ebook Tajemniczy przybysz
4.12 / 5.00 (liczba ocen: 9284) Ilość stron (szacowana): 121

Tajemniczy przybysz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
Wydawca:  SAGA Egmont
E-book - polecana oferta: 6.78
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
SmartIdeas#Wyzwanie 10 dni - pies
7.98 złpremium: 4.79 zł Lub 4.79 zł
6.79 zł Lub 6.11 zł
7.98 zł
7.99 zł 10 zł na konto
8.00 zł Lub 7.20 zł
6.39 zł
6.78 zł
7.94 zł
8.73 zł
Inne proponowane

"Tajemniczy przybysz" to opowieść, której dramatis personae stanowią trzej młodzi chłopcy - sam narrator jest również kilkunastoletnim chłopcem i nazywa się Teodor Fischer - lecz równie dobrze mógłby być Huckiem lub Tomkiem. Szatan zaś nosi charakterystyczne nazwisko Traum - co potwierdza, iż jego domeną są sny i marzenia. Wielowymiarowa postać młodego Szatana w tej powieści może też być rozpatrywana w psychologicznym planie jako wcielenie ukrytych pragnień tych chłopców. Wprowadza on ich w inną rzeczywistość, odsłania przed nimi przyszłość, przenosi z miejsca na miejsce, w jego obecności wszystko nabiera intensywności istnienia. Spotkanie z Szatanem staje się dla chłopców inicjacją we własną psychikę, ujawnieniem potencjalnych mocy, nigdy nie przeczuwanych, zepchniętych na samo dno podświadomości. Nadto fantastyka Twaina, podobnie jak w "Fauście" Goethego, gdzie Mefistofeles występuje jako alter ego bohatera, ma charakter metafizyczny.

Tajemniczy przybysz od Mark Twain możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Nie wypowiadam się o treści ale o jakości ebooka. Bubel wydawniczy. Naliczyłem około setki literówek i podzielonych wyrazów.

Warto zerknąć