połączeniu z niskim poziomem wydolności płuc mogą w każdej chwili stać się zagrożeniem dla jej życia. Na co dzień Stella stara się żyć jak większość nastolatków. Ma swoje plany i marzenia. Wie jednak, że życie z mukowiscydozą nie pozwala niczego zaplanować i traktować jako pewnik, ponieważ w każdym momencie zaostrzenie objawów choroby może zupełnie wykluczyć ją z życia poza szpitalem.

Ten pobyt w szpitalu będzie dla naszej bohaterki wyjątkowy, choć ona sama jeszcze o tym nie wie. A to wszystko za sprawą nowego pacjenta, który pojawia się na oddziale. Will, bo to właśnie o nim mowa jest w o wiele trudniejszej sytuacji niż Stella, ponieważ w pakiecie z mukowiscydozą dostał bakterię, która odebrała mu szansę na przeszczep płuc.
Pewnie już się domyślacie, że między chłopakiem i dziewczyną zaczyna iskrzyć, a wkrótce rodzi się między nimi uczucie.
W tym miejscu chciałoby się powiedzieć, że los wreszcie się do nich uśmiechnął, ale uwierzcie mi, w ich sytuacji miłość jest w równej mierze darem, jak i karą.
Nie wiem, czy wiecie, ale osoby z mukowiscydozą muszą liczyć się z wieloma bezwzględnymi zasadami, które zmuszone są przestrzegać po to, by nie narażać się na śmierć. Jedną z takich zasad jest zasada „trzech kroków od siebie”. Dwa metry to bezwzględna granica, której pod żadnym pozorem nie wolno im przekroczyć w kontaktach między sobą.

Nie możemy się do siebie za bardzo zbliżać. Jedną z najbardziej ryzykownych rzeczy dla pacjentów z muko jest zarażenie się niektórymi bakteriami od innych pacjentów. Wystarczy jeden dotyk, który może dosłownie zabić nas oboje.

Kochani, czy wyobrażacie sobie kochać kogoś i nie móc go dotknąć, poczuć jego ciepła, bliskości, nie móc go pocałować? Przecież to musi być torturą. A nasi zakochani, muszą znosić ją cały czas.
Czy ta miłość ma szansę przetrwać mimo zakazów? Czy bliskość może być wyrokiem śmierci?
Przekonajcie się sami, sięgając po książkę.

Jedyną rzeczą gorszą niż brak możliwości bycia z nią albo w pobliżu niej byłoby życie w świecie, w którym by jej zabrakło. Szczególnie jeśli stałoby się tak z mojej winy.

Teraz poświęćmy chwilę na kreację postaci Willa i Stelli, bo według mnie zostały one nakreślone tak, aby pokazać nam czytelnikom, że każdy z nas inaczej radzi sobie z życiem w chorobie.
Stella to pacjentka, jakiej życzyłby sobie każdy lekarz i personel medyczny. Zdyscyplinowana, doskonale wypełnia wszelkie zalecenia, chcąc być przez cały czas gotową do przeszczepu, gdyby pojawiła się taka możliwość. Jak się przekonacie podczas czytania książki, wręcz nadgorliwość dziewczyny w przestrzeganiu reżimu leczenia, nie wynika tylko z troski o siebie, a niestety kryją się za tym demony przeszłości. Kiedy już je odkryjecie, przekonacie się, jak bardzo prawdziwy jest fakt, że tak naprawdę osoba chora, bardziej niż o siebie martwi się o wszystkich wkoło, co może stać się ogromnym dla niej obciążeniem.

Will natomiast jest jej zupełnym przeciwieństwem. Buntuje się przeciwko leczeniu. Jest przekonany, że kolejne eksperymentalne leczenie, któremu został poddany, nie przyniesie rezultatów, a on umrze.

Sprawdźcie koniecznie, jak dwie tak różne osobowości mogą wpłynąć na siebie wzajemnie i co dobrego mogą sobie ofiarować.

Jest jeszcze coś, na co zdecydowanie należy zwrócić uwagę, poznając tę opowieść.
Autorzy doskonale nakreślili problem tego, jak lęk o życie dziecka i strata dziecka może wpłynąć na jego rodzinę. Często bowiem rodzice zatraceni w swoim cierpieniu zapominają o tym, na czym powinni się skupić, a w rezultacie prowadzi to do destrukcji rodziny i samotności dziecka w chorobie.

Jak widzicie Trzy kroki od siebie to bardzo wartościowa książka, dzięki której autorzy w przystępny, bardzo wciągający i poruszający sposób przybliżają czytelnikom świat osób chorujących na mukowiscydozę. Możemy nie tylko dowiedzieć się czegoś więcej o samej chorobie, ale także przekonać się, iż może ona odcisnąć swoje piętno na wielu płaszczyznach życia naszego i naszych najbliższych.
Nie zapominajmy jednak, że jest to również historia o przyjaźni i miłości trudnej, ale pięknej, która poruszy Was nie raz.

Z całego serca polecam Trzy kroki od siebie każdemu z Was. Książka skłoni do wielu refleksji i przemyśleń. Nie pozwoli Wam się od siebie oderwać, a po skończonej lekturze, długo nie pozwoli o sobie zapomnieć. Mimo trudnego tematu czyta się ją bardzo lekko i szybko, więc możecie przeczytać ją w jeden wieczór.

Mimo że jest to książka adresowana dla młodzieży, to ja jako osoba chorująca na nowotwór uważam, że powinni ją przeczytać bliscy osób chorujących na wszelkie inne choroby, które wiążą się z lękiem o ich życie oraz wieloma ograniczeniami na co dzień. Dzięki niej dowiecie się jakich błędów nie popełniać, by dodatkowo nie dokładać chorej osobie stresów i zmartwień i nie patrzeć na nią tylko przez pryzmat choroby.
Bo przecież jest wiele chorób, w których mackach podobnie, jak w przypadku mukowiscydozy stajemy się marionetkami, którymi one sterują.

Ocena: 5+/6
©Kocie czytanie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć