Raj
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.78 / 5.00
liczba ocen: 16
cena polecana: 25.52
EMPIKGO#Empik GO
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.00 złpremium: 18.60 zł
25.52 zł
25.53 zł
27.12 zł
Pozostałe księgarnie
23.25 zł
23.56 zł
25.11 zł
25.13 zł
26.76 zł
31.91 zł
Opis:

Thriller psychologiczny autorki takich świetnych kryminałów jak „Ofiara Polikseny” czy „Głowa Niobe”. Co zrobić, gdy raj zmieni się w piekło? Kiedy za zakrętem czai się zło i nie wiadomo, komu ufać? Historia jednej traumatycznej nocy opowiedziana z siedmiu punktów widzenia, w której nic ani nikt nie jest tym, czym się wydaje…

Raj na ziemi? Miejsce, gdzie wszyscy są szczęśliwi? Dziś to nowa i ekskluzywna galeria handlowa.

Ostatnia sobota przed długim majowym weekendem. Czy można sobie wyobrazić lepszy pomysł na spędzenie tego dnia niż odwiedziny w centrum handlowym, zaprojektowanym przez słynnych dekoratorów wnętrz i pełnym niemal każdej rzeczy, o której się marzy – albo nie wiedziało, że marzy? 
Matka, córka i jej przyjaciółka, dwóch dilerów, złodziej i pracownik korporacji. I czające się zagrożenie. Historia jednej nocy opowiedziana z siedmiu różnych punktów widzenia. Sześcioro z nich spędza noc w galerii handlowej, siódme ogląda wydarzenia z zewnątrz. Dwoje jest przekonanych, że ich życiu zagraża niebezpieczeństwo, jedno chce zdobyć sławę, jedno pieniądze, jedno coraz lepiej się bawi, a jedno chce tylko wypełniać porządnie swoje obowiązki. Dwie osoby ścigają trzy, jedna ukrywa się przed resztą. Każde z nich jest gotowe na wszystko, żeby osiągnąć cel. Nawet zabić. 
Co zrobić, gdy raj zmieni się w piekło? Kiedy za zakrętem czai się zło i nie wiadomo, komu ufać? Kto dożyje poranka? Czy istnieje jedna, prawdziwa wersja wydarzeń? Od czego zależy prawda? I co tak naprawdę wydarzyło się tamtej nocy w galerii handlowej Raj?

O Autorce:
Marta Guzowska (ur. 1967) od ponad 20 lat jest archeologiem. Pracowała w Troi, w najbardziej prestiżowych wykopaliskach świata. Autostopem zjeździła całą Turcję, wyspy greckie i pół basenu Morza Śródziemnego. Mieszkała w wielu miejscach na świecie, nie zawsze bezpiecznych. W Turcji przeżyła trzęsienie ziemi, w Izraelu drugą intifadę. Ponad rok spędziła w Atenach, mieszkała też w Heidelbergu, Tybindze, Freibergu, Kopenhadze, Tel Awiwie, Budapeszcie i na Krecie. Od 9 lat żyje z rodziną w Wiedniu i tam pisze swoje książki. Współprowadzi portal „Zbrodnicze siostrzyczki" i wraz ze współautorkami napisała książkę „Mordercze miasta”. Laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru w 2013 za debiut literacki – „Ofiarę Polikseny”, wyróżniona też nominacją do tej nagrody za „Głowę Niobe” i „Chciwość”. Laureatka Nagrody Złotego Pocisku za „Regułę nr 1” (2017). Pozostałe jej książki także spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem: „Wszyscy ludzie przez cały czas” (2015), „Czarne światło” (2016), „Chciwość” (2016) i „Ślepy archeolog” (2018).

Recenzje blogerów
Nie ma to, jak w słoneczną sobotę rytualnie udać się do galerii... Raj Guzowskiej gwarantuje rozrywkę, jakiej nie spotka się w żadnym centrum handlowym. Zanim rozpęta się piekło, w przemyślany sposób wybiera ofiary z tłumu, w którym znaleźć by się mógł każdy z nas. Nadgorliwy corpo-człowiek, wyrachowani dilerzy, złodziej mierzący wyżej, nastoletnie panienki liczące na fejm i matka, która chciałaby lepiej odgrywać swoją rolę. Nowość, nadmiar i chęć posiadania popychają skrajnie różne charaktery w to samo miejsce o tej samej porze. Pech chciał, że timing nie najlepszy. Guzowska najpierw wyciąga, co we współczesnym społeczeństwie tak prawdziwe, jak i kompromitujące, po czym odbiera kontrolę każdemu, kto z otwarciem Raju wiązał jakiekolwiek plany. Spostrzeżenia jak szpile, nieustające napięcie i cel, którego bez trupów się nie osiągnie - świetna gra, tylko czy komuś da do myślenia? Naprawianie świata można zacząć od siebie. Polecam zamiast wypadu do zatłoczonej świątyni konsumpcjonizmu.

Cała recenzja na blogu: Raj

Ocena: 5/6
©paratexterka
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć