ebook Gorączka i krew
4.1 / 5.00 (liczba ocen: 183)

Gorączka i krew
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.21
wciąż za drogo?
23.20 złpremium: 14.97 zł Lub 14.97 zł
-14% 21.21 zł Lub 19.09 zł
24.95 zł
24.95 zł
21.70 zł
24.95 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Na południu Francji giną młode kobiety. Wszystko wskazuje na to, że padły ofiarą seryjnego mordercy. Komisarz Eva Svärta odnajduje ich zmasakrowane ciała w domu na odludziu. Kiedy podczas policyjnej akcji giną właściciele domu, bracia Salaville, sprawa zostaje zamknięta, a oni sami – uznani za sprawców. Wydaje się, że wszystko wraca do normy. 

Do czasu, kiedy kilka miesięcy później identyczna zbrodnia zostaje popełniona w Paryżu. A potem kolejna. I kolejna… 

Czy białowłosa policjantka powstrzyma falę makabrycznych zbrodni? 

Czy poradzi sobie z własnymi demonami?

Gorączka i krew od Cédric Sire możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Zanim sięgniecie po powieść Gorączka i krew, musicie wiedzieć, że jest to książkowy odpowiednik filmów gore. Krew się leje strumieniami, opisy krwawych rytuałów są pełne ekspresji i dosłowności. Książka robi wrażenie, akcja choć skomplikowana, to trzyma w napięciu. Narracja jest wartka i żywa, w przeciwieństwie do wielu ofiar szalonej morderczyni, które są martwe.

Gorączka i krew zaczyna się jak zwykły kryminał. Zostaje porwana młoda dziewczyna i nie jest to pierwsze takie tajemnicze zniknięcie. Dwoje policjantów przeszukuje wiejskie tereny na południu Francji. Komisarz Eva Svarta ma przeczucie, że wreszcie na coś trafili. W zabudowaniach należących do dwóch braci znajdują potworny widok. Zostało tam zamordowanych wiele osób. Policjanci zabijają dwóch oszalałych morderców i uwalniają ostatnią niedoszłą ofiarę. Wydawać się może, że to szczęśliwe zakończenie.

Jednak szybko okazuje się, że to nie koniec. Pomimo śmierci dwóch patologicznych zbrodniarzy, ktoś kontynuuje ich dzieło. Na kolejnym miejscu zbrodni komisarz Eva Svarta jest przekonana, że modus operandi jest taki sam. Zatem w ostatnim śledztwie coś im umknęło. Horror trwa dalej. Na pewno jest to książka, którą można polecić wszystkim miłośnikom krwawej odmiany horroru, oczywiście takim o mocnych nerwach. Do plusów powieści można zaliczyć niezwykłą bohaterkę i dynamiczną narrację, która prowadzi nas przez kolejne meandry wydarzeń.

Uprzedzam jednak, że ta powieść nie każdemu się spodoba. Nie jest to również lektura odpowiednia dla młodszych czytelników.

Ocena: 3/6 czytaj więcej
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć