ebook Raj
3.26 / 5.00 (liczba ocen: 263)

Raj
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.50
31.00 złpremium: 18.60 zł Lub 18.60 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
31.90 zł 10 zł na konto
31.91 zł
31.91 zł Lub 28.72 zł
-50% 15.50 zł
23.93 zł
25.50 zł
27.12 zł
27.45 zł
28.00 zł
31.91 zł
31.91 zł
Inne proponowane

Thriller psychologiczny autorki takich świetnych kryminałów jak „Ofiara Polikseny” czy „Głowa Niobe”. Co zrobić, gdy raj zmieni się w piekło? Kiedy za zakrętem czai się zło i nie wiadomo, komu ufać? Historia jednej traumatycznej nocy opowiedziana z siedmiu punktów widzenia, w której nic ani nikt nie jest tym, czym się wydaje…

Raj na ziemi? Miejsce, gdzie wszyscy są szczęśliwi? Dziś to nowa i ekskluzywna galeria handlowa.

Ostatnia sobota przed długim majowym weekendem. Czy można sobie wyobrazić lepszy pomysł na spędzenie tego dnia niż odwiedziny w centrum handlowym, zaprojektowanym przez słynnych dekoratorów wnętrz i pełnym niemal każdej rzeczy, o której się marzy – albo nie wiedziało, że marzy? 
Matka, córka i jej przyjaciółka, dwóch dilerów, złodziej i pracownik korporacji. I czające się zagrożenie. Historia jednej nocy opowiedziana z siedmiu różnych punktów widzenia. Sześcioro z nich spędza noc w galerii handlowej, siódme ogląda wydarzenia z zewnątrz. Dwoje jest przekonanych, że ich życiu zagraża niebezpieczeństwo, jedno chce zdobyć sławę, jedno pieniądze, jedno coraz lepiej się bawi, a jedno chce tylko wypełniać porządnie swoje obowiązki. Dwie osoby ścigają trzy, jedna ukrywa się przed resztą. Każde z nich jest gotowe na wszystko, żeby osiągnąć cel. Nawet zabić. 
Co zrobić, gdy raj zmieni się w piekło? Kiedy za zakrętem czai się zło i nie wiadomo, komu ufać? Kto dożyje poranka? Czy istnieje jedna, prawdziwa wersja wydarzeń? Od czego zależy prawda? I co tak naprawdę wydarzyło się tamtej nocy w galerii handlowej Raj?

O Autorce:
Marta Guzowska (ur. 1967) od ponad 20 lat jest archeologiem. Pracowała w Troi, w najbardziej prestiżowych wykopaliskach świata. Autostopem zjeździła całą Turcję, wyspy greckie i pół basenu Morza Śródziemnego. Mieszkała w wielu miejscach na świecie, nie zawsze bezpiecznych. W Turcji przeżyła trzęsienie ziemi, w Izraelu drugą intifadę. Ponad rok spędziła w Atenach, mieszkała też w Heidelbergu, Tybindze, Freibergu, Kopenhadze, Tel Awiwie, Budapeszcie i na Krecie. Od 9 lat żyje z rodziną w Wiedniu i tam pisze swoje książki. Współprowadzi portal „Zbrodnicze siostrzyczki" i wraz ze współautorkami napisała książkę „Mordercze miasta”. Laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru w 2013 za debiut literacki – „Ofiarę Polikseny”, wyróżniona też nominacją do tej nagrody za „Głowę Niobe” i „Chciwość”. Laureatka Nagrody Złotego Pocisku za „Regułę nr 1” (2017). Pozostałe jej książki także spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem: „Wszyscy ludzie przez cały czas” (2015), „Czarne światło” (2016), „Chciwość” (2016) i „Ślepy archeolog” (2018).

Raj od Marta Guzowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Czy w ogóle można sobie wyobrazić lepszą, bardziej zachęcającą i bardziej kuszącą nazwę dla galerii handlowej niż RAJ?

Jak zapewne wiecie mam ogromną słabość do polskich pisarzy. Twórczością Marty Guzowskiej zafascynowałam się po przeczytaniu książek z cyklu o Simonie Brenner. Przyznam się Wam szczerze, że byłam bardzo ciekawa niearcheologicznej wersji tej autorki. Raj choć odbiegał, od tego co do tej pory serwowała swoim czytelnikom Marta Guzowska, zdecydowanie spełnił moje oczekiwania.

Wyobraźcie sobie, że zostajecie sami w galerii handlowej, po jej zamknięciu. Dość upiorna wizja, prawda? A co jeżeli, nie bylibyście w niej jednak sami? Wtedy bardzo możliwe, że nawet galeria o wspaniałej nazwie RAJ, mogłaby stać się piekłem…

Tuż przed długim majowym weekendem, zostaje otworzona nowa galeria handlowa. Wszystko w niej zostało zaprojektowane tak, by odwiedzający czuli się fantastycznie w jej wnętrzach. Dobre samopoczucie ma z kolei wzmocnić pożądanie produktów, które klienci mogą pozyskać w znajdujących się na jej terenie sklepach. Jednak chęć zysku i pośpiech nigdy nie są dobrymi doradcami i jeśli jest coś co może pójść nie tak, pewnie nie tak pójdzie - jak głosi stara życiowa prawda. Dość dobitnie przekonali się o tym bohaterowie tej książki: Teresa znerwicowana, lękliwa i nadopiekuńcza matka nastolatki, jej potrzebująca za wszelką cenę akceptacji córka Dorota, najlepsza przyjaciółka Doroty, żyjąca w instagramowym świecie Ce, Rudy zawodowy złodziej oraz Jakub i Andrej dilerzy narkotyków i do tego jeszcze pracownik korporacji od zadań specjalnych. Ta mieszanka bohaterów jak się domyślacie, nie może przynieść nic dobrego. No może poza niezwykle ciekawą historią.

Narracja książki podzielona jest na konkretnych bohaterów i powiem Wam, że mimo że jest ich wielu, nie sposób się w nich pogubić. Każda z postaci jest inna, ma inny przekaz, każda na swój sposób jest niezwykle wyrazista i charakterystyczna. Do tego rozdziały nie są zbyt obszerne, co dodaje tej książce ciekawego dynamizmu. Tak jest właściwie od początku aż po brawurowy koniec.

Niezwykle ciekawymi wątkami tej powieści są te związane z miałkością współczesnego świata, w których główne role odgrywają właśnie galerie handlowe, media społecznościowe i głód lajków. Przez co powieść nabiera głębszego, społecznego charakteru.

Powiem Wam, że bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka. Czyta się ją lekko, jednak ze stale rosnącym zainteresowaniem.

Najlepsze jest to, że niebawem w mojej miejscowej bibliotece jest spotkanie z autorką. Mam nadzieję, że uda mi się na nie dotrzeć.

Tymczasem bardzo gorąco zachęcam Was byście sięgnęli po tę książkę. Zdecydowanie warto zwrócić na nią swoją czytelniczą uwagę. Polecam.

Ocena: 5/6
©Kocham Cię, moje życie
Nie ma to, jak w słoneczną sobotę rytualnie udać się do galerii... Raj Guzowskiej gwarantuje rozrywkę, jakiej nie spotka się w żadnym centrum handlowym. Zanim rozpęta się piekło, w przemyślany sposób wybiera ofiary z tłumu, w którym znaleźć by się mógł każdy z nas. Nadgorliwy corpo-człowiek, wyrachowani dilerzy, złodziej mierzący wyżej, nastoletnie panienki liczące na fejm i matka, która chciałaby lepiej odgrywać swoją rolę. Nowość, nadmiar i chęć posiadania popychają skrajnie różne charaktery w to samo miejsce o tej samej porze. Pech chciał, że timing nie najlepszy. Guzowska najpierw wyciąga, co we współczesnym społeczeństwie tak prawdziwe, jak i kompromitujące, po czym odbiera kontrolę każdemu, kto z otwarciem Raju wiązał jakiekolwiek plany. Spostrzeżenia jak szpile, nieustające napięcie i cel, którego bez trupów się nie osiągnie - świetna gra, tylko czy komuś da do myślenia? Naprawianie świata można zacząć od siebie. Polecam zamiast wypadu do zatłoczonej świątyni konsumpcjonizmu.

Cała recenzja na blogu: Raj

Ocena: 5/6
©paratexterka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć