ebook Nasze małe kłamstwa
3.71 / 5.00 (liczba ocen: 3403)

Nasze małe kłamstwa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 22.90
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
22.90 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
22.89 zł
23.31 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Thriller psychologiczny o idealnym życiu i perfekcyjnych kłamstwach. Jak daleko się posuniesz, by chronić swój poukładany, doskonale dopasowany do ciebie świat?

Życie Marianne jest idealne. Jest żoną przystojnego chirurga, matką trojga wspaniałych dzieci, ma piękny dom w najlepszej dzielnicy. Kobieta nie musi nic robić. Ma tylko opiekować się swoją rodziną. Jej perfekcyjne życie dla innych jest spełnieniem marzeń. Nie zawsze tak było. Czasem trudna przeszłość Marianne daje o sobie znać, ale zawsze wtedy u jej boku jest jej kochający mąż.
Pewnego dnia na idealnym życiu Marianne pojawia się rysa o wdzięcznym imieniu Caroline. Dotąd Marianne sądziła, że doskonale rozumie swoje małżeństwo, ale prawda ma wiele twarzy. Im bardziej Marianne interesuje się Caroline, zaczyna sobie zadawać pytanie nie tylko o to, czy powinna być zazdrosna, ale też o to, czy powinna się bać. 
Małżeństwo nie ma prostych instrukcji i nie wszystko jest czarne lub białe. Może ci się nie spodobać to, co zobaczysz.

Nasze małe kłamstwa od Sue Watson możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Małżeństwo nie ma prostych instrukcji i nie wszystko jest czarne lub białe.
Opis książki mnie zainteresował, bo sama jestem mamą "siedzącą w domu" i na początku nawet czułam się bardzo blisko z główną bohaterką.

Kiedy się poznaliśmy, był walczącym o uznanie początkującym chirurgiem i wdowcem z małą córką. Jego żona umarła rok wcześniej i życie Simona nie było usłane różami. Dlatego wiem, jak bardzo docenia wszystko to, co robię. Nie uważa mnie za kogoś gorszego dlatego, że on chodzi do pracy, podczas gdy ja zostaję w domu, opiekując się całą rodziną, utrzymując dom w czystości i sprawiając, że jest przytulnym gniazdem rodzinnym.

Jeśli ktoś patrzy na życie Marianny to może powiedzieć - TA to ma dobrze. Wyszła za mąż za przystojnego wdowca, uważanego chirurga, ma trójkę dzieci, piękny dom w dobrej dzielnicy. Nie musi pracować, tylko zajmuje się domem i dziećmi. Nie ma trosk i zmartwień. Wrzuca często posty na Instagrama pokazując innym swoje idealne życie.

Czy tak jest naprawdę?

Pewnego dnia kobieta odkrywa z przerażeniem, że jej mąż ma romans z kobietą o imieniu Caroline. Co zrobi Marianna w takiej sytuacji? Jak potoczą się ich losy? Co się dzieje tak naprawdę za zamkniętymi drzwiami? Jak wygląda życie tego małżeństwa i podział obowiązków w ich domu?

Ostatnio czytałam kilka książek o "idealnych" małżeństwach. Czy ta jest lepsza od innych? Niekoniecznie. Przede wszystkim nie polubiłam Marianny, taka z lekka szurnięta babeczka. Były momenty, kiedy swoim zachowaniem główna bohaterka mnie normalnie irytowała, zapewne takie było zamierzenie autorki. Miałam ochotę walnąć ją w głowę, bo ileż można się tak zachowywać.

Jednak książka ma w sobie coś co nie pozwala się oderwać od czytania. Podobały mi się momenty, jak Marianna wrzucała posty na instagrama, a co tak naprawdę wtedy o tym myślała. Pokazuje to jakie te nasze czasy są nieszczere... Przede wszystkim nie wiedziałam w pewnym momencie o co chodzi, kto co ukrywa, komu (za przeproszeniem) obiło?

Książka ma skrajne opinie, od zachwytu po bardzo niskie noty. Osobiście nie żałuję, że ją przeczytałam, bo mimo wad historia mnie wciągnęła, a zakończenie zaskoczyło. Historia może i jest przewidywalna, ale nie przeszkadzało mi to w miłym spędzeniu czasu przy czytaniu. Także, jeśli komuś się podobała lektura typu: Za zamkniętymi drzwiami - to polecam!

Ocena: 4+/6
©Matka książkoholiczka
Poznajcie Sue Watson. Autorkę thrillera psychologicznego o idealnym życiu i perfekcyjnych kłamstwach. To pierwsza książka autorki, która nakładem Wydawnictwa Filia, Filia Mroczna Strona pojawiła się na polskim rynku. I trzeba przyznać, iż te wydawnictwo ma nosa do książek, które intrygują, porywając nas w świat emocjonujących wrażeń. Nie skłamię uznając, że Nasze małe kłamstwa takie właśnie są – idealne! Genialna konstrukcja, mistrzowsko poprowadzona fabuła, to znak rozpoznawczy książki, która zawładnie naszymi emocjami. Jedno jest pewne po odłożeniu tego thrillera, jeszcze długo będziecie dociekać rozwiązania tej zagadki, a także ze zniecierpliwieniem odświeżać będziecie stronę wydawnictwa Filia w oczekiwaniu zapowiedzi kolejnej książki brytyjskiej pisarki.

Sue Watson uzależnia! Sue Watson intryguje! Sue Watson eksplozję czytelniczych wrażeń. Chwytajcie za Nasze małe kłamstwa i dajcie się porwać intrygującej historii, która całkowicie Was porazi. Autorka zaprasza nas do świata Marianne Wilson, której życie jest na pozór idealne. Mąż chirurg, trójka wspaniałych dzieci, piękny dom. Czego więcej można chcieć od życia. Jednak odkrycie tajemnicy sprawia, że na perfekcyjnym życiu kobiety pojawi się zadra, wywracając dotychczasowy porządek do góry nogami. Najgorsze w tym wszystkim jest uczucie braku zaufania do … samej siebie. Jaką tajemnicę skrywa jej mąż Simon? Czy jest idealny, a może doskonale manipuluje? Kim jest tajemnicza Caroline? Czy Marianne powinna się jej bać, czy raczej być o nią zazdrosna? Czego spodziewać możemy się po Marianne? Jaka rysa zmieniła dotychczasowy obraz idealnej rodziny? Jedynym zmartwieniem Marianne, była opieka nad domem. Do czasu bowiem odkrycie tajemnicy zmienia dotychczasowy porządek. Warto poznać odpowiedzi na te pytania, a przy okazji przeżyć emocjonującą czytelniczą ucztę. Sieć intryg zasnuje naszą wyobraźnie, powodując, że nie odłożymy książki, dopóki odpowiedzi na te pytania nie rozjaśnią obrazu tej rodziny. A to co zobaczymy, niekoniecznie musi nam się spodobać. Dotychczas Marianne myślała, że doskonale zna swoje małżeństwo. Jednak pewnego dnia okazuje się, że prawda ma wiele twarzy, które niszczą dotychczasowy obraz.

Trzeba przyznać, że thriller ten doskonale wpisuje się w klimat domestic noir, który na polskim rynku cieszy się coraz to większym powodzeniem. I nie ma się co dziwić, skoro do naszych rąk trafia taka perełka. Przedstawioną historię poznajemy poprzez narrację prowadzoną przez główną bohaterkę, Marianne Wilson. Wnikamy w głąb psychiki kobiety, która z każdą stroną tej książki przeraża. Myśli, które kłębią się w jej głowie porażają. Wszystko, to czego dowiadujemy się, zmienia obraz rodziny Wilsonów o sto osiemdziesiąt stopni. Ciekawość tej historii wciąga, i nawet nie będziemy w stanie zorientować się jak szybko daliśmy się porwać tej intrydze. Nasze małe kłamstwa to nasze małe tete-a-tete z thrillerem psychologicznym, któremu warto dać się porwać.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć