ebook Pani Henryka i morderstwo w autokarze
3.25 / 5.00 (liczba ocen: 198)

Pani Henryka i morderstwo w autokarze
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

E-book - najniższa cena: 10.90
Audiobook - najniższa cena: 15.90
15.87 złpremium: 10.24 zł Lub 10.24 zł
18.59 złpremium: 11.99 zł Lub 11.99 zł
14.59 zł 20% rabatu
17.06 zł
19.99 zł Lub 17.99 zł
-36% 10.90 zł
14.15 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Drugi tytuł z cyklu zapoczątkowanego bestsellerem „Pani Henryka i morderstwo w pensjonacie”. Świetna powieść z gatunku cosy crime z główną bohaterką przywodzącą na myśl polską pannę Marple. Gratka dla wielbicieli kryminałów ze sporą dawką humoru!

Henryka Orłowska, nietuzinkowa starsza pani o złotym sercu i bystrym umyśle, ponownie wciela się w rolę detektywa. Korzystając z uroków życia na emeryturze, wyrusza na wycieczkę do Paryża organizowaną przez biuro podróży „Niezapomniane doznania”. W autokarze, razem z panią Henią, jedzie osiem innych osób. Zanim uda im się dotrzeć do granicy Polski, jedna z nich umrze… Jaką rolę w tym śledztwie odegrają kot o imieniu Cziz i świnka morska z nadwagą? Czy bohaterce uda się rozwikłać zagadkę morderstwa? Przekonajcie się sami!
To pełna humoru opowieść z dobroduszną Panią Henią w roli głównej, która niestrudzenie dąży do tego, żeby sprawiedliwości stało się zadość!

Pani Henryka i morderstwo w autokarze od Katarzyna Gurnard możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Nie da się zbudować nowego, zostawiając rozgrzebane stare.
Każdy człowiek zasługuje na szansę, żeby naprawić swój czyn, nawet jeśli jedyne, co może zrobić, to wyznać prawdę.
Książkę otrzymałam w czwartek, a w piątek już była przeczytana. Idealnie sprawdziła się przy chorym dziecku, kiedy musiałam czuwać, a jednocześnie potrzebowałam jakiegoś kopa energii i uśmiechu oraz optymizmu.

Zapraszam na moją recenzję.

To kolejna książka z cyklu o niesamowitej starszej pani Henryce Orłowskiej. Książka zaczyna się bardzo ciekawie, nasza ulubienica starsza pani jedzie na wycieczkę do Paryża organizowaną przez biuro podróży Niezapomniane Doznania (niezła nazwa, nie?). Klientów w autokarze było tylko siedmiu + kierowca i przewodniczka. Podróż mija na rozmowach, po drodze pasażerowie są zawożeni do różnych atrakcji jak np. Muzeum Motka i Szydełka. Niestety autokar nie dotrze do Paryża, bo jeden z podróżujących umrze na oczach innych osób... Jak to Henryka, nie będzie mogła zostawić w spokoju całej sprawy, po powrocie do Łodzi zacznie swoje śledztwo. Główna bohaterka jest zaprzeczeniem smutnej starości, kobieta jest pełna werwy, chce się uczyć nowinek technologicznych i nie ma czasu na nudę.

Co wyniknie z jej śledztwa? Poczytajcie, autorka trochę się z nami bawi, próbując nas zmylić.

Książki według mnie można czytać niezależnie od siebie. Jeśli chodzi o moje subiektywne zdanie, to ten tom podobał mi się dużo bardziej niż pierwszy. Jest dopracowany, ciekawy, czyta się to po prostu lekko. W sumie książkę pochłonęłam w jedną noc, nie wiem kiedy się skończyła. Bardzo polubiłam zwierzątka pani Henryki: kota Cziz i świnkę morską Biszkopta... z nadwagą nieźle się ubawiłam sytuacją u weterynarza. Pani Henryka to staruszka o wielkim sercu, miłośniczka kawy i bardzo spostrzegawcza osoba. Mam nadzieję, że będą dalsze tomy, uważam, że to idealna lektura na odmóżdżenie i zrelaksowanie się.

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Moje drugie spotkanie z panią Henryką Orłowską uważam za bardzo udane. Lekka powieść, napisana z humorem i zagadką kryminalną, to idealna propozycja na popołudnie po długim, męczącym dniu. Przyznam jednak, że czytałam nie tylko po południu, ale właściwie w każdej wolnej chwili.

Tym razem Pani Henryka postanowiła zafundować sobie odrobinę luksusu i wykupiła wycieczkę do Paryża. Wraz z nią w podróż wyrusza kilka nieznanych emerytce osób. Autorka postarała się, by postacie były różnorodne, więc z przyjemnością poznawałam kolejnych bohaterów powieści. Niezawodna pani Henia szybko poznaje kolejnych współpasażerów, a dzięki jej obserwacjom zaznajamiamy się z nimi całkiem nieźle. Kierowca autokaru, pan Ireneusz, jest niezwykle przeczulony na punkcie swojego wspaniałego pojazdu i nie pozwala pasażerom na żadne ekscesy w stylu picia czy jedzenia w jego wnętrzu. Ani w ogóle na nic poza siedzeniem na fotelach. Pani przewodniczka Urszula natomiast większość czasu podczas jazdy spędza w świecie filmów i seriali, które ogląda nałogowo na telefonie. Wśród uczestników wycieczki mamy też dwa małżeństwa, Krystynę i Stanisława oraz Franceskę i Kacpra, pewnego początkującego pisarza, a także wirtuoza smaku. Kto z nich zginie i w jaki sposób? Odpowiedzi na te pytania poznacie sięgając po drugi tom przygód pani Henryki.

Najlepiej rozumiem chyba Kacpra, który pracuje w bibliotece i nie może oderwać się od czytania książek. Z dużym zainteresowaniem śledziłam poczynania Orłowskiej i naprawdę próbowałam zapamiętywać wszystkie szczegóły i szczególiki pojawiające się w treści. Przyznaję się, że mimo starań nie udało mi się wszystkiego przewidzieć. Ale zabawę miałam przednią, szczególnie podczas lektury fragmentów, w których pani Henia wykorzystywała swoje zdolności aktorskie, aby uzyskać od "przesłuchiwanych" bohaterów potrzebne informacje.

Przy okazji towarzyszenia głównej bohaterce podczas rozwiązywania sprawy, mamy okazję spędzić trochę czasu z jej zwierzakami, świnką morską, Biszkoptem, i kotkiem Czizem. Mali towarzysze Orłowskiej są bardzo pocieszni, a ich obecność dodaje ciepłego klimatu całej opowieści. Zdradzę Wam po cichu, że w toku śledztwa pojawi się jeszcze jedno zwierzątko...

Druga przygoda pani Henryki podobała mi się nawet bardziej niż pierwsza, więc liczę na kolejne spotkanie z samozwańczą panią detektyw.

Ocena: 6/6
©Bibliotecznie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć